Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonlévő anyukák, ti a...

Otthonlévő anyukák, ti a férjetekkel közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha utóbbi, a baba költségeit hogyan osztjátok el, hogy vezetitek?

Figyelt kérdés

Többedik alkalommal kapom meg, hogy miért költöm a férjem pénzét, máshol ez fele-fele. De nem tudom, ez a gyakorlatban hogy tud működni?


Külön mennek bevásárolni a babának minden héten, aztán a blokkokat elrakják, hónap végén egyeztetnek? Vagy nagybevásárlásnál van egy kocsi apának, egy anyának és a babának?


jún. 27. 18:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
60%

60# Na éppen ez az, amiért szerintem ezen kár vitatkozni.

Nekem a diplomás GYED pl. eltartott kategória. Neked nem. Ha valaki GYED-ként megkapja az egykori bérének a 70%-át gyakorlatilag, vagy egy percet sem dolgozott és úgy kapja a diplomás GYED-et, annak elhiszem, hogy ez tök oké összeg.

Akinél a GYED max az egykori fizetésének a töredéke, az teljesen máshogy éli meg a helyzetet szerintem. De tudom, ez a ritkább.

Egyébként engem sem érdekel ki miből él, a saját terveinkkel vagyok elfoglalva. Az egyetlen helyzet, amikor nyílik a bicska a zsebemben, amikor azt látom, hogy elvárás az ugyan van, de beletett munka csak az egyik oldalról. Nem szép, de olyankor azért én is betudok kérdezni olyat, amitől ketté áll a kérdezett szeme. :)

jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
45%
60as, de a diplomás gyed is az eltartott.. hiszen nem dolgozott meg érte kb az ölébe hullott a pénz
tegnapelőtt 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
50%

'a diplomás gyedet mindig az aktuális garantált bérminimumból számolják, ami folyamatosan emelkedik aki meg dolgozott annak a szülés előtt fél évvel kapott béréből és fixen azt kapja végig..."

Na mondjuk ez az ami rohadtul igazságtalan kategória.

Miért is kell jobban díjazni azt, aki semmit se tett a közösbe és csak annyit tud, hogy egyetem alatt széttette a lábát,

mint azt, aki betartotta a normális sorrendet és előbb diplomázott, előbb dolgozott és saját meglévő egzisztenciával vállalt gyereket?

tegnapelőtt 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:

Jó nagy bunkó vagy azért utolsó válaszoló, mit ne mondjak. :D


Tettem én is a közösbe, nem a híd alatt talált a férjem.

Van lakásom, ami ki van adva, mióta együtt élünk. Havonta ez "csak" 270.000 Ft plusz, mellé jön a GYED-em, ami jelenleg br. 228.000 Ft. Így már azért rögtön nem úgy néz ki a dolog, hogy én semmit nem teszek hozzá a "közöshöz". De ez a férjem keresetéhez képest még mindig elenyésző összeg.


Az meg, hogy mi a normális sorrend... Lehet várni évekig a babával, lehet szülni 33-35 évesen is. Mi nem erre vágytunk, 25-26 évesen szerettem volna már anya lenni. Hamarabb jött a baba, el kellett volna vetetnem, mert én még nem dolgoztam? Nem hiszem. Főleg, hogy nem azért mentem volna amúgy sem dolgozni, hogy gyűjtsünk lakásra, autóra, mert nekem ezek már mind mind megvoltak. Igen, nagyon szerencsés helyzetben vagyok a családom és a férjem által, de hidd el, ettől nem vagyok kevesebb azoknál, akik 30 éves korukig albérletben laknak, vagy éppen 35 évesen szülnek gyereket.


"hiszen nem dolgozott meg érte kb az ölébe hullott a pénz"

:)

Végezz el egy orvosit egyetemet, vagy jogot, és megnézzük, mennyire nem kell dolgozni azért a diplomáért.

tegnapelőtt 10:18
 65/89 anonim ***** válasza:
62%

"én semmit nem teszek hozzá a "közöshöz""

Funkcionális analfabéta.

