Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elkényeztetés az esemény...

Miért elkényeztetés az eseménydús gyerekkor?

Figyelt kérdés

Párom lánya 2 hetet van nálunk, kettőt az anyjánál. 7 éves kislány.


Ha itt van, szoktunk programokat szervezni, olyan dolgokat kitalálni, ami neki is tetszik, amit ő is élvez.

Pl. múlthéten volt két kimozdulós program, egyszer voltunk moziban, a Barbie filmet néztük, előtte játékboltban, mert ha már Barbie, választhatott magának egy új babát. A másik programunk pedig miattam volt, mert mennem kellett körmözni, ő pedig jött velem. Mondtam, ha jól viselkedik, utána elmegyünk sütizni és óriáskerekezni. Végül annyira tetszett neki ott minden, hogy az ő körmei, lábujjai is ki lettek festve (sima lakkal, mielőtt betámadnátok, hogy műkörmöket rakatok a gyerekre).

Ezeket leszámítva itthon voltunk, itt foglaltuk el magunkat. Vagy átjöttek barátnőmék a gyerekeikkel és medencéztünk, csináltunk gyümölcssalátát, koktélokat, rendeltünk pizzát. Vagy ketten voltunk, segített nekem gardróbot válogatni, sminkeket szortírozni, közben kérdezgette, mi mire való, ki is próbált pár dolgot. Vagy nekiálltunk tortát sütni, mert látott valami videót és mindenképpen szerette volna megkóstolni, ami benne volt. Szóval elfoglalja magát itthon is, igaz, hogy szeret velem, velünk lenni, ritkán megy be napközben a szobájába, de minket nem zavar. Ha éppen valami dolgom van, akkor is igyekszem bevonni, ha érdeklődik. De játszani is rengeteget szoktunk, vagy tényleg lusta nap van, és rendelünk, filmezünk, így telik a nap.

Szóval vannak aktívabb programok/időszakok, de itthon is simán jól tudja magát érezni.


Az anyja szerint itt csak elkényeztetve van, nagyot fog majd nézni, ha rájön, hogy a való élet az nem az, amit mi élünk, amit én mutatok neki. Most ez szerintem azért van, mert elég utolsó pillanatban kitaláltuk, hogy 3 napot Disneylandben töltünk vele az ősszel. Minek, fel sem fogja még, hogy ez mivel jár, hogy másoknak erre lehetőségük sincs, neki ez természetes dolog, meg egyáltalán minek. Mindig ez, hogy "minek?!". Azért, mert hatalmas élmény, főleg még gyerekként. De ha kap valamit, akkor is, hogy minek kellett...

Meg, hogy neki már elege van abból, hogy itt két hétig "el van rontva" a gyerek, aztán ő nem bír vele, nem tud tőle semmit csinálni. Persze, mert ő parancsolgat csak a gyereknek, nem figyel rá, nem érzi a szükségleteit. Pl. nálunk megvan az esti rutin, fürdés-vacsora-mese-alvás. Náluk ez nincs, akkor küldi aludni a gyereket, amikor még nem álmos, és ha hallja, hogy valamit csinál bent a szobában még, csak ordít rá, hogy "CSEND MÁR". Ő nem viszi sehová, mert nem szeret eljárkálni otthonról, szerinte minden felesleges, ő két sütemény árából süt egy tepsivel otthon, ő nem fizet egy múzeumért, amire a gyerek két nap múlva nem emlékszik stb.

Én meg úgy vagyok vele, hogy legyen egy eseménydús gyerekkora, tapasztaljon minél többet.


2023. aug. 4. 16:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
70%
A Barbie film oké, nem volt szerintem sem egy jó választás, de azért ennyire nem gáz, hogy a keresztvizet leszedje bárki róla. Az a buli meg miért nem neki való, hogy átmegy egy ismerős család medencézni? Gyerekekkel elpancsolt gondolom, játszottak, amig a szülők beszélgettek (létezik alkoholmentes koktél is, gondolom a felnőttek sem voltak csacsi részegek, normális társaságban amúgy is ciki). A sminket kiprobálta? Nagykaland, a legtöbb kislány szereti kiprobálni, ahogy a csillámtetkót, hajkrétát is, a sminket is, körömlakkot is. Meg ruhát válogattak át, mindenhol van ilyen. A szekrényeket időnként átnézik és szortítoznak, velem is ott vannak, segítenek hajtogatni, ami olyan azt meg zsákokba.
2023. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:

Őszintén nem tudom, hogy te miről beszélsz, 31. válaszoló.


