Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy órán át hagytam sírni....

Egy órán át hagytam sírni. Jól tettem?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést ma a férjem tette fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Tudom,hogy talán ki kellett volna jönni a szobájából,de inkább leültem a kiságy mellé és nem néztem rá.A szívem szakadt meg,több,mint egy órán át sírt.Húsz perse alszik,de azóta is szipog.Biztos,hogy jó ötlet ez?Nem lehet,hogy magától leszokik az éjszakai cicizésről és egyedül alszik el?Ártottam neki?Teljesen összezavarodtam,azt sem tudom,mit tegyek,ha felkel éjjel.Annyira sajnálom szegényt.Hallgatni hogy szipog...


2010. jún. 16. 21:07
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
38%

Áhh lefog szokni hidd el!

A kisgyerekek jelzésből sirnak nem pedig tragikus érzelemből!

Nem tettél rosszat, alvajáró leszel és fáradt ha felkelsz hozzá ez nem normális!

2010. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is voltak időszakok amikor altatni kellett a gyereket pedig normálisan annyi, hogy beteszem az ágyába, kijövök és ő meg elalszik magától. Szóval jött egy-egy időszak amikor csak a kanapén akart elaludni stb de ezek megszűntek maguktól. Amúgy az enyém 13,5 hónapos koráig kelt minden éjjel 2x-3x.
2010. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Akkor lehet elhagyta volna magától az ölemben vagy nagyágyban alvást?Nem jól csináltam?Az ösztönöm azt súgja,hogy rettenetes anya vagyok,az eszem meg azt hogy meg kellett ezt lépni.De már az eszem is elbizonytalanodik.
2010. jún. 16. 21:12
 4/58 anonim ***** válasza:
84%
szerintem nem.én 1 órát sosem hagynám sírni,sosem,inkább hosszabb ideig tartson az a leszoktatás,de akkor is megvigasztalom.tudom,hogy most sokan lehurrodnak de 1 órát semmi pénzért nem hagytam volna és nem is hagytam sírni,bementem hozzá és kijöttem,bent megvigasztaltam megnyugtattam,megjegyzem a védőnő és az orvos tanácsára is igy tettem,aztán újra vissza,50* mentem be de 1 óráig nem sírt.hát nem tudom,hogy azok az anyukák akik nektek ezt tanácsolták,hagyták e volna 1 órát sírni hagyni a gyereküket,mert szerintem nem,csak a szájuk nagy.én is leszoktattam erről a gyerekem,és lehet hogy 2 nappal tovább tartott de legalább tiszta a lelkiismeretem.
2010. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
78%
Ha az ösztöneid mást súgnak, ne hagyd sírni! Az enyém 15 hónapos koráig 2-3x ébredt éjszakánként, szopizott, majd aludt tovább... Most 21 hónapos és szépen végig alussza az éjszakákat... nem kínoztam se a gyereket, se magamat ezzel a "módszerrel"...
2010. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
45%

Pedig az eszed jól gondolja, nyugodj meg!

Lányom rettenetes alvó volt, 1 évesen léptem meg, hogy elolvastam az "Aludj jól ,gyermekem " könyvet, és bár baromi nehéz volt, de bevált.

Én is úgy gondolom, hogy a gyerkenek és nekünk is az a jó, ha mindenki a saját ágyában alszik-ha ezért sokan meg is köveznek...

Ő is nyugodtaban alszik azóta, mi is, nem beszlve a házasélet mivoltáról...

Szóval c sináld nyugodtan, de következetesen! ha elkezdted, ne hagyd abab, és minden este az legyen, amíg meg nem szokja, el nem fogadja. Mindegy melyik módszerről van szó, mert ha abbahagyod, vagy váltasz, na akkor zavardo meg a gyerket.

Lányomnak semmi baja nem lett, még anyásabb sem lett, sőt. Sokakl nyugodtabb lett, mióta maga egyedül alszik el.

Szóval tartsatok, ki, csinljátok, végig és jobb lesz:-))

Bocs aa hibákért, valamiért nem látom, hogy mit írok, csak vagy 25 mp mulva...

2010. jún. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy hagytam sírni, hogy 5 percenknét bementem, elmondtam a móndókámat és kjöttem. Ettől ő nem hagyta abba a sírást, de tudta, hogy nem hagyom el.

Ha ott ülsz, és úgy sír, akor is tudja, hogy ott vagy, de megtanulja, hogy egyedül kell elaldunia, és ez a lényeg.

mindenki máskép pkezeli ezt a témát, mindneki mást enged meg a gyerknek més magának.

Nekem is fárasztó volt csak cicin altatni, éjjel milliószor kelni és tartogatni, ezért szoktattam le róla, és mindegyikünk jól járt!

2010. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is tanácsolták, hogy hagyjam sírni a lányom.Soha!Inkább felkelek hozzá, és megetetem.Végülis ezért vagyok anya:hogy törődjek a gyerekemmel.A saját kényelmem nem érdekel.

Ha én gyerek lennék, és a sötét szobában sírnék, anya pedig rám se hederítene, borzasztó lenne.Elveszettnek érezném magam...

Ne hagyd sírni, ha a lelkiismereted nem engedi!

2010. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
49%

Ügyes vagy jól csináltad.Supernanny is így tanítja. :)Eddig mindenkinél bevált :P Nálatok is lesz eredménye,nem fog mindig egy óráig tartani,csak a kezdet volt nehéz,innen könnyebb lesz sokkal.

Szép estét!

2010. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
73%

Tedd amit a szíved diktál, ne másra hallgass. Az én fiam is furán aludt, mikor megtanult felállni (ő azóta a kádba sem hajlandó beülni). De egy idő után visszatért a régi elalvós szokása. 21 hónapos, mai napig mellettem alszik (az ágya a mienkhez van húzva) és cicizik. Fáradt vagyok, de nekem így jó. Majd elmúlik.


Én nem hagynám sírni, nincs szívem hozzá.

2010. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!