Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellemetlen helyzet gyerek...

Kellemetlen helyzet gyerek miatt? Kinek volt igaza? Hogyan reagáljam le az ilyen szituációkat? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják. A lényeg, hogy van neki egy jó barátja akivel elég sokat vannak együtt. Pár napja a fiam feldúltan jött haza, hogy a barátja anyukája elzavarta és kiabált vele. Hogy soha többé nem akarja ott látni, és menjen haza felé. Azt mondta csak bohóckodtak az anyukával és nem csináltak semmi rosszat. Eléggé ideges lettem, amiért egy idegen nő a hangját a gyerekemre emelte. Ezért felhívtam és megkértem hogy találkozzunk. Igy is lett. Megkérdeztem tőle mégis mi jogon kiabál az én gyerekemmel. Erre közölte hogy a fiamnak nem ez az első húzása, és vissza kérdezett hogy az ő gyereke hogyan viselkedik, miket csinál ott nálunk? Majd felhozott pár példát arra hogy miket csinált az én gyerekem az ő házukban, ott náluk és hogy vele milyen módon viselkedett többször is. A legdurvább hogy erre még tanúi is voltak. Nyilván hogy védjem a gyerekemet akkor is kikértem magamnak, hogy miért nem nekem szólt és mi jogon kiabál a gyerekkel. Azt mondta hogy igazából nem is a fiammal kiabált a saját fiát tolta le aki szintén részt vett ebben a viselkedésben, és csak akkor kiabált annyit a gyerekre hogy menjen haza felé mikor az a kapuból valamit vissza feleselt. Közölte hogy neveljem meg a gyerekemet, mert nem kötelessége neki eltűrni hogy egy taknyos 12 éves vele pimaszkodjon. Azzal fogta magát és rám csapta az ajtót. Azóta is forrongok. Egyrészt hogy lehet valaki ennyire karótnyelt és mi jogon emeli a hangját más gyerekére, másrészt valóban ilyen pimasz tiszteletlen és szemtelen lenne a gyerekem? Mégis mit csináljak? Beszélgessek el vele? Nem szeretném ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben. Mi lenne a helyes?
2022. júl. 27. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
99%

De mit csinált, mondott a gyerek?

Ha tényleg szemtelen volt, akkor igaza van a nőnek.

Neked se azt kéne erősíteni a gyerekben, hogy bármit megtehet.

2022. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
99%
Ha a gyereked másra bizod akkor az a másvalaki nevelni fogja. Ha ezt nem szeretnéd akkor ne engedd át a fiad, hanem hívd meg te a barátját hozzátok
2022. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
100%
Hát, első olvasásra nekem a te stílusod alapján az a benyomásom, hogy valószínűleg a másik anyukának nagyobb igazsága van ebben a történetben. De így ismeretlenül nem lehet ebben ítéletet mondani. Te ismered a gyereked. Mit mondott a nő, miket csinált náluk a fiad, amire tanúja is van?
2022. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy kikéred magadnak, hogy kiabáltak a gyerekeddel és nem az érdekel, hogy mivel érdemelte ki. Gyanítom, hogy nem ok nélkül akadt ki rá az anyuka. Semmi értelme így a kérdésednek... Nekem evidens h megkérdezem a gyereket h mégis mi történt? Aztán megkérdezem az anyukát is. Utána pedig összevetem a kettőt és eldöntöm, hogy jogos volt e.. Illetve megkérdezem a gyereket h tényleg ezt v azt mondtad/csináltad???


Az a baj, h manapság a szülők abszolút nem engedik h más is rászòljon a gyerekükre, így az azt csinál amit akar.

2022. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg egyik felet sem ismerjük..ráadásul le sem írtad h mi történt..honnan a bánatbòl tudnánk kinek van igaza?


Azt gyanítom egyébként h baromira jogos volt az anyukája kiakadàsa, te meg homokba dugod a fejed és a legjobb védekezés a támadás elven azzal jössz, hogy mi az h a te kicsi fiadra ràszòlt valaki....

2022. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtad el mit csinált a gyerek. Nyilván akkor te is érzed, hogy valamilyen szinten túl ment egy határon. Ha olyat tanít egy másik gyerek az enyémnek, ami túl megy egy határon én se vágnék hozzá jó képet. Én értem, hogy anyai ösztön meg megvédem a gyerekem, de vannak határok, és ezt a te fiadnak is ismerni kellene. Társaságban, hogy illik nem illik viselkedni, mi az amit másikkal szemben nem engedünk meg, vagy viselkedésben ne essen át a ló túloldalára. Ha van alapja annak amit mondd az anyuka, más is tapasztalta a fiad viselkedését, ami negatív nyílván következményekkel szembesíteném. Ha eddig ezt nem tetted azt úgy gondolom nagy hiba. Itt lenne az ideje szabályokat felállítani, a kamaszkor elején van, gyorsan el fog vele a ló szaladni, és nem fogod tudni megfékezni, ha nem szigorítasz (és ezt teljesen jó szándékkal mondom). Az ilyen gyerekek, akikben semmi önkontroll nincs, és azt hiszik, hogy az övék a világ borzasztó felnőttek lesznek.
2022. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
100%
Fejedre fog nőni ez a gyerek ha most nem neveled meg..
2022. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott az anyuka, min akadt ki?
2022. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy gúnyolódott, fintorgott rá. De a legdurvább az volt mikor közölte hogy a fiam megkérdezte. Tudod ki az a Feri? A folytatást gondolom mindenki ismeri. Elmondta hogy egy idős nénit trágár szavakkal illetet, hogy mikor jöttek haza valahonnan szándékosan eléállt a kerékpárral akadályozva őt. Jó tudom hogy ezek így durván hangzanak de még csak gyerek,nem akar ő senkinek se ártani. Anyuka is igazán lehetne lazább. Főleg nem kéne más gyerekével kiabálni.
2022. júl. 27. 15:19
 10/68 anonim ***** válasza:
100%
Épp a lényeg maradt ki, hogy miért lett hazaküldve.
2022. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!