Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?
Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?
Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?
"ő nem fogadná el a férjétől" úr isten ez mennyire szánalmas duma😂
Mi az hogy nem fogadná el a férjétől.. azért vannak együtt vagy mi.. nem is bírok rá rendesen reagálni annyira gáz ez a hozzáállás😅
Nem, nem tudom.
Leginkább azért, mert nekem soha eszembe sem jut, hogy bárkinél elgondolkozzak, miből él úgy, ahogy.
Az meg főleg nem, hogy bármi beszólást tegyek rá.
19-es vagyok, sejtettem, hogy lesz ilyen megjegyzés... 31-es: először is a te gondolkodásmódod szerint mindenkit a férje tart el, ahol a férj többet keres mint a feleség, márpedig még mindig a legtöbb helyen így van.
Másodszor: a férjemmel már nagyon régen együtt vagyunk, ráadásul mi a kivételek vagyunk, akik erősítik a szabályt és egy rosszul sikerült (túl fiatalok voltunk, nem jól kommunikáltunk, nem jól kezeltük a konfliktusokat) 2,5 éves első nekifutás után több mint 10 év "szünet" és egy-egy rosszul sikerült párkapcsolatból merített tapasztalat után újra összejöttünk és most második nekifutásra, több mint 10 év után vagyunk újra együtt.
Eleinte én "tartottam" el őt, mert dolgoztam, ő viszont még egyetemre járt, egy-két tantárgy miatt el is húzódott a diploma megszerzése, szóval ő is dolgozni kezdett a suli mellett részmunkaidőben, keveset keresett, meg hol kapott fizut, hol nem. Aztán lediplomázott, dolgozni kezdett, és az évek alatt egyre nőtt a fizuja, közben az enyém is persze (én meló mellett csináltam egy fősulis diplomát pluszban). Aztán jött a szünet, majd újra összejöttünk, csakhogy nekem közgáz diplomám van, és ugyan egészen jól keresek, de ő szoftvermérnök, ami azt jelenti, hogy már akkor sokkal jobban keresett mint én, mostanra pedig majdnem 3x annyit keres, és ha a fejem tetejére állok sem fogok soha még csak megközelítőleg sem annyit keresni mint ő.
2 lehetőség van:
- Felezünk MINDEN havi költést - nekem kb. semmi pénzem nem marad a hó végére, mert nyilván nem várhatom el, hogy ő csak 25 ezer forintos cipőt vegyen, amikor nyugodtan megveheti a 46 ezreset is, vagy hogy csak heti 1x rendeljünk a Woltról stb. És akkor mondjuk csak évente 1x tudunk külföldre menni, mert nekem csak annyi megtakarításom gyűlik össze évente? Vagy nyaralni én nem megyek vele? Nem nézhetem a TV-t, amit ő vesz vagy várunk még 3 évet, hogy olyan tv-t vegyünk, amilyet ő szeretne, mert nekem addigra gyűlik össze a fele? Stbstb.
- Elkezdjük szétszálazni, hogy mi az, amit TÉNYLEG közös, és csak azt fizetjük közösen, de ez a hétköznapokban agyrém lenne. Kxrvára nincs kedvünk ezzel baszakodni, hogy mondjuk egy 20 ezer forintos DM vásárlásból 5000 forint az én arckrémem, tusfürdőm, körömlakkom stb., 3500 forint az ő tusfürdője és samponja, a többi meg tényleg közös, wc papír, mosószer stb., és ezt minden egyes vásárlásnál számon tartani.
Úgyhogy mi ezt a metódust találtuk ki, így érezzük igazságosnak. Egyébként ha nagyon nekikezdünk ezen rugózni, hogy de bezzeg kivenni ugyanannyit veszek ki, akkor szinte biztos, hogy nem az jönne ki. Pl. egy 158 cm/55 kg-os nő vagy egy 180 cm/105 kg férfi eszi meg a havi élelmiszerkiadások nagyobb részét? És a rezsin kívül az a legnagyobb tétel nálunk, illetve még az "élmények", tárgyakra nem nagyon szórjuk a pénzt. De ha már tárgyak, ott is az van, hogy műszaki cikkeket ő dönti el, hogy mit, milyet vegyünk, nekem aztán pont elég lenne egy feleannyiba kerülő tv, játékkonzolt ő szeretett volna, nekem a 80 ezres, neki a többszázezres bicikli, de még ruhákra is többet költ, mert én nem vagyok tipik nő ilyen szempontból, pl. turizom sokat, ő viszont félévente végigkattogtatja az AboutYou-t és nem hajlandó nézegetni, hogy melyik póló olcsóbb a 15 különböző teniszpóló közül stb. - szóval, nem még csak azt sem mondanám, hogy fele annyit veszek ki a kevesebb befizetett összegért cserébe. :-P
A másik, hogy sokan írják, hogy "de úgyis vagyonközösség", ez sem feltétlenül igaz, egyrészt mert ha mi úgy egyezünk meg, hogy a saját számlán lévő pénzt (ami a közösbe adotton felül marad) mindenki viszi magával válás esetén az is egy megoldás (igen, tudom, a legjámborabb ember is kifordulhat önmagából, de nehezen tudom elképzelni magunkat, amint a másik megtakarításait, nyugdíjszámláját követeljük egy válás során).
Nekem van egy lakásom még a házasságunk előttről, viszont amit most ő tesz félre, abból hitellel lesz majd nagoybb lakás, amiről szerződést kötünk, hogy az övé lesz, nem hozza be a házassági vagyonközösségbe.
Vagy. Most albérletben lakunk (hosszú történet, most így jobb nekünk), a lakásomat felújítjuk és kiadjuk. A felújítást ő fizeti, de a kiadásból bejövő pénz a közösbe megy, a lakáshitelem viszont továbbra is én fizetem.
Na és amit többen írtak, hogy "kérni" kell, ettől viszolygunk mindketten. Ha kevesebb a bevételem kevesebbet fizetek a közösbe, nyilván kevesebb is fog maradni a gyedből mint a fullos fizetésemből. Majd a gyes alatt, na majd AKKOR fog eltartani, ha nem megyek addig vissza dolgozni, mert azt már nevetségesnek tartanánk számolgatni, hogy mondjuk 8 ezer forintot utaljak a közös számlára havonta a 26 ezerből... :D
"Leginkább azért, mert nekem soha eszembe sem jut, hogy bárkinél elgondolkozzak, miből él úgy, ahogy."
Azért nem jut eszedbe, mert egész életedben eltartottak. Amikor 10-20 évet ledolgoztál már magyar fizetésért, és abból kellene valahogy megélned, ingatlanhoz jutnod, nyaralnod, családot alapítanod és így tovább és csak álmodhatnál sok dologról, ami másnak az ölébe pottyant, neked is lennének ilyen gondolataid.
Így, hogy egy burokban élsz, nyilván könnyű csak a szépet meg a jót látni. De rttől függetlenül is álszentségnek tartom a kérdést.
#59 "Azért nem jut eszedbe, mert egész életedben eltartottak"
Én már ledolgoztam magyar fizetésért 6 évet és én se firtatom ki miből él úgy ahogy.
Amúgy aki diplomás gyeden van az nem az eltartott kategória, ha mester diplomája van akkor többet vihet haza, mint aki dolgozott a gyerekvállalás előtt, mivel a diplomás gyedet mindig az aktuális garantált bérminimumból számolják, ami folyamatosan emelkedik, aki meg dolgozott annak a szülés előtt fél évvel kapott béréből és fixen azt kapja végig...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!