Hogyan kell intézni azt a papírt, hogy az idegbeteg anyám ne lehessen az unokájával az én felügyeletem nélkül?
Akkor én most válaszolok úgy, hogy mi végigcsináltuk az apósommal és anyósommal. Igaz ennek már 6 éve, de az eljárás ugyanaz. A nagyszülő a gyámhatósághoz fordul első körben, nem a bírósághoz és ennek semmi anyagi vonzata nincsen, ezért ez nem fogja visszatartani a te anyádat sem. Első alkalommal van egy egyezségi tárgyalás, ha ez nem vezet eredményre, akkor tanúkat, bizonyítékokat fognak meghallgatni/beszerezni, majd ezután a gyámhatóság döntést hoz. Sajnos a tapasztalat, hogy bármennyire is problémás a nagyszülő, valamilyen formáját a kapcsolattartásnak meg fogják adni. Nálunk már 4,5 éves volt a fiunk, így ők telefonos kapcsolattartást kaptak, ami meghiúsult, mivel a gyerek nem akart velük beszélni. Ezért is feljelentettek párszor a gyámhatóságon, aztn feladták, azóta nem próbálkoztak.
Mivel nálad még meg sem született a baba, így ha valóban eljárást indít anyád a születése után, úgy nyilván felügyelt (vagy általad vagy a gyámhatóság által) kapcsolattartás kerülhet szóba, elvinni nem viheti, ez biztos.
Mi pont ezért a lányunk születésről már nem is szóltunk nekik (2,5 éves most), szerencsére messze laknak és nincs kapcsolat velük azóta sem.
Kitartást kívánok, ezek sajnos csúnya eljárások szoktak lenni, de nyilván a gyerekét megvédi az ember.
Egyébként a 149/1997. (IX.10.) kormányrendelet szabályozza ezt.
34-es vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!