Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki megbánta a gyerekvállalást? Ha igen miért / ha nem miért?

Figyelt kérdés
jún. 7. 11:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
32%

Van.


Fárasztó, leszív az egész, közben hozni kell a pénzt, de mindig anyuci jobban szeretjük...

jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
28%
Sosem akartam gyereket, mert napokig tudnám sorolni, hogy mi a rossz benne, viszont semmilyen pozitívumot nem tudok felfedezni. sehol nem látok boldog szülőket, csak lestrapált, idegbajos, a gyerekkel türelmetlen anyukákat, unott apukákat, akik látványosan nem tudnak mit kezdeni a gyerekkel.
jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
70%

1: jól értem, hogy te vagy az apa és felnőtt férfiként azon sírsz, hogy a gyereketek jobban szereti az anyukáját?


Én van, hogy azt érzem, hogy ez nem kellett volna. Most például munkát keresek, de nem tudjuk megoldani hogy heti 5 nap bejárósra elmenjek (ilyenre már felvettek volna), heti 2 nap HO mindenképp kell a gyerek miatt. Gyerek nélkül sok minden könnyebb lenne.

Emellett viszont van egy csomó dolog ami miatt meg nem bánom.


A mérleg úgyis 20-25 év múlva mutatja meg, hogy “megérte-e”

jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
76%
Mikor írtad a kérdést beadott 1000 ugyanilyet, nem? Na ott vannak a válaszok
jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
49%
Őszintén nem értem azokat akik ezt érzik. Előtte mit hisznek? Hogy nem kerül pénzbe a gyerek? Nem fog éjszaka kelni, nem kell vele éjszakázni? Nem lesz nehéz a dackorszak, kamaszkor? Nem lesz fárasztó, néha monoton egész nap vele, aztán munka után? Hogy már nem saját magunk vagyunk az elsők? Melyik resze meglepő? Ezeknek a tudatában kéne gyereket vállalni, mert nem a gyerek tehet arról, hogy te ezekkel nem vagy tisztában.
jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
52%

Más tudni és más megélni. Ennyi.

Biztos neked is volt olyan amire másképp reagáltál, másmilyen lett mint amit előtte elképzeltél.

jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
0%
#3: nem, rosszul érted, én nem sírok semmin. Te talán igen?
jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
56%
De iylenkdor annyira az jut eszembe, hogy csak a negatívan látjátok meg benne?! És amikor édesen rádkacag vagy várja az ölelésed vagy rajzol neked vagy együtt sétáltak vagy megosztja a félelmeit, tőled vár vígaszt vagy tátott szájjal hallgatja, amit mondasz?! De most van 3 kamaszok is, őket is mondhatnám. Sokszor ingerültek, sokszor nehéz, sokszor ellenkezik, de szeretem, mikor elvicceljük vagy meccsükre megyek ki és tudom, hogy számít, csak nem mutatják, vagy beszélgetünk, néha teljesen komoly dolgokról, vagy látom, hogy mennyi mindent jól lát vagy van jövőképe... Sok nehézséggel jár, igen. Főleg, akinek nem csak egy van, de annyi jót, annyival többet ad. Akinek nincs, nem tudja, nem tudja megélni. Én ezt is látom, nemcsak a sok nehézséget, fáradságot, áldozatot. Az is van, persze. De el se tudom képzelni az életem gyerek(ek) nélkül.
jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
47%
#5: őszintén nem értem azt, aki idejön, és nem a kérdésre válaszol, csak kötözködik.
jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
45%
Igen, megbántam. És nem, el sem tudtam képzelni, hogy ennyire nehéz lesz. A családban, a baráti körben senki nem mondta, hogy mennyire meg fog változni az életem. A negatív oldaláról nekem senki nem beszélt. Nem beszéltek az éjjeli kelésekről, a fogzásról, betegségekről, dackorszakról, monotonitásról elszigeteltségről stb.
jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!