Mennyire gyakori, hogy egy nő nem megy vissza dolgozni 2-3 gyerek után sem?
Érdeklődni szeretnék, hogy ti ezt észrevettétek-e, a környezetetekben ez mennyire gyakori. Mert pl. én sosem figyeltem még, elvoltam a magam dolgával. De most, hogy tervezzük a kistesót, meg egyre több az anyuka ismerős, barátnő, feltűnt, hogy nagyon kevesen dolgoznak teljes ellásban kettő, vagy több gyerek mellett. És nem azért, mert ne lenne végzettségük, vagy lehetőségük. Pár példa:
Anyukám egyik barátnőjének 12 éves ikrei vannak és egy 15 éves lánya. A fiai 6 éves kora után visszament dolgozni, de másfél év múlva ott is hagyta az állását, mert mondta, hogy egyáltalán nem voltak rá tekintetve (pl ügyeleti beosztáskor), sokan inkább csak nehezítették a munkáját, szóval ő azóta otthon van. A másik hasonló példa egy barátnőm, aki óvónő. A férje vállalkozó, és mondta, hogy egyszerűen nem tudták volna hogy megoldani a lányai óvodába, iskolába hordását, ha meg felvettek volna melléjük egy állandó bébiszittert, a fizetése több, mint felét kellett volna neki odaadni. De van pl. jogász (ügyvéd) barátnőm, ő a szakvizsgája után dolgozott egy évet, és utána mondta, hogy nem bírja a munkájával járó stresszt, állandó távollétet és a gyerekekkel járó dolgokat, így már csak hébe-hóba ad jogi tanácsot ismerősöknek, de semmi érdemi munkát nem végez. De van, aki az igazgatóhelyettesi állását hagyta ott, más a saját vállalkozását adta fel. Tényleg ennyire nehéz több gyerek mellett megállni a helyünket a munkában?
Tényleg szakorvos vagyok. A 10 év kihagyás legyen teoretikus, mert csecsemővel vagyok itthon, 2 hónapos korától csinálom a munkáim egy részét, szóval ez a beszélgetés nem az én életemet mintázza.
Amit felvetettél, egy kicsit off, masrészt meg jól illusztrálja a viszonyokat. Lehet magáncégeknél pénzt keresni (általában 10 év szakorvosi tapasztalatot kérnek, tehát indulásból 40 éves kor felett), de az kb a szakmai elbutulásssl egyenlő. Ezeknél a cégeknél nincs érdemi szakmai minőségi kontroll sem konzultációs lehetőség (nyilván sokfajta quality kontroll van, de ll a drrose féle helyeken átiratjàk az orvossal a diagnózist ha a beteg nem ért vele egyet, hát ez nem szakma), nem tudid befolyásolni, kihez menjen vizsgálatra a beteg, nem tudsz odamenni a radiológushoz real time, mert kérdés van, nincs kutatás, oktatás, érdemi szakmai tevékenység. Ha drága vizsgálatot kérsz, megbsz a management, hiába indokolt. Nem tudod felvenni az osztályra a beteget, követni a sorsát. A rendelési idők tipikusan nem gyerekbarát időkben vannak, és általaban egy helyen 1-2 félnapot rendel vki, ha teljes állást akarsz, 5 helyre kell ingázni stb.
Egyetértek azzal aki szerint ha minden tragédiára előre készül vki akkor kb ki se megy otthonról.
Aki szerint az otthonmaradós családok előnyben vannak, igen, talán igen, de nem biztos ha mondjuk apuka 3 állásban dolgozik (nálunk is pl, mert az ő szakmájábab meg így lehet topon maradni, a gyerek óta még így is lead feladatokat).
Nem lehet és érdemes sommás ítèleteket hozni, ahàny család annyi szempont és élet.
Hát szem előtt tartom és le is pontoztak érte korábban, de ha a szakmámat fel kellene adni és vmi mást csinálni helyette (nekem a gyógyszerceg ilyen lenne), akkor tényleg csak akkor csinálnám, ha anyagilag kellene. Azért még csak-csak szétgórom a gyerekem lelkét, ami a szakmai top munka, de szr munkáért, amit utàlok, nem tenném.
Amúfy itthon is csomó mindent lehet csinálni, nekem ha ott kellene hagyni a jelen állásomat, inkább vennék vhogy egy gyümölcsöst vagy babaruhavarró tanfolyamot végeznèk vafy szakfordítói iskolát és alapítanék egy vállalkozást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!