Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elkényeztetés az esemény...

Miért elkényeztetés az eseménydús gyerekkor?

Figyelt kérdés

Párom lánya 2 hetet van nálunk, kettőt az anyjánál. 7 éves kislány.


Ha itt van, szoktunk programokat szervezni, olyan dolgokat kitalálni, ami neki is tetszik, amit ő is élvez.

Pl. múlthéten volt két kimozdulós program, egyszer voltunk moziban, a Barbie filmet néztük, előtte játékboltban, mert ha már Barbie, választhatott magának egy új babát. A másik programunk pedig miattam volt, mert mennem kellett körmözni, ő pedig jött velem. Mondtam, ha jól viselkedik, utána elmegyünk sütizni és óriáskerekezni. Végül annyira tetszett neki ott minden, hogy az ő körmei, lábujjai is ki lettek festve (sima lakkal, mielőtt betámadnátok, hogy műkörmöket rakatok a gyerekre).

Ezeket leszámítva itthon voltunk, itt foglaltuk el magunkat. Vagy átjöttek barátnőmék a gyerekeikkel és medencéztünk, csináltunk gyümölcssalátát, koktélokat, rendeltünk pizzát. Vagy ketten voltunk, segített nekem gardróbot válogatni, sminkeket szortírozni, közben kérdezgette, mi mire való, ki is próbált pár dolgot. Vagy nekiálltunk tortát sütni, mert látott valami videót és mindenképpen szerette volna megkóstolni, ami benne volt. Szóval elfoglalja magát itthon is, igaz, hogy szeret velem, velünk lenni, ritkán megy be napközben a szobájába, de minket nem zavar. Ha éppen valami dolgom van, akkor is igyekszem bevonni, ha érdeklődik. De játszani is rengeteget szoktunk, vagy tényleg lusta nap van, és rendelünk, filmezünk, így telik a nap.

Szóval vannak aktívabb programok/időszakok, de itthon is simán jól tudja magát érezni.


Az anyja szerint itt csak elkényeztetve van, nagyot fog majd nézni, ha rájön, hogy a való élet az nem az, amit mi élünk, amit én mutatok neki. Most ez szerintem azért van, mert elég utolsó pillanatban kitaláltuk, hogy 3 napot Disneylandben töltünk vele az ősszel. Minek, fel sem fogja még, hogy ez mivel jár, hogy másoknak erre lehetőségük sincs, neki ez természetes dolog, meg egyáltalán minek. Mindig ez, hogy "minek?!". Azért, mert hatalmas élmény, főleg még gyerekként. De ha kap valamit, akkor is, hogy minek kellett...

Meg, hogy neki már elege van abból, hogy itt két hétig "el van rontva" a gyerek, aztán ő nem bír vele, nem tud tőle semmit csinálni. Persze, mert ő parancsolgat csak a gyereknek, nem figyel rá, nem érzi a szükségleteit. Pl. nálunk megvan az esti rutin, fürdés-vacsora-mese-alvás. Náluk ez nincs, akkor küldi aludni a gyereket, amikor még nem álmos, és ha hallja, hogy valamit csinál bent a szobában még, csak ordít rá, hogy "CSEND MÁR". Ő nem viszi sehová, mert nem szeret eljárkálni otthonról, szerinte minden felesleges, ő két sütemény árából süt egy tepsivel otthon, ő nem fizet egy múzeumért, amire a gyerek két nap múlva nem emlékszik stb.

Én meg úgy vagyok vele, hogy legyen egy eseménydús gyerekkora, tapasztaljon minél többet.


2023. aug. 4. 16:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem pedig csak dicsekszel több válaszon át,hogy te milyen jófej vagy,meg megteheted,anyuka meg nem...vigyázz,a gyerek ne forduljon az anyja ellen miattad,mert szerzel magadnak egy kőkemény anyatigris ellenséget
2023. aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
79%

"Viszont 40 fokban nem tudom, nektek lenne-e kedvetek bárhová mászni, ugrálni... "


Csak erre, de tényleg, mert szerintem full kamu az egész, de:

egész nyáron tömve vannak a játszóterek és nem csak a vizes játszóterek. Meglepődnél. ;) Míg otthon voltam, alig vártam, hogy kezdődjön már az iskola/óvoda és tűnjön el a tömeg, hogy lehessen nyugiban játszani.

2023. aug. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
84%

Mi is én is Rengeteg programra vittük el most már csak a legfiatalabbat ,múzeum,állatkert,kirándulni hegyekbe barlangokba vonatozni,játszoterezni,és wellness szálloda mentünk piheni tavaszi öszi szünetben ,nyáron míg nagyon kicsik voltak a Balaton ,mikor nagyobbak lettek külföldre mentünk nyáron.

Süti sütés ,korcsolyázás szánkozás .hétvégente .

Pedig heti 5 napot dolgoztam .

De hétvége egyik napja szorakozási programoké másik nap házimunkájé.

Manapság már külföldön élünk és heti 5-6 napot dolgozók de szabadságunk alatt szintén nyaralunk hegyekbe vagy minden nap más helyet nézünk meg.

2023. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:

"egész nyáron tömve vannak a játszóterek és nem csak a vizes játszóterek. Meglepődnél. ;)"


Nyilván, ha strandra nincs pénz, de a lakásból menni kell valahová, akkor elviszik a gyerekeket játszóterezni. De ha van más opció, és inkább azzal élünk, még nem vagyunk sz_r emberek! :)



"Mondjuk akkor megint aki nem olyan választ írt ami tetszene az nem is jó...."

