Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki megbánta a gyerekvállalást? Ha igen miért / ha nem miért?

Figyelt kérdés
jún. 7. 11:29
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
96%

Igaz, ez más szemszögből, de ugyanaz az üzenet:

[link]

Ez jutott még eszembe.

8as voltam.

jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
33%

10! És, ha elmondják, akkor nem vállaltál volna?! Most ránézel vagy rágondolsz a gyerekedre és azt mondod, inkabb nem kellett volna? Sztem, aki így gondolkodik, az önző. Mondjuk, azzal sincs semmi gond. Csak nem tudok ezzel azonosulni. Biztos van köztünk jó 10 év.

41 vagyok. Sok fiatal szülőnél látom ugyanezt. Sztem ez generációs probléma.🤷‍♀️

8.

jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
12 kifejtenéd, hogy pontosan miért gondolod, hogy önző?
jún. 7. 13:18
 14/44 anonim ***** válasza:
82%
Jelen helyzetben azt mondom, hogy ha előre látom a jelenlegi helyzetemet, akkor nem vállaltam volna a gyereket. Igen, vállalom, hogy önzőség, hogy hiányzik a régi életem: a sportolás, a kirándulások, utazások, hétvégi pihenések, a munkám, a barátaimmal töltött idő. Nagyon nehéz babakorunk volt/van, szülési utáni depresszióval is küzdenem kellett, még most sem vagyok teljesen rendben. Lehet, hogy ezért is gondolkodok így, nem tudom. Nem tudom, hogy idővel könnyebb lesz-e és változik-e a véleményem.
jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
68%
14# ja és egyébként 35 évesen szültem, szóval nem vagyok az a nagyon fiatal anyuka.
jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
21%
Aki őszintén úgy gondolja, hogy az egészséges gyereke bár ne is létezne, az igenis önző alak, valami nárcisztikus beütéssel. Nincs ezen mit szépíteni. Egy súlyosan sérült gyermek esetén még valamilyen szempontból meg is érteném, mert az a helyzet aztán tényleg ki tudja szívni az ember életerejét. Aki csak szimplán ráébredt idővel, hogy a gyerek nem mindig azt csinálja, ami az ő jóllétét szolgálja, nem érte van ezen a világon, az szimplán önző. Egyetértek a 12-vel. Sok ilyen ember van, és az a tragikus, hogy annyi önismeret meg önkritika nem szorult belejük, hogy képesek gyereket vállalni. Az ilyen "szülők" gyerekeit végtelenül sajnálom. Árulják már el, ha itt vannak, hogy mégis miért? Mi a búbánatért lett gyerekük?
jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
16 nárcisztikus beütést inkább nálad érzek. Próbáltad már a saját oldalad is megvizsgálni egy kicsit? Annak tudatában hogy túlnépesedés miatt romokban a bolygó, egyes helyeken már most sincs ivóvíz, dugig televannak az árvaházak és még sorolhatnám, te nem érezted önzőnek magad amikor elhatároztad hogy gyereket vállalsz? Gazdasági/lakhatási válság, egyebek? Téged nem érdekel, hogy a gyerekednek egy ilyen világban kell megélhetésért harcolnia?
jún. 7. 13:36
 18/44 anonim ***** válasza:
39%

13as! Kb. amit a 14.es ír. Írtam, hogy ezzel nincs semmi baj. Az a baj, ha valaki ezt nem tudja magáról. Nem tudom, miért lettem ezért lepontozva. Valakinek nem való gyerek. Pont emiatt, mert nem tud áldozatot hozni és így éli meg, hogy nyűg meg a régi élete elveszett meg milyen nehéz. Igen, az. De annyi szép és jó is van benne. Sajnálom azokat a szülőket, akik ezt nem látják vagy úgy érzik, nem éri meg.

8.

jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
59%
#5 az jó, hogy ezek már nem tabu témák, de azért maradt még... Pl hogy hiába szüli meg az ember azt a gyereket, az nem jelenti azt, hogy szeretni is fogja.. És ha az ember gyereke egyre nagyobb és olyan személyisége lesz, amit nem tudsz elviselni igencsak meg tudod bánni...
jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
29%

Ugy erzem ez sose fog megoldodni.

Aki nem akar, es elmondja miert nem akar -vagy el se mondja mert egyebkent sem tartozik senkire- az onzo. Az szemet, bekepzelt, onzo.

Van akit addig bszogat, nyomaszt a csaladja, a kornyezet, hogy egyefene bevallalja, es panaszkodik, azt lecseszik hogy “mer mire szamitottal, aszitted konnyu lesz?” Hat akkor mi a krvanyjukert bsztatjak azt aki vilagosan megmondta, neki nem lesz? Addig piszkaltak, mig bevallalta, csakhogy hagyjak mar beken, aztan magara hagyjak. Lehet nem kene allandoan a rozsaszin vattacukros fingfelhot eloadni. Senki gyerekvallalasi kedvet nem kell meghozni, mikor rohadtul nem csak moka es kacagas az egesz.

En konkretan meg nem vagyok anya, van meg a szulesig hatra ket honap, de tudom, meg a ferjemmel is megbeszeltuk (mivel neki van mar egy fia) hogy egy kozos eleg lesz. Erre csak van nehany krva okos aki beleszol hogy marpedig szuljek meg, vegyuk fel a csokot, stb. Hat hagyjanak mar, elpofaztuk, egy kozos lesz es kesz. Mar el kell tartani egy masikat, anyagilag es mentalisan es mindenhogy ez a ketto fer bele es pont. Szuljon sok gyereket az, aki errol pofazik, ne a masikat nyomassza.

jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!