Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellemetlen helyzet gyerek...

Kellemetlen helyzet gyerek miatt? Kinek volt igaza? Hogyan reagáljam le az ilyen szituációkat? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják. A lényeg, hogy van neki egy jó barátja akivel elég sokat vannak együtt. Pár napja a fiam feldúltan jött haza, hogy a barátja anyukája elzavarta és kiabált vele. Hogy soha többé nem akarja ott látni, és menjen haza felé. Azt mondta csak bohóckodtak az anyukával és nem csináltak semmi rosszat. Eléggé ideges lettem, amiért egy idegen nő a hangját a gyerekemre emelte. Ezért felhívtam és megkértem hogy találkozzunk. Igy is lett. Megkérdeztem tőle mégis mi jogon kiabál az én gyerekemmel. Erre közölte hogy a fiamnak nem ez az első húzása, és vissza kérdezett hogy az ő gyereke hogyan viselkedik, miket csinál ott nálunk? Majd felhozott pár példát arra hogy miket csinált az én gyerekem az ő házukban, ott náluk és hogy vele milyen módon viselkedett többször is. A legdurvább hogy erre még tanúi is voltak. Nyilván hogy védjem a gyerekemet akkor is kikértem magamnak, hogy miért nem nekem szólt és mi jogon kiabál a gyerekkel. Azt mondta hogy igazából nem is a fiammal kiabált a saját fiát tolta le aki szintén részt vett ebben a viselkedésben, és csak akkor kiabált annyit a gyerekre hogy menjen haza felé mikor az a kapuból valamit vissza feleselt. Közölte hogy neveljem meg a gyerekemet, mert nem kötelessége neki eltűrni hogy egy taknyos 12 éves vele pimaszkodjon. Azzal fogta magát és rám csapta az ajtót. Azóta is forrongok. Egyrészt hogy lehet valaki ennyire karótnyelt és mi jogon emeli a hangját más gyerekére, másrészt valóban ilyen pimasz tiszteletlen és szemtelen lenne a gyerekem? Mégis mit csináljak? Beszélgessek el vele? Nem szeretném ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben. Mi lenne a helyes?
2022. júl. 27. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%
Pont az utolsó megszólalásod miatt ilyen a fiad! Nem megalázás, ha együtt elmentek az anyukához es előtted ker bocsánatot! Épp ellenkezőleg! Legközelebb meggondolja h mit csináljon! És igen, egy neveletlen bunkó a fiad es tudja hogy bármit megcsinálhatja mert nem lesz következménye.
2022. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul marad minden a régi. Egyre hülyébb lesz majd. Figyeld meg, egyszer jól megverik. Egyszer majd apuka is otthon lesz, amikor a "feris" poénjait elsüti anyukának, és apu lekever majd neki olyan pofont hogy a padló adja a másikat.

Neveletlen barom. Ilyen anya mellett nem csodálom, hogy wnnyire buta szerencsétlen.

2022. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%
Látom kérdező fáj az igazság, azért töröltetted a válaszom. Pedig a gyerek egy neveletlen suttyó, te meg mint szülő leszerepeltél.
2022. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy nem akarod megalázni a fiad, de ő mit csinált az idősekkel, a barátja anyjával, veled? Gondolkodj el ezen, és te mit tettél az anyukával aki merte felemelni a hangját? Igenis ez nem csak a megalázásról szól, hanem arról, hogy a másik félnek okozott kellemetlenségért vállaljuk a felelősséget. Az milyen kellemetlen amikor egy 12 éves azt mondja egy felnőttnek, hogy ő a Feri, aki a f.. bele veri. Kicsit úgy érzem magad is meg akarod védeni ettől nemcsak őt, de a felnőttek élete ilyen vállaljuk a felelősséget.
2022. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos a fiad egyre durvább lesz, és eljön a nap, mikor téged kurváz le, te meg majd állsz ott és pislogsz, hogy dehát te milyen jó anyja vagy, hogy mondhat ilyet. Majd azt fogod gondolni, hogy biztos a haverjai voltak rá rossz hatással. Miközben ő maga a rossz hatás. Az ilyen szülők miatt kiirthatatlan a bullying, mert jaj, hát csak gyerek, viccelődött, hogy a feri a f.szát a szádba veri, hehehe, de vicces tényleg... aztán meg nem fogod elhinni a vádakat, mikor durván űzi a többieket a suliban, es még neked áll majd feljebb ott is. Nagyon jó úton vagy, hogy egy undorító taplót nevelj, és teljes tagadásban vagy ezzel kapcsolatban természetesen.
2022. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van a családban ilyen "dehát gyerekek" meg "nehogy megutáljon" szülő. Nem utálják a gyerekei. Viszont őket elég sokan. Szerinted miért? A te felelősséged a nevelésben szülőként nem csak az, hogy jóban legyetek a gyerekkel, hanem az, hogy a saját erdejében megtanítsd viselkedni. Ez az igazán nehéz része érzelmileg, én értem. Senki sem akar rossz zsaru lenni. De vele cseszel ki, ha nem mutatod meg, hogy meddig lehet menni. Csak gyerek, magától nem tudja. De nem is fogja tudni, ha nem tanítod meg neki. Ezt szerintem ne felejtsd el.
2022. júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes, hogy pont az idős nénit meg a haver anyját szívatja. A kitetovált melóst, gondolom, nem akadályozta volna a biciklijével semmiben. A haverod apjanak se monsta volna, hogy a faszat a szadba veri. Az nem lenne ilyen vicces.
2022. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne neveld meg. Majd a kovetkezonel jol szajon verik, ennyi.
2022. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, kérdező, hogy gazember lesz a gyereked.

Már most is az, csak most még kicsi. Most még csak esetleg kap egy pofont valakitől.

Később majd nem kap állást, mert ilyen embert nem vesznek fel sehova tartósan.

Esetleg gengszterek közé.

Tehát csak bűnözőnek mehet majd.

Eleve iskolát sem lehet így elvégezni. Általánosból valószínűleg nem dobják ki, de később majd máshonnan igen.

Annyira nem ez jó neki sem.

2022. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%
Az a kisebb baj, hogy a gyerek igy viselkedett, a nagyobb az kérdező, hogy szerinted ez tök oké. Boritékolható milyen kamasz lesz belőle, csak várd ki a végét, és köazönd magadnak.
2022. júl. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!