Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellemetlen helyzet gyerek...

Kellemetlen helyzet gyerek miatt? Kinek volt igaza? Hogyan reagáljam le az ilyen szituációkat? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják. A lényeg, hogy van neki egy jó barátja akivel elég sokat vannak együtt. Pár napja a fiam feldúltan jött haza, hogy a barátja anyukája elzavarta és kiabált vele. Hogy soha többé nem akarja ott látni, és menjen haza felé. Azt mondta csak bohóckodtak az anyukával és nem csináltak semmi rosszat. Eléggé ideges lettem, amiért egy idegen nő a hangját a gyerekemre emelte. Ezért felhívtam és megkértem hogy találkozzunk. Igy is lett. Megkérdeztem tőle mégis mi jogon kiabál az én gyerekemmel. Erre közölte hogy a fiamnak nem ez az első húzása, és vissza kérdezett hogy az ő gyereke hogyan viselkedik, miket csinál ott nálunk? Majd felhozott pár példát arra hogy miket csinált az én gyerekem az ő házukban, ott náluk és hogy vele milyen módon viselkedett többször is. A legdurvább hogy erre még tanúi is voltak. Nyilván hogy védjem a gyerekemet akkor is kikértem magamnak, hogy miért nem nekem szólt és mi jogon kiabál a gyerekkel. Azt mondta hogy igazából nem is a fiammal kiabált a saját fiát tolta le aki szintén részt vett ebben a viselkedésben, és csak akkor kiabált annyit a gyerekre hogy menjen haza felé mikor az a kapuból valamit vissza feleselt. Közölte hogy neveljem meg a gyerekemet, mert nem kötelessége neki eltűrni hogy egy taknyos 12 éves vele pimaszkodjon. Azzal fogta magát és rám csapta az ajtót. Azóta is forrongok. Egyrészt hogy lehet valaki ennyire karótnyelt és mi jogon emeli a hangját más gyerekére, másrészt valóban ilyen pimasz tiszteletlen és szemtelen lenne a gyerekem? Mégis mit csináljak? Beszélgessek el vele? Nem szeretném ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben. Mi lenne a helyes?
2022. júl. 27. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
100%
A gyereked egy bunkó paraszt, és még neked áll feljebb?
2022. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%
Idős korodban neked is úgy szól majd ,hogy: Na megjöttek vén k...a?
2022. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 A kérdező kommentje:
Oké felfogtam! Nem kell ennyire kiakadni. Tudom hogy a gyerek túl lőtt a célon, de nem direkt csinálta ő. Csak poénkodni akart. Alapból nem rossz gyerek ő. Majd alaposan elbeszélgetek vele de megalázni nem fogom egy másik szülő előtt. Se pedig korlátozni szabad mozgásában. Nem bűnöző hogy be zárjam a szobájába. Mikor játszon a barátaival ha nem most. Nem akarom hogy megutáljon a szigorom miatt.
2022. júl. 27. 17:39
 44/68 anonim ***** válasza:
100%
Csak túllőt a célon meg hát ő gyerek ? Még felmenteni próbálod azok után , hogy mindenki leírta mekkorát hibáztál a történetben és a nevelésében is? Ezek után gratulálok , pár év és téged hív k@cs@g kur@nak, de akkor kérlek ne gyere ide sírni a kérdéseiddel hogy jaj miért csinálja ezt . Ezért , meg a nem létező nevelésed miatt .
2022. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, kívánom hogy téged fogjon körbe egy csoport 12 éves és k.vázzon le:-D De szólni ne merj nekik hiszen szegény kis lelkek csak gyermekek.


Gondolom a havernak se szólnál ha agyonverné a kis pucukádat igaz? Hiszen ő is csak egy kisgyerek, mikor szórakozzon ha nem most?

2022. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
96%
Nem megalázás ha bocsánatot kéretsz vele...nem azt írtuk hogy hason csússzon.habem hogy tanítás meg hogy vállalja a felelősséget ha valamit mond és csinál.Amúgy meg tényleg ha ezt nem teszi vagy tesztekeg hogy barátkozik eztán a cimborajaval?Talán azért történt ez a felháborodott komment áradat,mert te legalább annyira nem tartod komolynak ezt a sztorit mint a gyermeked,pedig te már nem vagy gyerek aki elméletek szerint ezeket megteheti mert hát kicsi még hogy normálisan viselkedjen.
2022. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
100%
Na, itt a baj! Félsz a gyerektől... Mert ha szigorú vagy (amikor bőven megérdemli) akkor megutál. Dehogy utál, max duzzog 2sort és ha van egy kis esze rájön, hogy itt ő a hibás. Egy kiskamasznak kellenek a korlátok, te vagy a felnőtt, elvileg az érettebb és okosabb, neked kell(ene) határt szabni. Hogy mikor játszon? Amikor megtanul úgy viselkedni, hogy ellehet engedni anélkül, hogy baj csinál (most "csak" ennyit, de ha nincs kontroll, nincs következmény akkor fog cifrábbakat is). Pár év, elkezd durván kamaszodni úgy fog téged is megalázni meg semmibe venni, mint annak a rendje, ha most nincs elkapva. Jogosan tolta le a másik szülő, nem kell mindig "megvédeni", pláne ha ő a ludas. Tanulja meg szépen, hogy vannak következmények
2022. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
100%
#9: Alapján konkrétan vállalhatlanul viselkedett, ha felpofozta volna, se lehetne egy szavad sem
2022. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is kidobtam volna a gyerekedet. És bocsánatkérés nélkül soha nem léphetne be hozzánk és az én gyerekem se mehetne hozzátok.

Ha 12 évesen ilyen szemtele, akkor mi lesz, ha beüt az igazi kamasz kor? Remélem soha nem találkozom vele.

2022. júl. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy a kérdező sincs azon az értelmi szinten, hogy megértse, miért ekkora probléma a gyerek viselkedése.

Az ilyen kifejezések, hogy megkérem, nem rossz gyerek stb, is igazolja, hogy nem is érti mi a feladata, mint szülő. Az életben az ilyen viselkedést nem díjazzák, ennek a vége az lehet, hogy valaki jól megruházza vagy a másik véglet meg a. börtön .

Ez a gyerek most kezd kamaszodni. Az utolsó pillanat arra, hogy még hatni lehet rá, utána már késő-

2022. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!