Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi az a betegségi szint,...

Mi az a betegségi szint, amire már azt mondod, hogy ne menjen a gyerek bölcsibe/oviba?

Figyelt kérdés

Kezdő bölcsis anyuka vagyok, sokszor olvasom, hogy szidják egymást az anyukák, hogy más beviszi a beteg gyerekét a csoportba és ezzel összefertőz mindenkit. Ok, de mi az a szint, ami már elfogadhatatlan?

Én pl nagy dilemmában vagyok. Múlt héten taknyos lett a lányom. (se láz, se köhögés, csak bedugult orr, és napi 5-6 tüsszentés). Nem vittem bölcsibe, hogy ne fertőzzön össze senkit, most a héten még ébredés után és lefekvés előtt ki kell szívni az orrát (minimális cucc van benne), napközben egyáltalán nem tüsszög, nem folyik az orra, nincs semmi baja. Ez belefér, ennyivel be lehet vinni, vagy tartsam otthon, addig amíg teljesen meg nem gyógyul?


2021. nov. 22. 11:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarlak bántani utolsó, de könnyű általánosítani, pedig nem egyformák a körülményeink.


Nem mindenki van otthon kisebbel.

Nem mindenkinek van bármikor ugrasztható nagymama.

Nem mindenki tud kijönni a férj fizetéséből.

Stb.


Őszintén: te hol dolgozol, ahol tolerálják azt, hogy 5 napot dolgoztál eddig az elmúlt 3 hónapban, mert egyébként otthon voltál a gyerekkel?

2021. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
15%

Hát, gondolom azt terhesség előtt is tudtad hogy egy fizetésből 3 ember nem fog megélni. De könnyebb másokat lefertőzni, csak mikor a te gyereked kerül kórházba vagy más miatt neked kell egy hónapig otthon lenni, akkor gondolkozol másképp és akkor lesz szemét a beteg gyerekét behordó szülő.


Téged ugye az se zavar ha az ilyenek miatt a te gyereked beteg két hetente 3 hetet. Azt jobban tolerálja a főnököd?

2021. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ő nem dolgozik sehol. Ezért beszél ilyen könnyen. Fogott egy pénzes faszit, csináltak gyereket és mereszti otthon. Na meg vergődik hogy jajj a fejlesztés
2021. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
24%

23, te hallod magad??

Fejlesztésre nem jókedvében hordja az ember a gyerekét. Nem azért mert nincs más dolga. És ennyi idős gyerekeknél egy-egy kihagyott alkalom is számít, nemhogy az ha hetekig kiesik...

A covid miatt így is rengeteg minden elmaradt, hónapokkal estek vissza a gyerekek. Mozgásfejlesztési rehab, logopédia... minden állt, a magán is.

Nekem szerencsére nem beteges, de így is 8 hetet hiányzott már idén. Szerencsére nálunk komolyan veszik a szülők és felelősségteljesen járnak el, nem viszik taknyosan, lázasan...

2021. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Szerintem is a köhögés a gáz. Nálunk is akkor szóltak, amikor kohogott a gyerek, hogy mehet de csak ha orvos igazolja. Szoval olyan van, hogy pl kifelé jön valamiből és meg köhög, de az orvos már engedi mert nem fertőz. De amikor elkezd kohogni akkor gáz. Meg nyilván mindenki ismeri a saját gyereket.
2021. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
38%

"Tudod milyen az mikor folyamatosan le kell mondanod a magán fejlesztést, aztán ez miatt már nagyon nem is szívesen fogadnak? Milyen mikor más gyereke megy a tiéd helyett? Hát erre meg én mondom : szűltél old meg a felügyeletét.."


Hát na, ez ilyen oda-vissza dolog. Tudod milyen az, amikor valakinél nincs ugrasztható nagyszülő? Most akkor akinek nincsenek szülei és nem milliomos, ne vállaljon gyereket, mert más gyereke már attól rosszul lesz, hogy a másiknak taknyos az orra?


Ilyen alapon neked meg kötelességed azt megoldani, hogy a gyereked eljusson fejlesztésre. Hordd magánbölcsibe, ahol nem gond a szülőknek, ha beteg a gyerekük, otthon tudnak vele maradni egy köhintés után is, és akkor a tiédnek nem lesz kitől elkapni.


