Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy órán át hagytam sírni....

Egy órán át hagytam sírni. Jól tettem?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést ma a férjem tette fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Tudom,hogy talán ki kellett volna jönni a szobájából,de inkább leültem a kiságy mellé és nem néztem rá.A szívem szakadt meg,több,mint egy órán át sírt.Húsz perse alszik,de azóta is szipog.Biztos,hogy jó ötlet ez?Nem lehet,hogy magától leszokik az éjszakai cicizésről és egyedül alszik el?Ártottam neki?Teljesen összezavarodtam,azt sem tudom,mit tegyek,ha felkel éjjel.Annyira sajnálom szegényt.Hallgatni hogy szipog...


2010. jún. 16. 21:07
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
42%

Ne engedd magadat olyan édes kifejezésekkel manipulálni, hogy az ártatlan kis lelke meg ilyesmi! Millió egészséges, boldog gyerek nő fel úgy, hogy külön ágyban, külön szobában alszik! Tudja, hogy számíthat rád, nyugodj meg. A többség egyet ért Veletek, a széplelkeket pedig hagyd figyelmen kívül.

Nyugodt éjszakát kívánok Nektek!

2010. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
49%

22 hónaposan a gyerekkel aludni??? És apuka?

Imádom, rajongok a gyerekemért, de mellette szeretem a páromat is! És nem mellékesen nem akarok rátelepedni a gyerekemre. Biztos vagyok benne, hogy nem tesz jót a gyereknek sem ez a fajta rátelepedés. Gondolom vagy olyan szerencsés, hogy nem kell 2 évesen beadnod bölcsibe a babádat, és nem kell visszamenned dolgozni. Mert így elég elképzelhetetlennek tartom, hogy megmaradna a baba bölcsiben...

Apuka nem célozgatott még, hogy ideje lenne visszabújnod a hitvesi ágyba?

2010. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
33%

Hehe,kicsit eltértetek az eredeti kérdéstől,nem kell ám azzal foglalkozni,aki össze van nőve a gyerekével és majd oviba se engedi,mert mi lesz ott vele....

Ezen ne veszekedjetek,Ti tudjátok,mi tudjuk,hogy a módszer működik,ők meg aludjanak csak a gyerekkel.

Kedves Kérdező!

Írtam a férjednek is,hogy támogasson és segítsen neked következetes maradni,meglátjátok nem soká ez már csak csúnya felejtős rémálom lesz!

Szép estét!

2010. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
40%

Tényleg, igazad van utolsó!

Majd látják a kárát annak amit tesznek.

Bocsánat, hogy elkalandoztam a kérdéstől.


Kedves Kérdező! Én nem írtam a férjednek, csak elolvasgattam a hozzászólásokat! Szerintem jól csináltad! Bár tudom, hogy pokolian sz@r érzés most, de hidd el, hogy meg lesz az eredménye. Pár nap, és emlékezni sem fogsz az első nagyon nehéz lépésekre! Kitartás, és csak így tovább!

2010. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
61%
Az en velemenyem szerint sokaig nem szabad sirni hagyni, fel kell venni, meg kell olelni es amikor mar nem sir, megnyugodott vissza kell tenni. Ha megint kezdi a sirast varsz egy kicsit es rovid ido utan ismet felveszed amig megnyugszik es visszateszed. Faraszto de ezzel azt tanulja meg, hogy nem fog a nagyagyba aludni de a segitseg ott van ha kell es anya megoleli, ha sir. Elvegre csak arrol van szo, hogy ne vigyetek a nagyagyba nem arrol, hogy ne vedd fel es oleled meg. Amenyyibe a kisagyba rakod vissza nem a nagyagyba semmi gond csak ahogy irtam faraszto kivenni meg betenni de ez is elszantsag kerdese. A gyerekek nem azert hagyjak abba a sirast mert megtanulnak egyedul elaludni, hanem azert mert rajonnek egy ido utan, hogy nem kapnak segitseget, belefaradnak. Minden baba mas ugyan ugy ahogy minden anyuka is. Ezert vigyazni kell mert ami masnal bevallik az lehet nallatok nem. Ezert nincs valojaban jo vagy rossz valasz. Probalj megnyugodni, semmi rosszat nem tettel es semmi baja nem lesz a babadnak. Majd reggel kap egy nagy olelest meg sok puszit.
2010. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
69%

Nem fűzök különösebb ideológiát a dologhoz, nálunk egyszerűen így alakult: születésétől fogva minden áldott éjjel keltem a babámhoz, kerek egy éves koráig. A kiságy a mi szobánkban volt, de nem közvetlenül a hitvesi ágy mellett. Amikor már nagyobbacska volt és éjjelente felsírt pl. a tiétekhez hasonló álldigálás miatt, 3x szépen visszafektettem, igyekeztem megnyugtatni. Ha negyedszerre is sírt-rítt kivettem a kiságyból és beraktam közénk. Ilyenkor gyorsan megnyugodott és szépen aludt reggelig. Persze sokat vívódtam rajta hogy helyesen teszem-e, mert az egész család huhogott hogy majd odaszokik. Később megfigyeltem, hogy csak akkor kéredzkedik hozzánk, ha valami komolyabb fájdalma van, főleg fogzás idején. Mivel alapvetően nem a mi ágyunkban altattam és sosem vettem ki első nyekkenésre, nem szokott oda. Most már 20 hónapos, külön szobája van és csak nagyon ritkán alszik velünk. Amikor jön a foga vagy nagyon náthás keservesen felsír, ilyenkor szó nélkül áthozom hozzánk és ha kicsit kényelmetlenül is, de legalább alszunk. Legtöbbször csak 1 éjszakáról van szó, a legtöbb eddig 3 volt. És nem kell utána visszaszoktatni, mert amikor már nem fáj semmije nem ébred meg.

