Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy órán át hagytam sírni....

Egy órán át hagytam sírni. Jól tettem?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést ma a férjem tette fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Tudom,hogy talán ki kellett volna jönni a szobájából,de inkább leültem a kiságy mellé és nem néztem rá.A szívem szakadt meg,több,mint egy órán át sírt.Húsz perse alszik,de azóta is szipog.Biztos,hogy jó ötlet ez?Nem lehet,hogy magától leszokik az éjszakai cicizésről és egyedül alszik el?Ártottam neki?Teljesen összezavarodtam,azt sem tudom,mit tegyek,ha felkel éjjel.Annyira sajnálom szegényt.Hallgatni hogy szipog...


2010. jún. 16. 21:07
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
60%

Én írtam tegnap egyszer már. Hát szégyellheti magát itt egy-két válaszoló.

Azt hiszem, itt néhányan súlyos fogalomzavarban szenvednek. Az anyaság ugyanis nem egyenlő saját magunk megszűnésével. Nem az a normális, hogy ha nemeszek-nemalszok-nemszexelek-nemalszokaférjemmel BEZZEGANYU vagyok. Az a néhány ember, aki így gondolja, az pedig tipikus bezzeganyu megnyilvánulásokat produkált. Abba ők bele sem gondoltak, hogy 1967 előtt, mielőtt bevezették volna a három évet otthon szülés után, minden anya ment vissza dolgozni a gyárba néhány hét múlva, a babákat meg hordták a gyár bölcsijébe, és mindenki vonult három óránként szoptatni. És ott valószínűleg sírtak, mert nem volt ott az anyukájuk. 5 percnél többet (gondolom a bezzeganyuk most felszisszennek és kardjukba dőlnek). Ezek szerint az előző generáció lelki sérült úgy, ahogy van?


A kérdezőnek pedig: örülök, hogy jól sült el az este. Egy ekkora baba, mint a tiéd, már elég okos ahhoz, hogy értse, mi a csízió. Tudja, hogy van egy szerető anyukája, akire számíthat ha BAJ van. És aki nem enged a hisztinek.

2010. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
26%

Ma 20.40, de szépen beszélsz a saját gyerekedről:(

Nekem is hisztis, magában 1 percig sem ellévő a fiam, és rohan utánam, mintha örökre el akarnám hagyni, pedig én nem hagytam sírni sosem (persze nekem szerencsém van, az alvás sima ügy). Mégsem tartom szörnyetegnek, és nem gondolom, hogy amíg nem volt "hozzám nőve", addig okosabb, és tökéletesebb volt. Utánanéztem a szeparációs stressznek, talán te is megtehetnéd, mielőtt szörnyetegnek nevezed a saját babádat:(

2010. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
36%
Úristen mennyi buta ember van!Én nem hagynám sirni a babámat!Mégis nyugodt és értelmes kiegyensúlyozott baba!De egy órát sirni hagyni,csodálkozom néhány anyukán!Kényelem fontosabb vagy a gyerek?
2010. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:
Ez nem kényelem kérdése.10 hónapig a saját ágyában aludt.Aztán egy-egy rossz éjszaka után beszokott az ágyunkba.Meg sem próbálta már a saját helyén elaludni,egyből hozzánk kellett vinni.Apa kiszorult,a gyerek meg egséz este vándorolt a nagyágyon én próbáltam követni a takaróval (meleg volt,csak egy pelust terítettem rá mert hajnalban már hűvös volt).Nem fájt semmije,nem jön a foga,semmi nem indokolta,hogy ilyen legyen.Nem akarom magára hagyni,tudom mi a szeparációs szorongás.De a saját ágyában is lehet aludni,ha eddig sikerült,oda is mellé tudok ülni.Csak onnan fel tudok kelni és visszamenni apához a helyemre.Mindannyian kipihentek vagyunk,azóta egy hang nélkül alszik el (kop-kop),de leülök addig az ágya mellé.És ismételm,éjszaka 1x vagy 2x cicizik.Mert éhes.Ha a kényelmem lenne a lényeg,erről is leszoktattam volna.De úgy érzem,bármit mondok,előre elítéltetek.Esküszöm sajnálom,hogy feltettem a kérdést.Kár,hogy nem lehet törölni...
2010. jún. 18. 20:27
 55/58 anonim ***** válasza:
34%
Ugye,ugye,csak nekünk lett igazunk?Ügyesek voltatok,innen már sima ügy.Ha zavar a sok ******írj a modiknak,hogy töröljék a kérdést:)
2010. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Ma találtam Neked valamit:

