Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi az a betegségi szint,...

Mi az a betegségi szint, amire már azt mondod, hogy ne menjen a gyerek bölcsibe/oviba?

Figyelt kérdés

Kezdő bölcsis anyuka vagyok, sokszor olvasom, hogy szidják egymást az anyukák, hogy más beviszi a beteg gyerekét a csoportba és ezzel összefertőz mindenkit. Ok, de mi az a szint, ami már elfogadhatatlan?

Én pl nagy dilemmában vagyok. Múlt héten taknyos lett a lányom. (se láz, se köhögés, csak bedugult orr, és napi 5-6 tüsszentés). Nem vittem bölcsibe, hogy ne fertőzzön össze senkit, most a héten még ébredés után és lefekvés előtt ki kell szívni az orrát (minimális cucc van benne), napközben egyáltalán nem tüsszög, nem folyik az orra, nincs semmi baja. Ez belefér, ennyivel be lehet vinni, vagy tartsam otthon, addig amíg teljesen meg nem gyógyul?


2021. nov. 22. 11:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ebben lett a covid miatt változás, két hete köhögéssel, kis orrfolyással vihettem, mondta az óvónő, hogy az összes gyerek köhög, múlt hét óta viszont nem vihetem, marad itthon.
2021. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
75%

5-ös: szerintem ez azért nem okés, nálunk azért ha naponta párszor orrot fúj, mert folyik az orra, még nem küldik haza. Melyik szülő munkahelye tolerálná ezt? Ahol több gyerek van, októbertől márciusig otthon lehetne valamelyik szülő...


Én itthon tartom kis huruttal is, mert itthon vagyok a 2 évessel, és egyfelől megtehetem, másfelől a gyereknek az a legjobb, ha kigyógyul teljesen, mielőtt elkapja a következőt. De teljesen megértem azokat a dolgozó anyukákat, akik orrfolyással még viszik.

2021. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Nalunk 37,5-os testhotol felfele, hanyas, hasmenes, kiutesekkel nem lehet vinni. 24 oras tunetmentesseg utan igen. Ennek kovetkezteben a kohogest, nathat egyszeruennembirjuk elkerulni. Eleinte itthon tartottam ezek miatt, de mivel a tobbi gyereket vittek igy, sok ertelme nem volt, feladtam, es viszem en is.
2021. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Na kiderült, hogy nálunk mennyire szigorúak. Szóltak, hogy holnap inkább orvoshoz vigyem és ne a bölcsibe, mert "nem" zavarja őket, hogy bent van, így is csak 3-an voltak a csoportjában, de...

A nevelőnő szerint ha megnyomja a gyerek orrát, akkor lehet hallani, hogy váladék van benne, megtörölte és zöld trutyi jött belőle... Érdekes, reggel is ki orszi-porsziztuk az orrát, amint hazaértünk akkor is, és csak egy nagyon minimális átlátszó cucc jött belőle. Nem lázas, nem köhög, amióta itthon vagyunk még nem kellett orrot fújni, jókedve van, eszik, iszik rendesen.

Így már értem, hogy miért olyan sok a hiányzás ilyen kicsiknél.

2021. nov. 22. 16:16
 15/32 anonim ***** válasza:
32%

Bár ovi és nem bölcsi, de én 100% egyetértek azzal, hogy 0 tolerancia, ne menjen náthás köhögő gyerek ha fürge ha nem. Tudom.. Munkahely ect. Old meg a felügyeletet!

Nekem tele a hócipőm az ilyen anyukákkal. Az ilyenek miatt beteg folyamatosan a gyenge immunrendszerű gyerekem. Az ilyenek miatt nem haladunk a fejlesztéssel,mert megy 4 napot itthon van 2-5 hetet..

2021. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%
15 ugyan már, folyamatosan betegek az ovisok ősztől tavaszig, akkor ne járjanak soha? Akkor aztán senkit se fejlesztenének soha. Nálunk simán mehet egy kis takonnyal (most nem, a covid miatt), és nem is szokták ezeket egymásnak átadni, mert már összefertözték egymást az elején, attól lesz immunrendszerük ha átesnek pár ovis betegségen.
2021. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
23%

16#


A legidősebb (gyenge immunrendszerű) gyerekem 6.5 éves! Nem most kezdte az ovit! Nekem 4 évem arról szól, hogy folyamat beteg a gyerek és nem csak ősztől tavaszig. Hiába tömjük mindennel.

Most 5 hetet voltak itthon. 5 napot mentek. Az egyik anyukát kérték ne vigye a gyerekét mert beteg, csak azért is küldte, még haza se tudták küldeni mert rafinált módon a nagyobb gyerekeivel küldette be hozatta el a gyereket.. 7 gyerek volt az oviban egész héten és 1 óvónő.. Mert mindenki beteg..

Ha lázas a gyerek nem viszem. Ha köhög taknya nyála folyik nem viszem. Ő így küldte a gyereket,és a telefont se hajlandó felvenni, nem dolgozik. Szóval nem. Rohadtul nem értek egyet. Az ilyen menjen a sunyi pibe.

Ha a gyereked folyamatosan beteg, és ne egy kis orrfolyásra gondolj, nem tudod vinni a gyereked se magánba se az oviba, hogy kapja azt a szar heti 2 fejlesztést, mert folyamatosan beteg, akkor te se ezt mondanád..

2021. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%

"hócipőm az ilyen anyukákkal. Az ilyenek miatt beteg folyamatosan a gyenge immunrendszerű gyerekem. Az ilyenek miatt nem haladunk a fejlesztésse"


Hát most ilyen alapon, te meg oldd meg a fejlesztést. Téged nem érdekel, hogy más elveszítheti a munkáját, mást meg nem érdekel, hogy gyenge immunrendszerű a gyereked.


Sajnos vagy sem, abszurd elvárni, hogy a szülők havonta otthon legyenek a gyerekkel, ha annak folyik az orra, mert ezt tényleg sehol nem tolerálják.

2021. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
15%

18#


Oldanám hidd el, de ha folyamat beteg akkor még is hogyan?

Tudod milyen az mikor folyamatosan le kell mondanod a magán fejlesztést, aztán ez miatt már nagyon nem is szívesen fogadnak? Milyen mikor más gyereke megy a tiéd helyett? Hát erre meg én mondom : szűltél old meg a felügyeletét..

2021. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
24%

18as, mikor gyereket vállaltál gondolom belekalkuláltad ezt. A szülő kötelessége megoldani hogy a beteg gyerek ne közösségben legyen.


Az meg valóban egész életére visszaveti a gyerekedet ha két hétig nincs ott az ovis festegetésnél valóban.


De kívánom neked hogy hozzon össze a sors hasonló mentalitású szülőkkel a gyereked csoportjából, akik miatt kéthetente 40 fokos lázzal van otthon a gyereked és havi 40-5 ezret hagysz a patikában.


Volt nálunk is hasonló aztán utána ő jött vergődni mikor más bevitte a taknyos gyerekét és az ő szeme fénye kórházban kötött ki, holott ő is ezt csinálta.

2021. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!