Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtti táppénz esetén...

Szülés előtti táppénz esetén otthon kell lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Itt olvastam, hogy táppénz alatt otthon kell lenni, mert különben táppénz csalásnak minősül. Ez a szülés előtti táppénzre is vonatkozik? Ha én már augusztusban nem dolgoznék, mert az fáraszt, de csak októberben szülök, akkor nem mehetek augusztusban nyaralni ha táppénzre megyek?
máj. 22. 13:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
23%
Kicsit informálódjatok akár az interneten, attól hogy valaki táppénzen van még nem kötelező otthon feküdnie, ha csak nem fekvő beteg. Amúgy van olyan munkakör ahol pl már csak amiatt is kiírnak, mert a stressz nem tesz jót a terhességnek.
máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
20%
24# Mondjuk a legtöbben a végén táppénzre mennek szülés előtt, nem gondolnám, hogy a munkáltató majd arra a 4 hétre berak állásidőre vagy keres másik munkakört… de azt sem gondolnám, hogy a munkahelyről kellene szülni menni, amikor már sokan ctgre járnak. Vagy a gyárba Mariska megy a 40. hétig, viszi a kórházi táskát is stb?Onnan meg a kórház? Szerintem iszonyat ritka, aki szabira megy itt a végén, legalább is a nagy babás csoportba konkrétan egyet sem tudok, de még a home officeos sem.:D Mind tp. Azért ne sajnáljátok már az embertől 40 év munkaviszony alatt azt a kemény pár hét tpt. Vicces.:D
máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
86%
32: De ha 4 héttel a szülés előtt megy el a kismama táppénzre, az már másmilyen táppénz. Nem veszélyeztetett terhesség, hanem terhesség/szülés. Nem csak a kódjukban térnek el (9-es és 6-os), hanem pár más dologban is. Azt lehet vitatni, hogy egy 20 hetes terhes kismama terhességére veszélyt jelent-e, ha dolgozik, de azt, hogy egy 36 hetes terhes nő terhes, azt nehéz. Ettől még a szülési szabadságát is megkezdheti a kiírt időpont előtt és a bent lévő szabadságait is kiveheti. Határozott idejű szerződésnél sokszor ki is vetetik még a szülés előtt. Szülés előtt pár héttel már több lehetősége is van a kismamának. Annak idején én is számolgattam, hogy jövök ki jobban anyagilag. Szabadság=100%-os fizetés, tp=60%, a CSED is kezdődhet hamarabb, így hamarabb is lesz vége, de ha a GYED összege (70%) jobb, mint a tp, akkor megérheti.
máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
85%

30# Csak halkan jegyzem meg, hogy saját példát írtam. Én nem egyszerre mentem a két munkahelyemről táppénzre és ezzel senkinek semmi baja nem volt.

Abszolút érthető és védhető okból tudtam az egyik munkakörömet ellátni, amikor a másikat nem. Tb tanácsadó, a nőgyógyász, a háziorvos és a hr csoportok szerint is van ilyen opció, én éltem is vele és senki nem jelezte, hogy gondja lenne ezzel, de szerinted nincs. Ahha.

máj. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
14%
Keresőképtelenség alatt hogyan dolgoztál bejelentve másik munkahelyen?A táppénz ezt jelenti.Keresőképtelen vagy.Kizárr,hogy ezt nem teszik szóvá,mivel egy azon időben fizetsz tb járulékot, közben le van jelentve,hogy arra az időre keresőképtelen vagy.Ez nincs különbontva,ugyanarra az időszakra hogyan sikerült mindkettőt igénybevenni?Mármint a tp-t,úgy,hogyáshonnan fizetést kaptál.Valami humbug van.
máj. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
71%
Ja és aki itt a munkahelyről nem mennek szülni.Erre van a szülési szabadság.Az,hogy boldog-boldogtalan tp-re megy,és csal(a munkahelyek is)az nem azt jelenti,hogy ez így van jól.Van évi rendes szabadságod,azt is ki lehet venni előtte,plusz másfél hónappal szülés előtt megkezdheted a csedet is.Ez a hivatalos útja.
máj. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
69%
35# Gond nélkül, 5 héten át. Nem tudok a humbukozásodra mit mondani... Külön jogviszony, külön megítélés. Ha nem hiszed, járj utána.
máj. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
57%

Baccki, az a válaszoló, aki itt kezzel-labbal ellenkezik....

Ha kint van a 30as tábla, te meg elrobogsz mrllette 62vel és megcsesszint a rendőr, senki leseszrja, hogy az ott szerinted jogos vagy minekraktákaztodamert semmi értelme...

Ha a táppénz alatt a balcsin hesszelsz, kockáztatod a következményeket, tökmindegy hogy hülyeségnek tartod-e, vagy nem. Van ezeknek a dolgoknak hivatalos, legális útja. Ha táppénz alatt nyaralgatsz, rád küldhetik az ellenőrzést. Pont.

máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
27%
Attól még hogy odaírod hogy "pont" nem lesz igazad. :DD
máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
0%
Én csak itt azt nem értem ahogy olvasom ezeket, hogy miért érdekli mást, hogy más mit csinál? Nem értem. Észre nem venném, mert egyszerűen elég a saját életemre figyelni nemhogy még morogjak rájuk mint valami tp csendőrség.:D Vagy csak nálunk itt szokás ez, hogy mással foglalkoznak az emberek maguk helyett? Ha a szomszéd lopna a boltból se érdekelne, egyszerűen nem az én dolgom. Nem a ti zsebetekből veszi ki a pénzt, ha meg egyszer főnök lesz belőletek (haha, soha ilyenekből:D), na akkor meg majd intézkedhettek, de addig 0 köze van mindenkinek ezekhez.
máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!