Hogy nem telik magánbölcsire? Miért nem? Gondolom, mikor gyereket vállaltál, bekalkul@ltad, hogy lehet, hogy speciális intézményre lesz szüksége valamilyen betegség miatt..

2021. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
55%
Mostanában a legtöbb oviban NEM viszik/vihetik taknyosan lázasan és én sem erről beszéltem, hanem ha napi kétszer meg kell törölni az orrát és óránként köhint egyet akkor szerintem simán mehet.
2021. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Hát na, ez ilyen oda-vissza dolog. Tudod milyen az, amikor valakinél nincs ugrasztható nagyszülő? Most akkor akinek nincsenek szülei és nem milliomos, ne vállaljon gyereket, mert más gyereke már attól rosszul lesz, hogy a másiknak taknyos az orra?



Ilyen alapon neked meg kötelességed azt megoldani, hogy a gyereked eljusson fejlesztésre. Hordd magánbölcsibe, ahol nem gond a szülőknek, ha beteg a gyerekük, otthon tudnak vele maradni egy köhintés után is, és akkor a tiédnek nem lesz kitől elkapni.



Hogy nem telik magánbölcsire? Miért nem? Gondolom, mikor gyereket vállaltál, bekalkul@ltad, hogy lehet, hogy speciális intézményre lesz szüksége valamilyen betegség miatt..


Hord te magánba ahol elnézik hogy betegen viszed. jaa hogy csóró vagy de a gyerek az kellett akkor is ha nem tudod megadni neki hogy otthon gyógyuljon? Más vigye magánba mert te képtelen vagy megoldani a te kölyköd elhelyezését, akit te vállaltál? A pofámról lesülne a bőr. Nehogy már más szívjon mert te tojsz a saját és más gyerekére is mert ha nem dolgoznál éhenhalnátok. Keresni kell normális munkát ahol nem kell remegni hogy jajj kirúgnak és fél óra alatt találnak 20 másik jobb képességűt a helyemre.



Remélem, őszintén hogy ilyenekkel kerülsz össze és havonta járhatod a kórházakat a gyerekeddel, esetleg intenzívet is, mert szegények nem tarthatják otthon a beteg gyerekük



Kívánom hogy lásd a gyereked oxigénen, fuldokolva hangtalanul sírni mert egy felelőtlen szülő miatt odakerült mint az én gyerekem pár hete. Mikor kétségbeesetten nézett a szemembe, és némán sírt mert hangot kiadni nem tudott csak kék szájjal tátogott.

2021. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

#28, bármennyire is mérges vagy, de olyat kívánni valakinek, hogy a gyermeke kerüljön lélegeztetőgépre... Hát számomra ez egy kicsit meredek...

Sajnálom, ami a tiéddel történt, remélem jobban vagytok már, de azért maradjunk meg egy bizonyos szint felett és egyetlen gyereknek se kívánjunk rosszat!

2021. nov. 22. 18:27
 30/32 anonim ***** válasza:
72%

Én borzasztóan sajnálom szegény gyermeked, de ha havonta kórházban vagytok, az nem az orrfolyásos óvodások miatt van. Óvónők is ahogy kicsit jobban vannak és nem lázasok, már mennek vissza, mert nincs ember, aki helyettesítse őket. Nem fogod tudni a náthavírusoktól megóvni, amíg közösségbe jár, még ebben az időszakban sem, amikor hazaküldik őket a legkisebb betegséggel is, akármilyen erőszakosan is kéred ezt számon másoktól.


Nagyon elszabadultak az indulatok és nagyon sarkítva fogalmaznak legtöbben. Senki nem mondta, hogy benyomja az influenzás gyerekét 39 fokos lázzal, oszt had szóljon, mint ahogy a munkahelye se azért van veszélyben valakinek, mert 2 havonta otthon van 1-2 hetet a gyerekével, aki 3 hónap alatt 5 napig vitte az óvodába a gyerekét, az már a másik véglet.


Kérdező, szerintem kaptál választ, miért szidják egymást az anyukák, nem gondolkodunk hasonlóan erről és nem egyformák a lehetőségeink sem - ezért az óvodának kell álláspontra jutnia, közzétennie és betartatnia.

2021. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!