Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki megbánta a gyerekvállalást? Ha igen miért / ha nem miért?

Figyelt kérdés
jún. 7. 11:29
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
20, kifejtenéd pontosan, hogy aki nem szeretne erre a világra gyereket vállalni, miért szemét, beképzelt, és önző? ha végiggondolod a 17esben leírtakat, te nem gondolod hogy önző vagy? :)
jún. 7. 15:17
 22/44 A kérdező kommentje:
Pár elvetemült már betámadott privát üzenetben. Válaszul csak annyit mondanék, hogy engem mindkét oldal tapasztalata érdekelt volna. Ha megbánták miért / ha nem miért? Nem kértem, hogy ujjal mutogassunk a másikra, vagy olyan jelzőkkel illessük mint a beképzelt vagy szemét. Ha figyelmesen elolvassátok a kérdést, nem az szerepel ott, hogy alkoss véleményt a másik csoportról
jún. 7. 16:01
 23/44 anonim ***** válasza:

#20 vagyok.

Felreerthetoen irhattam, en nem gondolom oket onzonek egyaltalan. Mindenki ugy eli az eletet, annyi gyereket vallal vagy nem vallal, amennyit szeretne. Sokkal jobban tisztelem azt, aki fel meri manapsag vallalni, hogy nem akar, mint azt, aki a putriba lefialja az otodiket es a fbon kuncsorog, kozben a hatodik mar a hasaban van, de sem o sem a ferje nem dolgozik.

Sajnos manapsag rengeteg ember leonzozi, butazza azt, aki nem akar gyereket. Kerdem en, mi koze hozza? Plane az oregek, akiknek van hatra kb 10-15 evuk, mi jogon mondjak ezt? Nekik nem mindegy? Foleg az alkoholista reteg, az aztan plane ne minositsen senkit sehogy. Felreerthettel kerdezo, nem en tartom oket onzonek, hanem a frocsogo emberek.

jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy bántam meg. Ő a legcsodálatosabb dolog az életemben.❤️ Szerintem ide nem kell magyarázat. Aki érti, érti, aki nem, azt meg sajnálom...
jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
12# azért ne általánosíts...25 vagyok, mégis a gyerekem a mindenem, és a világ minden kincseert sem adnám! Utolsó voltam.
jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
#17 (kérdező): Aki így érvel, hogy ezért nem szül (ebbe a szörnyű világba, ami amúgy tényleg elég szörnyű), a szerint mi lenne a megoldás? Az lenne a erkölcsi kötelességünk, hogy tudatosan eltüntessük a földről az emberiséget? Nem inkább mindent megtenni a változásért, és a gyerekeinket is erre nevelni?
jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
43%
Nem bántam meg. Minden nap van legalább 5-10 perc, amikor imádok a lányom anyukája lenni, és imádom vele az életet. Tovább mindig van legalább 1-2 óra, amikor a pokolba kívánom (nem a lányomat!!!), hanem az életemet, amivé lett. DE!! Az az 5-10 perc, néha több, mindent visz. És ezt az érzést nem lehet leírni. Tényleg nem. Ha te vagy az a kérdező, aki 2-3 hetente valamilyen módon iszonyúan meg akarja tudni, hogy milyen szülőnek lenni, és hogy miért bánják meg, mikor annyi örömöt hoz, stb., stb., akkor üzenem, hogy már MINDENT elmondtunk. Nem fogod megtudni, amíg nem lesz gyereked.
jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudtam megbánni, mert még csak most fogok szülni. De azt sose értem, hogy akik 35 évesen meglepődnek azon, hogy milyen egy gyerek, addig szatyorban éltek? Ki az anyámnak kellett volna felvilágosítani? Ha addig 10-ig aludt, azt hitte, a gyerek is addig fog? Sose hallott senkiről, akinek legkésőbb 6-kor kel a babája és addig is 8x szopik?🤣 Nincs egy barátnője/szomszédja/ismerőse, aki már szült előtte? Nem hallotta senkitől, hogy nem tudok menni, mert akkor fürdetek/a gyerek nem alszik nélkülem stb. Nem hallotta még azt a kifejezést, hogy dackorszak??? Könyörgöm, valaki írja már meg, pontosan mi az, amin olyan rohadtul meglepődött és kinek kellett volna használati utasítást adnia a leendő gyerekéhez!

Ennek tovább fejlesztett változata a "szemét társadalom rávett/rákényszerített hogy szüljek!"🤣 Hát, bocs, de akinek felnőtt emberként, mások mondják meg, hogy mit csináljon, az meg is érdemli. Ezt már egy értelmesebb ötéves se hagyja, ha mindenki megnézi a saját gyerekét.

jún. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
41%
28: még egyszer, tudni és megélni nem mindig ugyanaz. És esetedben is térjünk erre vissza 3 év múlva. Nagyon nagy az arcod, lekezelő a stílusod. Ám van amikor arcul csap a valóság. Pl egy nem várt szülés utáni depresszió képében.
jún. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

#17 Nem azt mondom, hogy nem félek a környezeti katasztrófáktól, de azért ez erősen túlzás. Ha jelenleg romokban a bolygó, akkor ahhoz képest egész jól elkaristolunk. Már egy ideje túlnépesedés van, de nem Európában. Egyes helyeken (szárazabb kontinenesek) régen sem volt ivóvíz. Itthon ilyen probléma nem áll fent, maximum olyan, hogy a csatornahálózat felújítása helyett stadion lesz az adóból. És ezért nincs néha egyes helyeken egy ideig víz. Az "árvaházak" nincsenek dugig, évekig kell várni ha az ember örökbe akarna fogadni. Az olyan gyerekek nagy részét sem gyermekotthonban helyezik el, akik nem örökbefogadhatóak (mert pl a saját szüleik nem mondtak le róluk), hanem nevelőszülőknél.

Félre ne érts, szerintem sem folytatható örökké ez a pazarló, túlfogyasztó életmód amit ma a nyugati ember csinál. De nem látom olyan borúsan a helyzetet. Egy gyereket szültem, neki az anyagi javakat meg tudom adni ahhoz, hogy szépen felnőjön. Lehet, hogy a környeheti károk miatt neki már más, egyszerűbb élete lesz, nem repül havonta fapadossal, nem rendel hajgumit Kínából stb. De abban is bízom, hogy nem a palackos ivóvízért fog harcolni. A tudomány mindig fejlődik, jelenleg is képesek már pl sós vízből vagy vizeletből ivóvizet csinálni.

A fő kérdésre válaszolva, nem bántam meg. Az első fél-egy év nekem hardcore volt, szar, túl kellet élni, azóta is nagyon sajnálok mindenkit aki terhes a környezetemben, mert én utáltam a csecsemő korszakot. De azóta mióta ő is kis emberforma, azóta nagyon jó. Magát a gyereket előtte is szerettem persze, csak a napjainkat nem. Mióta nagyobb, már a napjainkat is szeretem. Vicces, okos, kedves kislány, könnyű vele. Mikor nevet, megpuszil, megölel, az mindennél jobb.

jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!