Miért, neked tetszene az a hisztéria, amit a négypipás válaszolók rendeztek itt? Hogy konkrétan azért voltam "elővéve", mert hogy mi az, hogy nyáron medencézni hívjuk a barátnőket, megnézi a gyerek a sminkjeimet, vagy olyan felszínes dologban segít, mint a ruhaválogatás?! És ezek mellett jöttek a "felszínes liba vagy csak" válaszok, szintén tőlük. Az ilyen nőktől mentsen meg az isten, bár gyanítom, ekkora szájuk csak az interneten van, arc nélkül.


Eddig azért kötöttetek belém, mert hogy mi az, hogy én festetem a körmét és ez a program. Leírtam, hogy nem, nem ez a program és szerintem elég részletesen láthatjátok, miket csinálunk/csináltunk. Erre jön az, hogy csak dicsekszem. Ennyire frusztráltak vagytok? Benéztétek, el lehet ám ismerni, aztán szépen csendben maradni.

2023. aug. 5. 08:51
 45/66 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak az zavaró kicsit hogy beképzeltnek és dicsekvősnek tűnsz, és többre tartod magad másoknal (nem csak a gyerek anyukájánal hanem mindenkinél), és ez az emberekből inkább irritáltsagot és nem szimpátiát vált ki. Ettől függetlenül szerintem a nyári programjaitok változatosak és jók, érthető hogy a kislány élvezi a veletek töltött időt. (a Barbie filmet kivéve mert az nem gyerekeknek készült). De egyébként egy gyereknek a vizes játszótér stb ugyanakkora élmény mint a marbella hiperszuper wellness, nem csak B terv, hanem tényleg imádják.
2023. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
78%

Aki itt frusztrált az Te vagy, mert nem anyukát kezdtük szapulni (idedobált félinfók alapján) hogy milyen nem törődöm.

Téged pedig nem emeltünk piedesztálea, hogy szuper pótanyuka vagy.


Mert az alap kérdésedből semmi sem derült ki, csak az hogy veled milyen szipi szupi minden a gyereknek!

2023. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:

Nem vagyok frusztrált, valamint nem is vártam, hogy itt bárki szapulni kezdenek akárkit is. De nem gondoltam, hogy olyan lényegtelen dolgokat kéne beírjak a kérdésem alá, hogy az anyukának van-e új párja, a gyerek segít-e itthon krumplit hámozni...

Valamint, azt továbbra is tartom, hogy tök mindegy, mi a szülő foglalkozása, mennyit dolgozik, a gyerekkel igenis foglalkozni kell, minőségi időt tölteni vele!

Én szét vagyok itt szedve, mert nem írtam le, hogy minden este van nálunk mesenézés, olvasás, diavetítő. Az nem gond, hogy az anyjánál a gyerek be van küldve a szobába azzal, hogy "alvás", ha meg nem alszik még, akkor megy a kiabálás, hogy csend legyen.


Játszóterezni pedig nem szeret minden gyerek. A párom kislánya idegen gyerekek között nehezebben oldódik fel, neki a játszótér sosem volt egy annyira hű, de élvezetes program. Van ilyen, meg őszinte leszek, mi sem rajongunk az ilyen össznépi "mindenki kint van a gyerekkel" programokért. Szóval nekünk tökéletesen jó az, ha barátokkal, nekik a gyerekeikkel szervezünk programokat.

2023. aug. 5. 12:06
 48/66 anonim ***** válasza:
88%

"A párom kislánya idegen gyerekek között nehezebben oldódik fel, neki a játszótér sosem volt egy annyira hű, de élvezetes program."

Mondjuk ez pont abból is adódhat hogy ott nem az van amit ő akar.

De ez nem is lényeg.

Igen egy gyerekkel kell foglalkozni. De azt nem hiszem el hogy az anyjával semmit sem csinálnak (csak a szobájában ül a gyerek)

Bezzeg Te mindent is csinálsz vele.

És igen, fontos hogy van e párja, mert nem mindegy hogy egyedül viszi a háztartást, gyereket munka mellett vagy nem.

A leírásodból nem derült ki hogy te dolgozol e, vagy csak az a napi teendőd hogy a gyereket szórakoztasd az apja lóvéján

2023. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:

"Mondjuk ez pont abból is adódhat hogy ott nem az van amit ő akar."

Vagy csak félénk?:D

Félmondatokból ne akarjatok már komplett jellemrajzot állítani a gyerekről, rólam, a családunkról.


"De azt nem hiszem el hogy az anyjával semmit sem csinálnak (csak a szobájában ül a gyerek)"

Sosincs program, vagy csak nagyritkán, aztán hónapokra ossza be a gyerek. Mert hogy ő nem akar menni, neki ehhez nincs kedve, ő emberek között van egész nap, neki munka után nyugalom és csend kell, otthon. Ezeket ő maga mondta, mielőtt nekem támadnátok ismét.


"A leírásodból nem derült ki hogy te dolgozol e, vagy csak az a napi teendőd hogy a gyereket szórakoztasd az apja lóvéján"

Házasok vagyunk, így a lóvé, ahogy minden más is, közös. De megnyugtatlak, dolgozom, mellette egyetemre járok, úgyhogy hidd el, nekem is bőven van dolgom a gyerek szórakoztatásán kívül.

2023. aug. 5. 12:25
 50/66 anonim ***** válasza:
85%

Be van kiabálva a szobába,hogy csend legyen.

Hallottad,vagy a páros hallotta ezt?.Vagy a kislány mondta?elképzelhető,hogy kicsit túlzott,lehet bejön neki ez a programozás,elkényeztetett,és így akarja szegény anyját lejáratni előttetek

A mai gyerekek nagyon rafináltak ám...nekem is van kettő.

2023. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!