Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellemetlen helyzet gyerek...

Kellemetlen helyzet gyerek miatt? Kinek volt igaza? Hogyan reagáljam le az ilyen szituációkat? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják. A lényeg, hogy van neki egy jó barátja akivel elég sokat vannak együtt. Pár napja a fiam feldúltan jött haza, hogy a barátja anyukája elzavarta és kiabált vele. Hogy soha többé nem akarja ott látni, és menjen haza felé. Azt mondta csak bohóckodtak az anyukával és nem csináltak semmi rosszat. Eléggé ideges lettem, amiért egy idegen nő a hangját a gyerekemre emelte. Ezért felhívtam és megkértem hogy találkozzunk. Igy is lett. Megkérdeztem tőle mégis mi jogon kiabál az én gyerekemmel. Erre közölte hogy a fiamnak nem ez az első húzása, és vissza kérdezett hogy az ő gyereke hogyan viselkedik, miket csinál ott nálunk? Majd felhozott pár példát arra hogy miket csinált az én gyerekem az ő házukban, ott náluk és hogy vele milyen módon viselkedett többször is. A legdurvább hogy erre még tanúi is voltak. Nyilván hogy védjem a gyerekemet akkor is kikértem magamnak, hogy miért nem nekem szólt és mi jogon kiabál a gyerekkel. Azt mondta hogy igazából nem is a fiammal kiabált a saját fiát tolta le aki szintén részt vett ebben a viselkedésben, és csak akkor kiabált annyit a gyerekre hogy menjen haza felé mikor az a kapuból valamit vissza feleselt. Közölte hogy neveljem meg a gyerekemet, mert nem kötelessége neki eltűrni hogy egy taknyos 12 éves vele pimaszkodjon. Azzal fogta magát és rám csapta az ajtót. Azóta is forrongok. Egyrészt hogy lehet valaki ennyire karótnyelt és mi jogon emeli a hangját más gyerekére, másrészt valóban ilyen pimasz tiszteletlen és szemtelen lenne a gyerekem? Mégis mit csináljak? Beszélgessek el vele? Nem szeretném ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben. Mi lenne a helyes?
2022. júl. 27. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
100%

" 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják."

Már ebből tudtam hogy egy elkényeztetett kis budzeeegyerek. A folytatás megerősítette.

Mit kéne tenned? Rászólni, illemre, jó modorra nevelni. Megtanítani hogy más házában megtűrt személy, vendég, és viselkedjen szerényen. Egyszer majd jól állon verik, mert egy tapló paraszt, te meg akkor is csak a szádat tátod hogy "de mééé csinátáák ezt az én tündér gyerekemmel?"

2022. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
100%

Aztaqrva... 14 éves a fiam, vagány, szabadszájú. Otthon se, de ha ezt más idegen embernél, más nővel szemben, az ő házában megengedné magának... biztos hogy szájon vágnám, amint megtudnám mit adott elő. Örülj neki, hogy anyuka pofán nem vágta.

16-osnak, aki nem ismeri Ferit - ennek a szép mondókának az a vége, hogy Feri, aki a f*szát a szádba veri.

És ezzel humorizált egy idegen nővel. Modnom, hogy szájon vágtam voln.

2022. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
100%

Az a durva, hogy az ilyen szülők miatt vannak ezek a Logan Paul féle elkényeztetett, önimádó majmok, akik hullákat mennek videózni Japánba (vagy ehhez hasonló tiszteletlen, mocsok dolgot csinálnak). Szégyelld magad, hogy gyereknevelés helyett az ujjaddal malmozol és a vállad vonogatod, hogy dehátgyerek 🥴


Megmondanám 12 évesen már lassan tinédzser és ha eddig nem nevelted meg akkor most már lassan cseszheted.


2 év múlva mi lesz, kirúgja a néni alól a járókeretet?

2022. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
100%
Apja van a gyerekednek? Ha van, mit szól ehhez a műsorhoz?
2022. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, soha az életben nem fogok találkozni a fiaddal.

De veled sem!


"ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben"

Tessék?????

Ha egyszer neki van igaza???

2022. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 A kérdező kommentje:
Van apja csak nagyon sokat dolgozik. Szinte alig van itthon. Le fogok ülni beszélni a fiammal és megkérem hogy ne viselkedjen így többet.
2022. júl. 27. 15:57
 27/68 anonim ***** válasza:
100%
Nahát. Micsoda jó ötlet. Tedd ezt!
2022. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
100%
Többiekkel értek egyet, én is kiraknám a fiadat, mint macskát szarni. De itt más gond is van, nemcsak bunkó, hanem hülye is. Legalábbis én még nem láttam olyan gyereket, aki a barátja anyjának mondja el a feris poént.
2022. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha most bevéded a fiadat az anyukával szemben azt fogja hinni, hogy ezzel semmi probléma nem volt, és megúszta az egészet. Jó ötletnek tartom azt, amit írt az egyik válaszoló tessék megfogni, és elrángatni elnézést kérni. Hidd el ez a szituáció benne maradna, és nyílván meg is büntetném. Itt nagyon elszaladt a ló a fiaddal. Maga ez a szituáció, hogy még fel sem ismeri azt, hogy hibázott, hogy ez a viselkedés helytelen azt mutatja fogalma sincs róla, hogyan kell társaságban normálisan viselkedni. Menjen csak el viselje a következményeket, az a minimum, hogy elnézést kér, mert ez rád nézve is k*rva égő, vagy érzékelned kellene neked is. Gondolj bele, ha a te idős hozzátartózóddal szórakozik az utcán, mennyire örülnél neki? Ez jó alkalom, hogy szabályokat állíts fel (már így is el vagy késve), ne engedd, hogy tovább fajuljon.
2022. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
100%

19-es vagyok.

Amúgy szerintem ez egy nagyon jó lehetőség,szituáció a nevelésre,ha nem hagyod annyiban egy ejnye-bejnyevel!

2022. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!