Nem neki való film: Végülis neki tetszett, mióta csak látta az előzetest, kérdezte, hogy mikor lesz már a mozikban, ugye elmegyünk majd megnézni? Ismét leírom, tetszett neki a film, utána is beszélgettünk még róla.

Ruha: Nem tudom, mi az elítélendő abban, hogy segített szelektálni, majd amiket kiválogattunk, azokat elvittük annak a két családnak, akiket segítünk.

Smink: Gondolom, nő vagy. Te gyerekként sosem kotnyeleskedtél anyukád sminkes asztalánál, sunyiban magadra kenve a rúzst, púder, pirosítót, ami éppen a kezedbe akadt? Én rengeteget, sőt, arra is emlékszem, hogy mikor letörtem a rúzsokat, nyomkodtam vissza a helyükre őket, hátha nem szúrja ki anya... Most is ugyanez volt, válogattam, hogy mik jártak le, mik fogytak el, ezt máshogy nem lehet, csak ha kipakolom a fiókokat. Ő is ott volt, nézte, melyik milyen színű, kérdezgette, hogy mit hová kell kenni. Ennyi történt, ettől nem lesz felszínes liba, sőt, az életét sem tettem tönkre ezzel. :)

Bulika: Nyári szünet van. Szerintem ilyenkor belefér napközben egy kis "bulika" a korabeli lányokkal, főleg, ha 40 fok van, itthon meg van medence...

Játékvásárlás: Te csak szülinapra és karácsonyra kaptál bármit is? Sosem volt, hogy elmentetek a játékboltba csak úgy, és szétnézhettél, választhattál magadnak? Vagy miközben a szülők a nagybevásárlást intézték, te is kaptál valami apróságot a játékosztályról?


Kicsit úgy érzem, hogy ha a gyerekkel a matekot gyakorolnám naphosszat, akkor meg az lenne a baj. Nincs tökéletes szülő, vagy tökéletes nevelés. Sosem lesz olyan, hogy mindenkinek megfelelünk, de amit te művelsz itt, az szimplán kötözködés.

2023. aug. 4. 21:00
 33/66 anonim ***** válasza:
82%
Alapból nem lenne gond, hogy jó a viszonyod a gyerekkel, foglalkozol vele, de mégiscsak az az érzésem, hogy önigazolást és az anya fikázását várod. Tök jó, hogy van időd a gyerekre, de abból, amit leírsz, úgy érzékelem, te nem dolgozol, csak sminkelgetsz, goffrit sütögetsz, gardróbot rendezel, gondolom vásárolgatsz, és ebbe a felszínes életmódba vonod be a gyereket. Míg az édesanyja, akit most fikázni kéne, a társadalom számára hasznos munkát végez, talán nincs ideje vagy energiája körmöket pingálgatni, illetve azt élményként előadni. Még a legjobb program abból, amit itt előadtál, a Disneyland. De ne szedd le a keresztvizet az anyjától csak azért, mert nem tetszik neki ez a kitartott plázacica életmód.
2023. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
100%

Engem már az elején nagyon zavart valami a történetben, aztán pont te, kérdező, fogalmaztad ezt meg egy mondatban: "Nyilván az ő érdekei az elsők, próbálunk úgy alakítani mindent, hogy neki a legjobb legyen, de szerintem ez minden családnál így van."


Ez így nekem nagyon durva. Mert persze, ne hanyagold el a gyereket, ne szop@sd direktbe, figyeljetek rá, neveljétek, ez mind normális. De hogy mindent úgy akartok alakítani, hogy neki a legjobb legyen, ez azért durva. Hol vagytok ti a történetben? Egy optimális családban nem csak a gyerek(ek) igényeit nézik, hanem mindenkiét.

Nem azzal van bajom, hogy Barbie-t néztek, mert ha mindkettőtöknek (hármotoknak) tetszett, akkor biztos jó program volt. Magában az se mondd semmit, hogy a gyerek kapott egy babát is, bár nekem fura, hogy a film apropóján kapta. Sőt, az általad leírt bármelyik eseményre külön-külön azt mondanám, hogy hát jóvan az úgy. De együtt a kép nekem már olyan túl sok, olyan elkényeztetett kislányt mutat, akinek mindig mindenben a kedvében járnak. Biztos vagyok benne, hogy nálatok működik ez, különben nem írnál ennyire pozitívan, de én sem akarnék két hetes váltásban egy ilyen környezetből megkapni egy gyereket, nekem is túl sok lenne.


Mert nem írsz arról, hogy a gyerek segítene krumplit pucolni (az ugye nem olyan vicces, mint a gofrikészítés), vagy takarítani, zoknit párosítani... Nem írsz arról, hogy a gyerek türelmesen vár, amikor mondjuk a tesco pénztárnál álltok már fél órája sorba, vagy hogy amíg a legjobb barátnőddel csacsogsz, akkor igényli-e, hogy eközben is vele foglalkozz, vagy pedig elvan magának olyankor például a kanapéról félig lelógva egy képregénybe temetkezve.