Biztosan lehet másképpen is csinálni és eleve minden gyerek más. A történetünkkel csak azt szeretném volna leírni, hogy nem akkora mumus a szülői ágyban alvás, ha nem csinálunk rendszert belőle.

2010. jún. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok, olyat is csináltam, hogy a kiságyat odahúztam a miénk mellé és a rácson át bedugtam a kezem, a babám azt szorongatta amíg el nem aludt. Ez sem maga a tömény kényelem, de a semmi alvásnál határozottan jobb volt! :)
2010. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
42%
21,18-as vagyok.az én gyerekem pl soha nem aludt mellettem,soha nem aludt köztem,és az ágyunkban sem.mindig külön szobába aludt,és egyedül.este puszi,letesz,ajtó be csuk és már alszik is.de voltak időszakok,betegség,fogzás,és ez az állás mizéria amikor nem akart aludni,akkor se tettem magunk közé és nem vittem ki a szobájából sem,de sosem hagytam sírni egy órán keresztül.kicsit gondolkodjatok már!!ez egy pici gyerek,és nem egy katonai egység.ő se tudja mi zajlik vele,neki is segítségre védelemre van szüksége.a középutat kell megtalálni,nem kivinni,de igenis megvigasztalni.és igen,az anyaság nem mindig ami kényelmünkről szól.ha 100* kell bemenni akkor annyiszor,de sose hagynám 1 órát sírni.
2010. jún. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:
Na akkor írok egy kommentet.A babámnak egy könnycsepp nem hagyta el a szemét azalatt az egy óra alatt.Ez nem tudom,számít-e.Ha felállt,mindig visszafektettem,sokszor megsimogattam a hátát.Ha csak felült,akkor nem nyúltam hozzá.Végig ott ültem az ágya mellett,felváltva a férjemmel.Rettentes volt,de higgyétek el,érzem,hogy innentől nem lett volna megállás.Mint volt róla szó,volt már,hogy köztünk aludt,de ez egy,max 2 alkalom volt,aztán minden mnet a régi kerékvágásban.De most úgy tűnt,ez így marad,sőt rosszabb lesz.Lelkiismeret furdalásom volt a férjem miatt amiért a földön alszik (aludhatott volna mellettünk,de nem volt úgy neki kényelmes).És igen,a babám miatt is,de mi jártunk gyógytornára,ami 45 percig tart,ott is sírt minden gyerek.Nemazért mert fájt nekik,hanem mert nem akarták csinálni.De mit tettem volna?Kiveszem a gyógytornász kezéből?Előrte leszögezte,hogy sírni fog,de nem lesz tőle lelki sérült.Ilyen szempontból már edzett voltam,de higgyétek el,nagyon-nagyon rossz volt ott ülni és hallgatni.Azt viszont nem tudtam,hogy mit fogok tenni,ha éjszaka felkel.Éjfélkor felébredt...Bementem és megszoptattam,mert alig szokott vacsorázni,ilyenkor pótolja (ezt nem akartam tőle egyelőre elvenni,az majd következő lépés lesz).Ezután letettem aludni és úgy voltam vele,ha feláll,akkor visszateszem újra és újra.De elaludt.Fél 5kor ismét felkelt,ahogy máskor is szokott.Sokszor ilyenkor már nem is alszik vissza.Mire beértem a szobájába,már aludt.Fél 6kor ismét felkelt,bementem.Felkapta a fejét,nyugtázta hogy megagyok és letette ismét.Ezt párszor megcsinálta,egyszer kétszer négykézlábra állt és nyöszörgött,de visszafeküdt.Már-már elaludt,mikor a férjem elkezdett mászkálni (munkába készült) így a kicsi figyelte a neszeket,majd felült és elkezdett vigyorogni meg tapsolni.ÚŐgyhoyg kivettem,reggeliztünk és indult a nap.Most szundít kcsit.Kapott egy kap cicit és betettem az ágyba.De ezzel sosm volt baj.(kop-kop).Őszintén szólva most már nem érzem magam rosszul és bizakodó vagyok.Este biztosan rossz lesz,és lesznek nehéz pillanatok,amikor ewlbizonytalanodom,de próbálom járni az utat tovább,mert úgy érzem,működni fog.
2010. jún. 17. 07:59
 40/58 A kérdező kommentje:
Bocs az elütütt és plusz karakterekért.
2010. jún. 17. 08:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!