Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellemetlen helyzet gyerek...

Kellemetlen helyzet gyerek miatt? Kinek volt igaza? Hogyan reagáljam le az ilyen szituációkat? Hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves fiam. Eléggé határozott szabad akaratú gyerek. Mindenről saját véleménye van, és nem igen szereti ha irányítják. A lényeg, hogy van neki egy jó barátja akivel elég sokat vannak együtt. Pár napja a fiam feldúltan jött haza, hogy a barátja anyukája elzavarta és kiabált vele. Hogy soha többé nem akarja ott látni, és menjen haza felé. Azt mondta csak bohóckodtak az anyukával és nem csináltak semmi rosszat. Eléggé ideges lettem, amiért egy idegen nő a hangját a gyerekemre emelte. Ezért felhívtam és megkértem hogy találkozzunk. Igy is lett. Megkérdeztem tőle mégis mi jogon kiabál az én gyerekemmel. Erre közölte hogy a fiamnak nem ez az első húzása, és vissza kérdezett hogy az ő gyereke hogyan viselkedik, miket csinál ott nálunk? Majd felhozott pár példát arra hogy miket csinált az én gyerekem az ő házukban, ott náluk és hogy vele milyen módon viselkedett többször is. A legdurvább hogy erre még tanúi is voltak. Nyilván hogy védjem a gyerekemet akkor is kikértem magamnak, hogy miért nem nekem szólt és mi jogon kiabál a gyerekkel. Azt mondta hogy igazából nem is a fiammal kiabált a saját fiát tolta le aki szintén részt vett ebben a viselkedésben, és csak akkor kiabált annyit a gyerekre hogy menjen haza felé mikor az a kapuból valamit vissza feleselt. Közölte hogy neveljem meg a gyerekemet, mert nem kötelessége neki eltűrni hogy egy taknyos 12 éves vele pimaszkodjon. Azzal fogta magát és rám csapta az ajtót. Azóta is forrongok. Egyrészt hogy lehet valaki ennyire karótnyelt és mi jogon emeli a hangját más gyerekére, másrészt valóban ilyen pimasz tiszteletlen és szemtelen lenne a gyerekem? Mégis mit csináljak? Beszélgessek el vele? Nem szeretném ha úgy érezné egy idegen anyukát pártolók vele szemben. Mi lenne a helyes?
2022. júl. 27. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
100%
9# Nem, egyáltalán nem kéne lazàbbnak lennie. Neked kéne szigorúbbnak. Nem kell mindjárt keresztre feszíteni, de gáz amiket csinál. És te adod alá a lovat ezzel a viselkedéssel. Mondjuk honnan tudná, hogy így nem viselkedünk ha te sem érted, hogy ez nem jó. Remélem legalább elbeszélgetsz vele és nem közösen szidjàtok a "karòt nyelt" anyukát.
2022. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
100%
Láthatóan te nem neveled..Jól tette, hogy ràszòlt.
2022. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én gyerekem átmegy valahova, akkor nem akadok ki, ha ott nevelik. Az ő háza, nyilván ott nem csinál azt, amit akar.
2022. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem csodálom egy felnőttnek egy 12 éves ezt mondja, és nem kéne vele kiabálni? Remélem ez az egész kérdés csak kamu. Pofán is verném, ha az én gyerekem lenne, és így viselkedne. Kit tisztel szerinted akkor ez a gyerek, ha se az időseket se a felnőtteket nem? Nyár ha rajtam múlna ezek után már nem kéne neki semerre se menni, találnék neki való feladatot az is biztos. A kis kütyümütyü játék telefon, wifi, tv, meg repülnének a kukába. Még csak gyerek igen ez a lényeg. Most kell ennek gátat szabni. Mindig ezzel akarod felmenteni? Ezek szerint, mert gyerek simán lophatna, vandálkodhatna mert csak gyerek. Nyilván a fejedben vannak problémák, lila ködben élsz, a gyerekeddel kapcsolatban.
2022. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ha tőled kérdezné meg a fiad barátja, hogy tudod-e, ki az a Feri, te nem küldenéd haza? Egy 12 éves fiú azért már nem kisgyerek, vagy szerinted nem tudja, mit beszél? Az ilyen dumáért mindenhonnan el fogják zavarni, és nem lesz egy barátja sem.
2022. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én értelek, jogos, hogy ne kiabáljon a gyerekeddel. Én sem venném szívesen, igen én is az az anya vagyok, hogy már pedig idegen ne nevelje a gyerekem(főleg,ha én mint az anyukája nem látok kivetni valót a viselkedésében) . Viszont amiket leírtál tényleg elég neveletlenségre vall, most gondold bele magad a másik helyzetébe, örülnél ha egy idegen gyerek, ilyeneket mondana neked? Mert én biztos nem. És igen, időseknek adjuk meg a tiszteletet. Rendben van, hogy gyerek de 12 évesen azért már nem olyan kicsi, hogy ne tudja mi az a tisztelet. Szóval igen, kivételesen a kiabálós anyuka mellé állok. Igaza volt. Ha most nem neveled meg, mert rá hagyod, hogy gyerek, akkor később se fog vátozni. Az alap dolgokat azért illik neki megtanulni. Meg mi az hogy tragárkodik felnőtt emberekkel?...
2022. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szinten a másik anyukának van igaza, hogy az hihetetlen.


Nem hiszem el, hogy ezt nem veszed észre és te pampogsz.

2022. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
100%

Egy bunkó, neveletlen gyerek a fiad.

Ki az a Feri?? A barátja anyjának??

Levénkrvázni egy idős nénit?

Keresztbe állni előtte biciklivel? Ne haragudj.

Én a másik anyuka helyében nem hogy nem engedném oda többet hozzánk, de az én gyerekem sem mehetne át hozzátok. Legjobb lenne ha nem is barátkozna ilyen fiúkkal, mert a hülyeség ragad.

Mégegyszer mondom, a te fiad egy bunkó, neveletlen kis gyökér.

12 évesen ilyen. 16 évesen meg majd ki is rabolja a nénit vagy elgáncsolja a szomszédot.

Később meg...

Neveld meg.

2022. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan változtass a hozzáállásodon!

A gyereked tiszteletlen,neveletlen.Tragár szavakkal illetni egy idős nénit? Meg akadályozni a mozgásban? A barát anyukájának elnyomni ezt a feris szöveget és gondolom utána még esetleg ki is röhögi a saját otthonában? Úgy vágtam volna ki a gyermeket az ajtón,mint a macskát szarni mielőtt kettőt pislog (a sajátomat meg szájon csaptam volna).Öszintén érdekel,hogy szerinted mégis hol a határ? A minimum nálam az lenne hogy megfogom a gyerekemet veszek a zsebpenzebol egy csokor virágot és bekopogok vele elnézést kérni a barát anyukajahoz.Garantaltan többet nem csinál ilyet és még bocsánatot is megtanul kerni. Ez ereny.Gyorsan állj a sarkadra és húzd meg a határokat. Egy gyerek biztonságos nevelkedéséhez nem korlátlan szabadsagra van szükség hanem egészséges hatrokra!

2022. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
100%
Ez fura! Nekem is van ilyen korú fiam, nem is egy visszahúzódó, szégyenlős gyerkőc, de nem viselkedik így egyik barátjánál sem, sőt, dicsérik a szülők, hogy szépen, rendesen viselkedik, nagyszájú, vicceskedő, de nem szemtelen. De az Ő barátai sem viselkednek vállalhatatlanul nálunk. Neveld meg!
2022. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!