Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elkényeztetés az esemény...

Miért elkényeztetés az eseménydús gyerekkor?

Figyelt kérdés

Párom lánya 2 hetet van nálunk, kettőt az anyjánál. 7 éves kislány.


Ha itt van, szoktunk programokat szervezni, olyan dolgokat kitalálni, ami neki is tetszik, amit ő is élvez.

Pl. múlthéten volt két kimozdulós program, egyszer voltunk moziban, a Barbie filmet néztük, előtte játékboltban, mert ha már Barbie, választhatott magának egy új babát. A másik programunk pedig miattam volt, mert mennem kellett körmözni, ő pedig jött velem. Mondtam, ha jól viselkedik, utána elmegyünk sütizni és óriáskerekezni. Végül annyira tetszett neki ott minden, hogy az ő körmei, lábujjai is ki lettek festve (sima lakkal, mielőtt betámadnátok, hogy műkörmöket rakatok a gyerekre).

Ezeket leszámítva itthon voltunk, itt foglaltuk el magunkat. Vagy átjöttek barátnőmék a gyerekeikkel és medencéztünk, csináltunk gyümölcssalátát, koktélokat, rendeltünk pizzát. Vagy ketten voltunk, segített nekem gardróbot válogatni, sminkeket szortírozni, közben kérdezgette, mi mire való, ki is próbált pár dolgot. Vagy nekiálltunk tortát sütni, mert látott valami videót és mindenképpen szerette volna megkóstolni, ami benne volt. Szóval elfoglalja magát itthon is, igaz, hogy szeret velem, velünk lenni, ritkán megy be napközben a szobájába, de minket nem zavar. Ha éppen valami dolgom van, akkor is igyekszem bevonni, ha érdeklődik. De játszani is rengeteget szoktunk, vagy tényleg lusta nap van, és rendelünk, filmezünk, így telik a nap.

Szóval vannak aktívabb programok/időszakok, de itthon is simán jól tudja magát érezni.


Az anyja szerint itt csak elkényeztetve van, nagyot fog majd nézni, ha rájön, hogy a való élet az nem az, amit mi élünk, amit én mutatok neki. Most ez szerintem azért van, mert elég utolsó pillanatban kitaláltuk, hogy 3 napot Disneylandben töltünk vele az ősszel. Minek, fel sem fogja még, hogy ez mivel jár, hogy másoknak erre lehetőségük sincs, neki ez természetes dolog, meg egyáltalán minek. Mindig ez, hogy "minek?!". Azért, mert hatalmas élmény, főleg még gyerekként. De ha kap valamit, akkor is, hogy minek kellett...

Meg, hogy neki már elege van abból, hogy itt két hétig "el van rontva" a gyerek, aztán ő nem bír vele, nem tud tőle semmit csinálni. Persze, mert ő parancsolgat csak a gyereknek, nem figyel rá, nem érzi a szükségleteit. Pl. nálunk megvan az esti rutin, fürdés-vacsora-mese-alvás. Náluk ez nincs, akkor küldi aludni a gyereket, amikor még nem álmos, és ha hallja, hogy valamit csinál bent a szobában még, csak ordít rá, hogy "CSEND MÁR". Ő nem viszi sehová, mert nem szeret eljárkálni otthonról, szerinte minden felesleges, ő két sütemény árából süt egy tepsivel otthon, ő nem fizet egy múzeumért, amire a gyerek két nap múlva nem emlékszik stb.

Én meg úgy vagyok vele, hogy legyen egy eseménydús gyerekkora, tapasztaljon minél többet.


2023. aug. 4. 16:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy titokban vittem? Te ilyet hol olvastál?

Semmi baj, ha tudatlan vagy, de legalább ne színezd ki azt, amit leírtam...

Valamint ismétlem: ő is jól érezte magát a mozin, tetszett neki a film is. Tehát nem értem, ez téged miért érint ennyire mélyen.

2023. aug. 4. 17:30
 12/66 anonim ***** válasza:
18%

ebből a megnyilvánulásodból érződik "Mármint érted, ha gyári munkás vagy, akkor az már indok, hogy ne foglalkozz a gyerekeddel, ne járj néha a kedvében?:D"

hogy te anyuval versenyezni akarsz, túltenni rajta. A szomorú az hogy erre a gyereket használod fel!

