Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellemetlen helyzet gyerek...

Kellemetlen helyzet gyerek miatt? Kinek volt igaza? Hogyan reagáljam le az ilyen szituációkat? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják. A lényeg, hogy van neki egy jó barátja akivel elég sokat vannak együtt. Pár napja a fiam feldúltan jött haza, hogy a barátja anyukája elzavarta és kiabált vele. Hogy soha többé nem akarja ott látni, és menjen haza felé. Azt mondta csak bohóckodtak az anyukával és nem csináltak semmi rosszat. Eléggé ideges lettem, amiért egy idegen nő a hangját a gyerekemre emelte. Ezért felhívtam és megkértem hogy találkozzunk. Igy is lett. Megkérdeztem tőle mégis mi jogon kiabál az én gyerekemmel. Erre közölte hogy a fiamnak nem ez az első húzása, és vissza kérdezett hogy az ő gyereke hogyan viselkedik, miket csinál ott nálunk? Majd felhozott pár példát arra hogy miket csinált az én gyerekem az ő házukban, ott náluk és hogy vele milyen módon viselkedett többször is. A legdurvább hogy erre még tanúi is voltak. Nyilván hogy védjem a gyerekemet akkor is kikértem magamnak, hogy miért nem nekem szólt és mi jogon kiabál a gyerekkel. Azt mondta hogy igazából nem is a fiammal kiabált a saját fiát tolta le aki szintén részt vett ebben a viselkedésben, és csak akkor kiabált annyit a gyerekre hogy menjen haza felé mikor az a kapuból valamit vissza feleselt. Közölte hogy neveljem meg a gyerekemet, mert nem kötelessége neki eltűrni hogy egy taknyos 12 éves vele pimaszkodjon. Azzal fogta magát és rám csapta az ajtót. Azóta is forrongok. Egyrészt hogy lehet valaki ennyire karótnyelt és mi jogon emeli a hangját más gyerekére, másrészt valóban ilyen pimasz tiszteletlen és szemtelen lenne a gyerekem? Mégis mit csináljak? Beszélgessek el vele? Nem szeretném ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben. Mi lenne a helyes?
2022. júl. 27. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
100%

Első oldalt olvastam el, de már mikor a kérdésben azt írtad, hogy "szabad akaratú gyerek", ott tudtam, hogy egy neveletlen kis kotonszökevény lehet...

"Jó tudom hogy ezek így durván hangzanak de még csak gyerek"

KAMASZ! Ezek 7-8 évesen sem vicces dolgok, 12 évesen már saját magának kéne tudnia, hogyan viselkedünk vendégségben, másokkal vagy az utcán. Ez a viselkedés se nem jópofa, se nem vicces. Tudod, mi a többi szülőnek a véleménye a gyerekedről? Hogy egy neveletlen görcs, aki sehol nem kívánatos.

Más anyuka neveli a gyerekedet, mert te sz_arsz rá magasról. Elsüllyednék a helyedben!

2022. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
100%
Te jó isten.... A gyereked egy tuskó. Az én fiam 11 éves. Ha ezt csinálná biztos hogy kapna egy nyakast, pedig sosem ütöttem meg. Mi az hogy megutál? Mert vannak szabályok? Mert nem bánunk úgy az emberekkel mintha ő szarta volna őket? Hát ha megutálna, akkor is normális embert nevelnék belőle. Majd rájön ő is. Te meg nem vagy normális ne haragudj...
2022. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, ne etessétek a trollt! A kérdező válaszaiból (főleg a 32-es kommentből) kiderül, hogy vszleg egy unatkozó tini, a stílusából érezhető, hogy ő bizony nem egy aggódó anyuka, hanem egy tejfeles szájú lurkó.
2022. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a feris poént én nem ismertem. Nálunk nem beszélnek így a gyerekek. Főleg nem a felnőttekkel.

Amúgy a gyereked normális? Most komolyan kérdezem. Azon túl, hogy nevelik-e vagy nem, azért ennyi idősen már ennyi szabálykövetésnek kéne lenni, hogy nem beszélünk így. Az iskolában is nevelik őket a tanárok. Az enyém adhd-s, és nagyon ronda szája van, de ilyet még ő sem engedne meg magának.

2022. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek van annyira normális, mint az anyja.

Sajnos...

2022. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az lesz, hogy kerüli mindenki, vagy 14-16 évesen ő lesz a helyi iskolai zaklató, akit lehet követni, vagy ha nem akkor máris préda leszel te is. Jó lesz.
2022. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
100%
$63-asnak alighanem igaza van. Még a legpofátlanabb mama kedvence sem engedne meg ilyet magának. Mi meg itt (én is) szépen ráharaptunk a gumicsontra, és azóta is rágjuk🦴.
2022. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kamu, ilyen hülye a világon nincs.

Amennyiben meg mégsem, a gyereket előbb-utóbb úgyis alaposan megveri valaki, az ilyen kis nyomoronc görcsöket senki nem viseli el.

2022. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!