Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?
Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?
Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?
21-nem mindenkinek olyan a párja, hogy egy kajarendelést szóva tesz....
Amúgy biztos nem is mentem volna hozzá ilyenhez, nem még szülni is neki.
Nagyjából úgy van nálunk is, ahogy a 23-as írja. Két külön számla és hozzájuk csatolt megtakarítási számla, de közösnek tekintjük a kasszát, így nem különösebben érdekel, hogy én fizettem fizikailag az új hűtőt, vagy a férjem. Viszont az is kialakult természetesen, hogyha egyikünké egy nagyobb kiadás, akkor a másikunk másban teszi jobban oda magát anyagi értelemben, szóval kb. mi is mindig egálban vagyunk hó végére.
Azt tudom, hogy ő képes ráülni dolgokra, ellenben nem képes odafigyelni a kötelezőkre, szóval ha nem én fizetném a rezsit, akkor már nem lennének bekötött szolgáltatásaink és ha nem én intéznén a gyerekek dolgait (új cipő, ruha, ovis, bölcsis fizetendők, stb.), akkor nem lenne mit rájuk adni, vagy nem kapnának kaját az oviban/bölcsiben. Ellenben, ha ő nem intézné az udvarral és autókkal kapcsolatos dolgokat, akkor meg azok rohadnának ránk, szóval nem teljesen tudatosan, de azért nagyjából kiegyenlítődnek az erőviszonyok.
Amikor csak GYED-en voltam (kétszer 7-8 hónap kb.), akkor evidens volt, hogy ő vesz kb. mindent, de azt is letudtuk praktikussági oldalról inkább annyival, hogy utalt hó elején egy nagyobb összeget és oldjam meg, amit meg kell. :D
Én egyébként attól függetlenül, hogy nem készülök válni, sem meghalni, sem egyéb és közösnek tartjuk mindenünket, fontosnak tartom, hogy megmaradjon a külön számla, legyenek külön megtakarításaink vész esetére és ne mondjuk az én nevem alatt fusson a teljes családi megtakarítás különböző termékekben, ne csak egyikünknek legyen életbiztosítása, stb. Szerintem ez így korrekt. Illetve tud ő is mindenről, listánk van a pénzügyi termékeinkről, a havi egyenlegünkről stb. Pont lesz*rja, de gond esetére tudja hova kell nyúlni ezekért az infókért, nekem így nyugodt a lelkem.
Vagyis a pontos költéseinket nem igazán tartjuk számon, ellenben a megtakarításainkat nagyon is pontosan (nyilván a havi bevételeinkből visszaszámolhatók a költéseink). Így van ez egészen addig, amíg a közösen meghatározott megtakarítási céljainkat hozzuk. Ha valamiért ez elcsúszna, akkor megkeressük mi okozta a bibit és ha kell, korrigálunk.
Nekem meg a közös kassza a fura. Tudom velünk van a baj, meg kezeltessem magam, de egyszerűen nekem nem menne az, hogy a férjem pénzét mondjuk fodrászra, kozmetikusra, 100ezres testkezelésre, flancos cuccokra költsem, erre van a sajátom. Meg ugyanez a férjemnél, hát ne az én pénzemet szórja bele horgászatkor a tóba, vagy vegyen mindenféle technikai kütyüt, erre van az övé. És emiatt nyitni egy közös számlát is pluszban, nyomonkövetni sem tudnám. Úgyhogy igen, külön kassza van, amit kell meg elfelezzük.
Nem egy ismerősöm van, akit így kisemmizett a párja (férfit is, nőt is).
"de egyszerűen nekem nem menne az, hogy a férjem pénzét mondjuk fodrászra, kozmetikusra, 100ezres testkezelésre, flancos cuccokra költsem, erre van a sajátom."
De azt kell megérteni, hogy házasságban, családban nincs én pénzem, te pénzed. Közös egész életet tervezünk közös célokkal, így nyilván mindenki belerak, amit tud, anyagilag vagy természetben, aztán ebből a közösből gazdálkodunk.
Annyira fura, hogy valaki így gondolkodik házasságban, pláne gyerekek mellett, hogy úristen, 2-a, megjött a gyed meg a családi pótlék, de megmondom a férjemnek, nem veheti meg az akciós horgászcuccot, mert ez az én pénzem, várja meg a sajátját.
"Nem egy ismerősöm van, akit így kisemmizett a párja (férfit is, nőt is)."
Kérlek, ne hazudj már. Senkit nem lehet kisemmizni, tekintve, hogy a számlán szereplő pénzek közösek és ha valaki válópernél nagyobb pénzt vesz le, az már vagyonmentésnek számíthat.
Férfi:hitel,heti nagyobb bevásárlás,kutya kaja
Nő:mindent ami a gyerekeknek kell,tankol,különóra,heti kicsi vásárlások,telegonszámla.
Most a gyesem is hozzá megy így 130000utal át
Én kapom a családit és amit még össze tudok dolgozni kb tisztán 100000ft
Sajnos a fő vita tárgya hogy nem elég a pénz nekem. Túl sokat kell kifelé fizetnem és nem tudom végig vinni a hónapot. Ha kérek szájhúzás van.
Szóval nálunk szar a helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!