2023. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Nem, azzal a mondatommal arra utaltam, hogy tökmindegy, mi a szakmád, mit dolgozol, a gyerekeddel illik valamennyit foglalkozni, programot szervezni vele.


Nincs miért versenyeznem "anyuval", engem egyedül az zavar, ahogy a lányhoz hozzááll, viselkedik vele.

2023. aug. 4. 17:35
 14/66 anonim ***** válasza:
52%
Csináltass magadnak saját gyereket és már is nem az övével leszel elfoglalca!
2023. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:

14-es, senki nem lesz attól felszínes liba, mert sminket használ, vagy szín van a körmén. Esetleg néha megiszik valahol egy kávét, eszik egy sütit.


Javaslom, szedd le a szemellenzőt a fejedről, és ne ezt az értékrendet közvetítsd a gyerekeidnek, mert nagyon gáz. Vagy nekik is azt tanítja otthon anyu, hogy aki sminkel, az felszínes liba és le kell szólni, aki felvesz rövid nadrágot, az kva és lehet bántani, fogdosni? Kb. ez a szint lehetsz, gyönyörű.

2023. aug. 4. 17:37
 16/66 A kérdező kommentje:

Mivel a lány félig nálunk él, így ő picit az enyém is. :)

De ha meg le sem sz..rnám a gyereket, akkor az lenne a baj. Vérmamik közönsége idetalált, úgy látszik.

2023. aug. 4. 17:38
 17/66 anonim ***** válasza:
62%
Ha bármit megkap, amit kitalál, akkor elkényeztetés. Ha nem, akkor nem. Volt már veletek úgy, hogy olyasmi kellett csinálnia, amit nem szeretett volna, de muszáj volt mondjuk kibírnia, hogy unatkozik, vagy nemet mondtál neki, mert most nem gofri van ebédre, hanem főzelék, vagy nem nézhetett aznap több képernyőt, nagyon szeretett volna valamit, de nem kapta meg... stb.? Mert ilyeneket nem soroltál fel. És téged mióta ismer, hogy még ilyen lelkesen próbálsz bevágódni? :) Mert kéthetente könnyű jópofizni, ha utána kiheveritek, míg bírni a hétköznapokat, a betegségeket, bánatokat, tanulni vele, elvinni különórákra, barátokhoz akkor is, ha túlórád lenne vagy csak semmi kedved, vagy neki nincs kedve, vagy pláne kettesben szeretnétek lenni... stb. sokkal nehezebb akkor is, ha persze az ember tudja, hogy nem a gyerek tehet róla, hogy létezik és szereted. Szóval az irigység, hogy nektek csak a jó, barátkozós része jut illetve a félelem attól, hogy anyu lesz majd a rossz zsaru, míg nálatok minden habos-babos, ilyenkor érthető. De hát ezen majd felülemelkedtek idővel, ha van bennetek belátás.
2023. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
26%

"így ő picit az enyém is. :)"

Nem rohadtul nem az!

2023. aug. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

2 hetet van itt, 2 hetet az anyjánál. Úgyhogy jut nekünk minden, nem csak a programok és a boldogság, móka.


Főzelék nem nagyon van nálunk, mert mi is utáljuk, meg alapjáraton hétköznap pl. nem főzünk, hétvégén meg igyekszünk olyan menüt kitalálni, amit mindenki szeret. Így ilyenből nincs gond, mert mi sem eszünk meg olyat a férjemmel, amit nem szeretünk, a gyerektől sem várjuk el (viszont mindent meg kell kóstolnia, csak utána mondhatja, hogy nem kéri).

Hisztik nem nagyon szoktak lenni (már:D), maximum ha már fáradt, túlpörgött, de ezek is abszolút kezelhető helyzetek. Nálunk is vannak szabályok, nem az van mindig, amit ő szeretne, de attól, mert gyerek, neki is van szava itthon, elmondhatja, mit szeretne és próbálunk kompromisszumra jutni.


4 éve vagyok az élete része, szóval ez már nem annyira a "szeretnék bevágódni" időszak nálunk. Nyilván az ő érdekei az elsők, próbálunk úgy alakítani mindent, hogy neki a legjobb legyen, de szerintem ez minden családnál így van.

2023. aug. 4. 17:51
 20/66 A kérdező kommentje:
20-as, ne köss már bele minden mondatomba, kérlek.
2023. aug. 4. 17:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!