Persze lehet, hogy csak én értelmezem rosszul azt, amiről nem írsz.

2023. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
94%

Az a helyzet, hogy egy normális tarományon belül teljesen mindegy, milyen az anya. Ha tényleg szereted azt a lányt, empatizálsz vele, a szemszögébe helyezkedsz, figyelembe veszed az érzéseit, akkor nem szapulod az anyját még itt nekünk sem. Akkor sem, ha neked van igazad.

Voltam a te cipődben. Én is háborogtam, hogy hogy lehet ilyen rémes szülő a férjem exe. Bezzeg én. De elég hamar megértettem, hogy ez a gyerek márpedig ott tölti az ideje felét, ha fejreállok is, és ha arra a narratívára erősítek rá akár kimondatlanul is, hogy neki az anyjánál milyen rossz élete van, és nálunk milyen jó, az egy törött, boldogtalan, instabil gyereket és embert fog eredményezni. Ha szereted azt a gyereket, és nem bántalmazó az anyja, akkor meg kell békélned vele, akkor is, ha neki még nehezen megy, hogy megbékéljen veled. Lásd meg az ő érzéseit a kritikája mögött, és vizsgáld meg a sajátjaidat is. Egy mindenhol és mindog boldog gyerek a cél, nem csak az idő felében.

2023. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
77%

De jó, hogy nem vagyok elvált szülő...

Ha az én 7 éves lányommal "programozgatna" így egy felszínes liba, falnak mennék. Basszus egy 7 éves mászókázzon, csúszdázzon, hintázzon, strandoljon, biciklizzen, olvasson, állatkertbe menjen.... ne a körmét festegesse és Barbie filmet nézzen! 🤦

2023. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
71%
37, pont ezt akartam írni. Amiket a kérdező nyújt, nem neki való programok. A nő nem a gyerek kedvét keresi, hanem bevonja a saját felszínes "született feleségek" életébe. Az oké, ha egyszer-egyszer mondjuk gyereklakkal kifestik a körmét, de az itt leírták nagyon nem ideális gyerekkor. Játszótér, állatkert, kirándulás, strand (nem vagy nem mindig privát exkluzív medencés party), bábszínház, gyurmázás, közös rajzolás, színezés, meseolvasás, ezek hol vannak?
2023. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 A kérdező kommentje:

Ezek is vannak bőven. Az elmúlt hetünket írtam le, mellette megjegyeztem azt is, hogy itthon voltunk, napközben játszottunk, meséket néztünk.

Hol azért szedtek szét, mert túlságosan a gyerek van előtérben nálunk, és az ő érdekeit nézzük, hol meg azért, mert "Mi Az HoGy NeM JáTsZóTeReZiK".

Nyár közepe van, hova vigyük játszóterezni ilyen melegben? Ilyenkor medencézni, fürdeni kell, nem a tűző napon szenvedni a játszótéren.

Nézzük akkor a júliusi programjainkat, mert úgy látom, nagyon beragadt ez, hogy ki lett festve a körme.


Voltunk egy hosszúhétvégét a Balatonnál, családi barátokkal + a gyerekeikkel. Igaz, hogy élővízbe én nem megyek, így a vizes programokból, mint pl. vízibicikli, sup, csúszdázás, kimaradtam. De nem baj, mert még ezek mellett grilleztünk, valamint sütöttünk a kemencében nápolyi pizzát. Ott a feltéteket ő rakosgatta az egyik barátnőjével. Voltunk Tihanyban kirándulni, onnan átkompoztunk Szántódra, majd megnéztünk egy állatparkot a közelben. Igaz, a felszínes lelkemnek jól esett reggelizni a Regében, dehát ez már csak ilyen, szörnyen unta mindenki a panorámát. :)

Azt követően hétfő-kedd otthon voltunk, az első nap két barátnője jött át hozzánk, délelőtt itthon voltunk, bevallom, nem tudom hirtelen, hogy pontosan miket játszottak, de előkerült társasjáték, babakocsi és hercegnős jelmezek is, úgyhogy elfoglalták magukat rendesen. Ebédre tésztasalátát csináltam nekik, de az egyik lány közölte, hogy ő zöldséget nem eszik, így az övé carbonarara lett cserélve. Desszertnek jégkrémet kaptak, mert valahol a csokis kölesgolyó nem lett volna nyerő, pedig tudom, a szuperanyáknál csak az van nasinak.

