Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonlévő anyukák, ti a...

Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?

Figyelt kérdés

Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?


Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?


jún. 27. 18:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
62%
Külön kassza. Én már megszívtam korábban a közös kasszával, nem akarom, hogy lássa mire költök. Ha pl kaját rendelek már beszól miatta, nekem erre nincs szükségem.
jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
36%
Addig megy ez a közös kassza, amíg válásra nem kerül a sor, ahogy előbb-utóbb majdnem mindenkinél. Aztán utána már sajnálod majd, hogy nem maradt pénzed, mert minden közös volt és a másik esetleg ész nélkül szórta a pénzt. Sok ilyen van. Én ezért se házasodnak össze valakinél, a közös költségeket persze megosztva fizetnénk, lenne erre közös számla. De meg lenne mindenkinek a saját pénze, amit ő keresett meg és ő költi arra, amire akarja. Persze ezt sokan utólag látják csak be, hogy jobb lett volna, mikor megy a jogi huza-vona. Nagyon naivak az emberek.
jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
69%
Fizikailag 2 külön számlánk van, de mindketten sokat keresünk, így mindenki költ mindenre. Konkrétan fogalmam sincs, hogy mennyi a havi pontos kiadásunk, mert össze vissza veszünk mindent, ami épp kell és mindig az fizet, akinek kéznél van a kártyája. Egyszer megpróbáltuk visszakövetni, és az jött ki, hogy talán 10 ezer forint eltéréssel ugyanannyit költünk átlagosan. Ami fontosabb, hogy pénzügyekről ugyanúgy gondolkozunk, és bizonyos szintig nem foglalkozunk a másik költéseivel, de a nagy kiadásokat mindig megbeszéljük. Komoly házasságban, válás lehetősége ide vagy oda, de centizgetni 3 felvágott árát vagy ilyesmi nagyobb energia égetés, mint azzal foglalkozni, hogy több bevétel legyen. Onnantól, hogy gyerekek is vannak, meg szintén összefolyik minden, azzal az emberrel te össze leszel kötve életed végéig, a gyerekeitek mindkettőtök után kapnak mindent, nem tudom, nem nagyon lehet külön kezelni. Mármint lehet, de én ilyen emberrel nem lennék kapcsolatban. Felesleges.
jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
73%

21-nem mindenkinek olyan a párja, hogy egy kajarendelést szóva tesz....

Amúgy biztos nem is mentem volna hozzá ilyenhez, nem még szülni is neki.

jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
80%

Nagyjából úgy van nálunk is, ahogy a 23-as írja. Két külön számla és hozzájuk csatolt megtakarítási számla, de közösnek tekintjük a kasszát, így nem különösebben érdekel, hogy én fizettem fizikailag az új hűtőt, vagy a férjem. Viszont az is kialakult természetesen, hogyha egyikünké egy nagyobb kiadás, akkor a másikunk másban teszi jobban oda magát anyagi értelemben, szóval kb. mi is mindig egálban vagyunk hó végére.

Azt tudom, hogy ő képes ráülni dolgokra, ellenben nem képes odafigyelni a kötelezőkre, szóval ha nem én fizetném a rezsit, akkor már nem lennének bekötött szolgáltatásaink és ha nem én intéznén a gyerekek dolgait (új cipő, ruha, ovis, bölcsis fizetendők, stb.), akkor nem lenne mit rájuk adni, vagy nem kapnának kaját az oviban/bölcsiben. Ellenben, ha ő nem intézné az udvarral és autókkal kapcsolatos dolgokat, akkor meg azok rohadnának ránk, szóval nem teljesen tudatosan, de azért nagyjából kiegyenlítődnek az erőviszonyok.

Amikor csak GYED-en voltam (kétszer 7-8 hónap kb.), akkor evidens volt, hogy ő vesz kb. mindent, de azt is letudtuk praktikussági oldalról inkább annyival, hogy utalt hó elején egy nagyobb összeget és oldjam meg, amit meg kell. :D

Én egyébként attól függetlenül, hogy nem készülök válni, sem meghalni, sem egyéb és közösnek tartjuk mindenünket, fontosnak tartom, hogy megmaradjon a külön számla, legyenek külön megtakarításaink vész esetére és ne mondjuk az én nevem alatt fusson a teljes családi megtakarítás különböző termékekben, ne csak egyikünknek legyen életbiztosítása, stb. Szerintem ez így korrekt. Illetve tud ő is mindenről, listánk van a pénzügyi termékeinkről, a havi egyenlegünkről stb. Pont lesz*rja, de gond esetére tudja hova kell nyúlni ezekért az infókért, nekem így nyugodt a lelkem.

