Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi az a betegségi szint,...

Mi az a betegségi szint, amire már azt mondod, hogy ne menjen a gyerek bölcsibe/oviba?

Figyelt kérdés

Kezdő bölcsis anyuka vagyok, sokszor olvasom, hogy szidják egymást az anyukák, hogy más beviszi a beteg gyerekét a csoportba és ezzel összefertőz mindenkit. Ok, de mi az a szint, ami már elfogadhatatlan?

Én pl nagy dilemmában vagyok. Múlt héten taknyos lett a lányom. (se láz, se köhögés, csak bedugult orr, és napi 5-6 tüsszentés). Nem vittem bölcsibe, hogy ne fertőzzön össze senkit, most a héten még ébredés után és lefekvés előtt ki kell szívni az orrát (minimális cucc van benne), napközben egyáltalán nem tüsszög, nem folyik az orra, nincs semmi baja. Ez belefér, ennyivel be lehet vinni, vagy tartsam otthon, addig amíg teljesen meg nem gyógyul?


2021. nov. 22. 11:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%
A gyerektől függ. Ha még fürge, aktív akkor mehet, ha már inkább bágyadt, többet akar pihenni, akkor otthon marad.
2021. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk most ha már kicsit köhög akkor nem engedik mert covid van 🙄 Doki 10 napig otthon tartja. Amúgy ha kicsit köhög még simán mehet.
2021. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem engedték be se a gyereket sűrűbb orrfolyassal vagy hurutos kohogessel. Lázasan se lehetett bevinni, hőemelkedéssel sem, sőt úgy sem, ha gyógyszert szed. Mondjuk ezek nekem evidensek voltak, de másnak nem.

Egyedül a piros szem probléma volt zavaró, a gyerek ugyanis időnként vérben forgó vörös, ránézésre kötőhártya gyulladásnak kinéző, váladékos szemekkel ébredt. Pár óra alatt elmúlt, de sosem engedték vele be a csoportba, mindig el kellett vinnem a gyerekorvoshoz es csak igazolassal engedték be.

2021. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviba elvileg köhögéssel és orrfolyással sem lehet vinni. Ennek ellenére múltkor is simán vitték a köhögős gyereket. Én nem viszem ilyen állapotban. Volt, hogy folyt az orra, de azon kívül semmi baja nem volt, mikor mentem érte, mondta az óvónő, hogy másnap ne vigyem, kúráljuk ki.
2021. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se oviba, se iskolába nem mehet a gyerek, ha csak egy kicsit is betegnek látszik. Múlthéten hívtak a suliból, hogy menjek a gyerekért, mert nagyon köhög. Hazavittem, egyszer sem köhögött, másnap sem mehetett iskolába, mert kértek orvosi igazolást. Az ovis gyerekem többet van itthon, mint óvodában. Ma reggel kifújta az orrát, amikor megérkeztünk, már küldték is haza.
2021. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk bölcsődések nem voltak a gyerekek, csak óvodások.

A határpontok: köhögés és láz. Ha ezek vannak, akkor nem visszük őket.

A náthával alapesetben mennének, de sajnos pár nap után úgyis köhögésbe vált át.

2021. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a köhögés az a határ, aminél beszólnak nálunk a bölcsiben. és én is akkor tartom itthon, láz ide vagy oda. Kis orrfolyás még belefér, azért nem küldik haza, de ha már köhög, és ráadásul úgy köhög, hogy felébreszti magát és nem tud aludni (sajnos nálunk most ez van, és ezt ráadásul a játszótéren szedte össze, azt meg azért mégsem lehet, hogy köhögős gyereket nem viszünk játszótérre, ugye... Végülis csak 3 beteg gyerek volt szombaton, vasárnapra már az enyém is köhögni kezdett, szóval köszi anyukák), akkor hazaküldik, ami mondjuk szerintem jogos.


Szerintem ha csak reggel-este leszívod az orrát és amúgy semmi gond nincs, akkor beviheted, ez már nem hiszem, hogy összefertőzi a többi gyereket.86

2021. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
Bármilyen gyenge tünetet mutat, itthon marad, nem megy oviba. Ez a covid előtt is így volt, mert ha a "kicsit folyik az orra" állapotnál elcsípjük és itthon akár napi tízszer is átmosom/kiszívom, akkor nagyon gyorsan gyógyul, nem lesz rosszabb. Míg ha akár egy-két nappal később kezdjük kúrálni, sokkal nehezebben jön ki belőle, jobban elhúzódik.
2021. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%
Láz, rossz közérzet, gyengeség, levertség.
2021. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk 3-4 orrfújás után már jelzik, higy ne vigyük.


A lányom nem volt lázas szept eleje óta mégis 2 hét itthon 1 hét megy…

Taknyosan köhögősen nem engedik.


Szerintem ez picit túlzás.. de az is igaz, hogy a lányom pár köhintéssel és napi max 10 orrfújással( óránként egy max)

Én meg teljesen lerobbanva éltem meg ugyanazt a vírust.

Vagy a fiam 39 -40 fokos ugyanazzal, amivel a lányomnak semmi baja kb.

2021. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!