"Sajnos mindig vannak olyan „csodamódszerek”, amelyek azt hirdetik, hogy a babákat igenis meg kell tanítani elaludni és az éjszakát átaludni. E módszerek lényege, hogy a babát külön szobában, külön ágyban kell altatni, egy bizonyos kor után pedig semmiképp sem szabad sem mellen elaludni hagyni, sem éjjel megszoptatni. Sírni kell hagyni (egyes szerzők szerint bizonyos időközönként nézzünk rá, mások szerint nem szükséges ez sem), amíg meg nem tanulja, hogy aludjon. Bár a módszer egyes babáknál (még csak nem is mindenkinél) hatásosnak tűnhet, az igazság az, hogy a sírni hagyott csecsemők nem elaludni tanulnak meg, hanem reményvesztetten pszichésen visszahúzódnak, az úgynevezett tanult tehetetlenség állapotába kerülnek. Soha, soha nem szabadna sírni hagyni egy kisbabát, mert komoly és visszafordíthatatlan testi és lelki károsodást okozhatunk ezzel. Sérül az önmagába és a világba vetett bizalma, a külvilággal való kapcsolata. Ráadásul az így „edzett” babáknál a hatás legtöbbször nem tartós, bármilyen változás kizökkenti őket, és sokszor később, két-három-négy éves korban valódi alvászavarok jelentkeznek náluk."

Innen vettem:

[link]

2010. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%

Jajistenem... Bár az én kisfiam még csak két hónapos, és sose hagytam sokáig sírni, édesanyám azt mesélte, hogy a nyolcvanas években azt tanították, hogy a gyereknek 6 hetes korától át kell aludnia az éjszakát. Így aztán amikor elértem ezt a kort, egyszerűen nem jöttek be hozzám éjszaka és kész.

Nekem erre nem lenne szívem, de lám, felnőttem, a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, mindig is az volt, a világba vetett bizalmam sem rendült meg. A Kismama újság pedig szerintem egy meglehetősen szélsőséges álláspontot képvisel ebből a szempontból, ami könnyen elbizonytalaníthatja a kezdő szülőket. Akinek tetszik, az csinálja, nem árt vele, de tudni kell, hogy nem lesz a gyerek lelki sérült, ha a szüleinek máshogy jó.

És igen, itt van szerintem a kulcsszó. Fontos, hogy a szülőnek is jó legyen! Persze, alkalmazkodni kell a kisbabához, de szerintem egy család attól lesz boldog, ha olyan körülményeket teremtünk benne, ami minden egyes tagjának megfelel. A gyereknek, az anyának és az apának is. Róla sajnos sokszor feledkezünk meg. A felesége kiköltözik mellőle a hitevesi ágyból, a nőiességét a szoptatásra korlátozza, folyamatosan érezteti a férjével, hogy ő itt felesleges, nem ért a gyerekhez, mindent rosszul csinál, aztán ha a férj ettől besokall, még ő a gonosz.

2010. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
100%
már írtam,és én azok közé tartozom akik nem azt tanácsolták hogy hagyja sírni a gyerekét.mindenben van arany középút.azt kell megtalálni.én nem mondom,hogy sosem sírhat egy gyerek de 1 órát sosem hagynám,17 hónapos.nálunk is megvoltak a nem alvó kimászó sírós korszakok,de sosem szoktattam az ágyamba sosem aludtam mellette,és van családunk,hitvesi ágyunk,és egy nyugodt babám akit nem hagytam sírni,megtaláltam az aranyközéputat és nem holmi módszerekre támaszkodtam vagy be jön vagy nem,hanem az anyai ösztöneimre,a kisgyerek igényeire.nem minden módszert lehet minden babánál ugyanúgy alkalmazni.és mi anyukák is mások vagyunk.
2010. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!