Vagyis a pontos költéseinket nem igazán tartjuk számon, ellenben a megtakarításainkat nagyon is pontosan (nyilván a havi bevételeinkből visszaszámolhatók a költéseink). Így van ez egészen addig, amíg a közösen meghatározott megtakarítási céljainkat hozzuk. Ha valamiért ez elcsúszna, akkor megkeressük mi okozta a bibit és ha kell, korrigálunk.

jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik baratnom 2x annyit keresett a csed alatt, mint a ferje, a ferje fizetesehez hozza sem nyultak.😀 Fura is lenne hazassagban gyerekkel en penzem-te penzed jatekot jatszani.
jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
45%

Nekem meg a közös kassza a fura. Tudom velünk van a baj, meg kezeltessem magam, de egyszerűen nekem nem menne az, hogy a férjem pénzét mondjuk fodrászra, kozmetikusra, 100ezres testkezelésre, flancos cuccokra költsem, erre van a sajátom. Meg ugyanez a férjemnél, hát ne az én pénzemet szórja bele horgászatkor a tóba, vagy vegyen mindenféle technikai kütyüt, erre van az övé. És emiatt nyitni egy közös számlát is pluszban, nyomonkövetni sem tudnám. Úgyhogy igen, külön kassza van, amit kell meg elfelezzük.

Nem egy ismerősöm van, akit így kisemmizett a párja (férfit is, nőt is).

jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
60%

"de egyszerűen nekem nem menne az, hogy a férjem pénzét mondjuk fodrászra, kozmetikusra, 100ezres testkezelésre, flancos cuccokra költsem, erre van a sajátom."


De azt kell megérteni, hogy házasságban, családban nincs én pénzem, te pénzed. Közös egész életet tervezünk közös célokkal, így nyilván mindenki belerak, amit tud, anyagilag vagy természetben, aztán ebből a közösből gazdálkodunk.


Annyira fura, hogy valaki így gondolkodik házasságban, pláne gyerekek mellett, hogy úristen, 2-a, megjött a gyed meg a családi pótlék, de megmondom a férjemnek, nem veheti meg az akciós horgászcuccot, mert ez az én pénzem, várja meg a sajátját.


"Nem egy ismerősöm van, akit így kisemmizett a párja (férfit is, nőt is)."


Kérlek, ne hazudj már. Senkit nem lehet kisemmizni, tekintve, hogy a számlán szereplő pénzek közösek és ha valaki válópernél nagyobb pénzt vesz le, az már vagyonmentésnek számíthat.

jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
47%
Nalunk úgy van, hogy annyit ad bele havonta, amennyivel én is beszállok. Plusz családi pótlék, családi adókedvezmény. Ezzel az összeggel én gazdálkodok. Ez nekem azért jó, mert átlátom, mire mennyi kell, trrvezhető, meg van egy kis szabadságom, neki meg azért, mert nem kell ezzel foglalkoznia. Ha hónap végén nem marad elég vagy valami plusz költség közbejön, akkor természetesen ad a maradékból. A többi is közös, abból ő is kelthet magára, ami marad, az megtakarítás.
jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
53%

Férfi:hitel,heti nagyobb bevásárlás,kutya kaja

Nő:mindent ami a gyerekeknek kell,tankol,különóra,heti kicsi vásárlások,telegonszámla.


Most a gyesem is hozzá megy így 130000utal át

Én kapom a családit és amit még össze tudok dolgozni kb tisztán 100000ft


Sajnos a fő vita tárgya hogy nem elég a pénz nekem. Túl sokat kell kifelé fizetnem és nem tudom végig vinni a hónapot. Ha kérek szájhúzás van.


Szóval nálunk szar a helyzet.

jún. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!