Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellemetlen helyzet gyerek...

Kellemetlen helyzet gyerek miatt? Kinek volt igaza? Hogyan reagáljam le az ilyen szituációkat? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják. A lényeg, hogy van neki egy jó barátja akivel elég sokat vannak együtt. Pár napja a fiam feldúltan jött haza, hogy a barátja anyukája elzavarta és kiabált vele. Hogy soha többé nem akarja ott látni, és menjen haza felé. Azt mondta csak bohóckodtak az anyukával és nem csináltak semmi rosszat. Eléggé ideges lettem, amiért egy idegen nő a hangját a gyerekemre emelte. Ezért felhívtam és megkértem hogy találkozzunk. Igy is lett. Megkérdeztem tőle mégis mi jogon kiabál az én gyerekemmel. Erre közölte hogy a fiamnak nem ez az első húzása, és vissza kérdezett hogy az ő gyereke hogyan viselkedik, miket csinál ott nálunk? Majd felhozott pár példát arra hogy miket csinált az én gyerekem az ő házukban, ott náluk és hogy vele milyen módon viselkedett többször is. A legdurvább hogy erre még tanúi is voltak. Nyilván hogy védjem a gyerekemet akkor is kikértem magamnak, hogy miért nem nekem szólt és mi jogon kiabál a gyerekkel. Azt mondta hogy igazából nem is a fiammal kiabált a saját fiát tolta le aki szintén részt vett ebben a viselkedésben, és csak akkor kiabált annyit a gyerekre hogy menjen haza felé mikor az a kapuból valamit vissza feleselt. Közölte hogy neveljem meg a gyerekemet, mert nem kötelessége neki eltűrni hogy egy taknyos 12 éves vele pimaszkodjon. Azzal fogta magát és rám csapta az ajtót. Azóta is forrongok. Egyrészt hogy lehet valaki ennyire karótnyelt és mi jogon emeli a hangját más gyerekére, másrészt valóban ilyen pimasz tiszteletlen és szemtelen lenne a gyerekem? Mégis mit csináljak? Beszélgessek el vele? Nem szeretném ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben. Mi lenne a helyes?
2022. júl. 27. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
100%
Most az egyszer még rendezd le egyedül, de ha megint előfordul ehhez hasonló, szólnod kell az apjának. Ezt nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni.
2022. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:
Most nincs itthon este nyolcig a barátaival van játszani. Majd ha haza jött beszélek vele és megkérem hogy kérjen elnézést az anyukától és többet ne csináljon ilyet, mert ez nem szép dolog.
2022. júl. 27. 16:17
 33/68 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, nem lesz elég ha leülsz beszélgetni vele...ha már más anyjára is szarik meg az idős nenikre szerinted mégis hány másodperc töredék idő alatt megy ki a fülén amit mondasz neki?! Ha egyáltalán megtisztel vele hogy leül beszélgetni?! Utána mi lesz? Kerüli a barátját meg az anyját? Legyél már az anyja ennek a gyereknek és varjátok el rendesen ezt a dolgot,úgy ahogy kell,ahogy illik.
2022. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted elmegy? Fogd meg a kezét és álljatok oda ketten! Mutass már példát basszus Mutasd meg hogy kell rendesen bocsánatot kérni. Leírtak alapján talán neked is kellene,mert nem biztos hogy a te stílusod és számonkérésed nem hagyott kívánnivalót maga után.Ha megvan a béke akkor pedig megkerheted,hogy ha legközelebb is ilyen pofátlan hívjon fel,azonnal elmész érte és otthon lerendezed vele.
2022. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy csak egy gyerek?! Egy neveletlen, elkényeztetett suhanc. Nem beszélgetni kell vele, hanem büntetni.
2022. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
96%

Egy bunkó suttyó kölyök a gyereked és elengeded játszani? Tudod mit? meg ne fegyelmezd, egy két és és laposra verik a nagyobbak akiknek beszólt, és mehetsz tutujgatni az intenzívre.


Ha nekem beszólna egy ilyen kis csíragyökér, átrendezném a fogsorát aztán anyuci pattoghat. Max az övét is megigazítanám ha már nevelni nem tudja a saját hülye kölkét.

2022. júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fogd és vidd el. Lássa, hogy komolyan gondolod, mert azzal ha azt mondod , hogy kérjen majd bocsánatot alkalmat adsz, hogy kijátszon. Egyébként meg én elhoznám a barátoktól, nem érdemli meg, hogy ott legyen.
2022. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked mondana ilyet egy 12 éves, te lennél a világon a legjobban megsértődve. 😃😃
2022. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kézenfogva mehettek az anyukához bocsánatot kérni ketten. Látszik hogy az anyjára ütött a gyerek a parasztságban, igazán büszke lehetsz rá, de magadra is hogy ilyen f*sza anyja van.
2022. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányon ennyi idős, ha ilyennel küldik haza amellett, hogy elsüllyednék szégyenemben az fix, hogy nem a barátaival lógna most, hanem a héten a szobájában ülne. Persze miután bocsánatot kért a másik anyukától! Ez nem szabad akaratúság hanem neveletlenség és bunkóság! Az én lányomnak, meg a barátainak is "nagy a szája", van véleményük is, de ilyet egyik sem merne megengedni magának... Sürgősen neveld meg, mert egyszer tényleg az lesz, hogy olyannak szól be aki felképeli.
2022. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!