A közös nem a TI háztartásotokat jelenti, hanem az államkasszát.

Iskolapadból szültél, ergó nem fizettél még a közösbe azzal ellentétben, akinek az adójából teheted meg, hogy gyedet vehess fel. ;)

tegnapelőtt 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de magasról teszek az államkasszára és a társadalom többi tagjára. Mindenki előtt ott van ez a lehetőség, lehet élni vele szabadon.
tegnapelőtt 10:55
 67/89 anonim ***** válasza:
86%
A diplomás gyed arra van kitalálva, hogy az egyetemet végzett nőknek legyen lehetősége a biológiailag optimális korban szülni. Mivel a diplomások között alacsony a munkanélküliség aránya, valószínűleg úgyis befizetők lesznek utána. Ha halasztanák a gyerekvállalást, akkor fizethetnénk nekik a lombikot, a veszélyeztetett terhesség miatti táppénzt, és utána a magasabb csedet, gyedet. Ha meg a korábbi kezdés miatt be tudnak vállalni plusz egy gyereket, azzal legalább egy kicsit ellensúlyozzák, hogy amúgy a szegények között születik több gyerek. Ez is társadalmi érdek, hogy a diplomások többet szüljenek, ezért érdemes rákölteni a beszedett adót.
tegnapelőtt 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ott mindenki előtt, csak akinek tehetős szülei és pasija van.
tegnapelőtt 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 A kérdező kommentje:
Szabadon lehet társat választani, tehát ismétlem magam, ott van mindenki előtt a lehetőség továbbra is.
tegnapelőtt 11:03
 70/89 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, te nem tettél a közösbe semmit, a szüleid tettek, akik megvették neked a lakást. Te nullát, semmit nem tettél még bele sem a társadalomba, amitől kapni bármit elfogadsz, de adni nem akarsz, sem a házasságodba, mert csak a szüleid vagyonát tudtad eddig betenni.


A te utad az, hogy szembe kell nézned vele, hogy szerencsés vagy és minden az öledbe pottyant, és egész életedben senki nem fogja elismerni semmilyen teljesítményed, te leszel az, akiről mindenki azt gondolja a háta mögött, még a rokonaid, meg barátaid is, hogy csak beleültél a jóba és végül is ez az igazság. Megjegyzem, ez nem baj, nem kell mindenkinek meggebednie, csak ezt tudni kell magadban is tisztàzni, elfogadni, hogy neked öledbe pottyantak a dolgok és nem azt hinni, hogy ugyanúgy leteszel annyit az asztalra, mint sokan mások, mert ez nem igaz.


Ismétlem: nem is kell, csak hàt na, ennek az életnek ez az árnyoldala. Hogy mások szemében mindig kicsit értéktelen leszel, amiről előadod majd, hogy nem zavar, dehát a francokat nem, itt is magyarázkodsz, érdemeket próbálsz felhozni, hogy meggyőzz magunkat meg téged is, de úgysem fogsz senkit. El kell fogadnod, hogy a társadalom szemében "kevesebb" vagy.


Az csak extra tanács, hogy az arcodból vegyél vissza, mert mindenki utálja az ilyen embereket, akiknek minden az ölébe hullik, de álszent, lenéző stílusban osztja az észt, mit kell tenni meg mindenki más milyen balf*sz, mert nem így él. A gyerekeden meg le fog csapódni, ha utálják a szüleit, hidd el, làtni fogja.


Ez az egyetem meg abszurd, ne haragudj, más gyerekek és/vagy munka mellett csinálja meg, neked csak azért tűnik nagy dolognak, mert semmi mást nem tudsz felmutatni. De erről beszéltem az előbb, ilyeneket mondani sokat megélt embereknek, hogy mert a jogi egyetemet elvégezni micsoda meló, ne már 😃

tegnapelőtt 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!