A délutánt pedig a Cyber Jumpban töltöttük, ahová a férjem is jött már velünk.

Kedden pakoltunk, készülődtünk nyaralni, közben a kislány elkezdte olvasni az egyik könyvet, amit az útra vettünk (igen, bármilyen hihetetlen, a sok felszínes elfoglaltságaim mellett tudom, mik azok a könyvek). Utána gyors ebéd, indulás a reptérre, nyilván ő a kocsiban már kezdte el a foglalkoztatós könyvből a matricákat kiszedegetni, dehát nincs családi nyaralás nyugiban.

10 napot voltunk nyaralni, itt is éltünk a szálloda adta lehetőségekkel, nem kezdtünk el Marbellán helyi bábszínházakat felkutatni... De a szállodában volt gyerekparadicsom, játszóház, animátorok által szervezett programok napközben + este, vacsora után is. Ha az esti császkálós, sétálós résznél talált valamit, ami érdekelte, akkor megnéztük, kipróbálhatta, de ő amúgy sem az a játszóterezős, mindenre felmászós gyerek.


A héten voltunk családilag medveparkozni és kerámiát festeni, valamint, mivel most Harry Potter láz van nála, elmentünk a Magic-be is, előtte pedig a Minipoliszban voltunk, itt csak mi ketten, csajok. Ezen kívül itthon ment a szokásos elfoglaltság, babázás, barbiezás, legózás, festés.

Anyukám nemrég megtalálta otthon az én régi Polly Pocket szettjeimet, játékaimat, azokkal is viszonylag sokat játszik. Szokott rajzolni, színezni, de festeni sokkal jobban szeret. Foglalkoztató könyvei, feladatlapjai is vannak, azokból is megcsinálunk néhányat, nem mondom, hogy naponta, de ahogy az időnk, programjaink engedik. Gyurmázni nem szeret, de néha rájön, hogy csináljunk slime-ot, azzal ideig-óráig elszórakozik. Rengeteget társasozunk, kártyázunk családilag, alvás előtt néha diavetítőzünk, ha éppen aznap több volt a tv idő, mint általában, de mesét olvasni nincs kedve. Mert igen, míg az anyja csak beküldi a szobába, hogy aludjon, addig nálunk megvan a saját rituáléja, elalvás előtt vagy nézünk közösen valamilyen mesét, vagy olvasunk, vagy diavetítőzünk.

Az udvaron van trambulin, hinta, mászóka, homokozó, de mint írtam, nem annyira játszóterezős típus. Hintázni szeret, meg homokozni, a többi inkább barátokkal van kihasználva. Viszont 40 fokban nem tudom, nektek lenne-e kedvetek bárhová mászni, ugrálni... Tehát lehet jönni azzal, hogy milyen programok ezek, de őszintén, nyáron az embernek szerintem az égvilágon semmi kedve nincs bármit is csinálni medencézésen, fürdésen kívül.


Igen, biztos sz_R család vagyunk, mert medencénk van itthon, és nem a strandon rohadunk a 2500 forintos lángos, meg 1500 forintos jégkrémmel, 5 ezer forintos belépővel, mikor itthon sokkal jobb az élmény, nem kell idegeneket kerülgetni, tömegben lenni.

Sőt, azért is, ha gyerektársaságot szervezünk neki itthonra, összekötve a kellemeset a hasznossal, hiszen ilyenkor a barátnőimmel tudunk szusszani, mert a gyerekek elszórakoztatják egymást, amíg mi beszélgetünk, eszünk-iszunk.

Remélem, ez így elég kielégítő válasz és mindenki megnyugodott, hogy nem a körmöshöz járás és kávézás a családi program nálunk!

2023. aug. 4. 23:38
 39/66 A kérdező kommentje:

Valamint, egy kis fyi számotokra a továbbiakban:

Attól, mert valakinek géllakk van a körmein, esetleg más szépségápolós lehetőségeket, kezeléseket is igénybe vesz, még az illető nem lesz felszínes liba (hiába írjátok le többször is). Én is ugyanúgy dolgozom, mint bárki más, mellette levelezőn az MSc-t csinálom.

Annyira adjátok itt a mindenre figyelő szuperanyát, de annyi intelligencia nincs bennetek, hogy ne pár leírt mondat alapján ítéljetek meg valakit és kezdjétek el szidni az interneten. Csak remélni tudom, hogy a gyerekeiteket nem erre tanítjátok, mert ez borzalmasan elkeserítő viselkedés.

2023. aug. 4. 23:42
 40/66 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk akkor megint aki nem olyan választ írt ami tetszene az nem is jó....
2023. aug. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!