Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy órán át hagytam sírni....

Egy órán át hagytam sírni. Jól tettem?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést ma a férjem tette fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Tudom,hogy talán ki kellett volna jönni a szobájából,de inkább leültem a kiságy mellé és nem néztem rá.A szívem szakadt meg,több,mint egy órán át sírt.Húsz perse alszik,de azóta is szipog.Biztos,hogy jó ötlet ez?Nem lehet,hogy magától leszokik az éjszakai cicizésről és egyedül alszik el?Ártottam neki?Teljesen összezavarodtam,azt sem tudom,mit tegyek,ha felkel éjjel.Annyira sajnálom szegényt.Hallgatni hogy szipog...


2010. jún. 16. 21:07
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
37%
Egy órán át??????Hát nem tudom,én nem csodálkoznék rajta hogy lelkiismeretfurdalásod van!!!Legyen is!
2010. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A mi babánk is mióta áll egyfolytában állna a kiságyban volt h csak sírt még fekve is. És rossz alvó lett a lányomból:s de talán kezd helyre állni.Neked is helyre fog jönni.
2010. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
35%

semmi baja nem lesz, holnap már könnyebben fog menni, nyugi:)

ügyes voltál, jobb lesz neki is.

írtam délután a férjednek is:)

2010. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
49%
Ha elkezdted, akkor fejezd is be. Azért sírt ilyen sokáig, mert megszokta, hogy ha sír úgyis kiveszitek, és ezért harcolt. Ha újra elkezded kivenni, akkor legközelebbi leszoktatási kísérletnél akár tovább is sírni fog, mint egy óra, azt meg senki nem szeretné. Mivel ott voltál vele, tudta, hogy nem hagyod el, így nem rendült meg a bizalma benned, viszont kezdi lassan azt is megérteni, hogy nem teljesül mindig az, amit ő akar. Most már legyél erős, és folytasd, mert ha holnap megint inkább kiveszed, akkor kár volt ma egy órán át sírni hagyni. Hidd el, holnap már nem lesz egy óra, sokkal kevesebb ideig fog tartani, hiszen a gyerek nem hülye, csak kicsi. Felfogta, hogy hiába tombol, nem veszitek ki, akkor nem csinálja tovább. Ez ilyen egyszerű. És ne hallgass azokra, akik azért ócsárolnak, mert szerintük a kényelmed fontosabb, ők azok, akik még sosem próbálták, mennyire fárasztó valamiről leszoktatni a gyereket. És ez a gyerek érdeke is. Úgyhogy kitartás, jól csinálod, nem lesz baj. Az meg teljesen normális, hogy az eszed és a szíved mást súg, furcsa is lenne, ha nem így lenne:)
2010. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
35%
Hát szerintem is legyen lelkifurdalásod, de nagyon! Rengeteget ártottál, hülyeséget, értelmetlenséget csináltál. Az a gyerek úgy aludt el, hogy rájött, az anyjában sem bízhat. Gratulálok. Én nem tudnék tükörbe nézni.
2010. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
44%
Ne hallgass azokra,aki azt mondják,gyötörd magad.A módszer bizonyítottan hatékony,előttem a kedves hozzászóló szépen hosszan leírta miért,nekem nem volt türelmem.Még semelyik gyerek nem halt bele ebbe,tényleg jól csináltad,csak legyen kitartásod.Holnap már csak fél órát nyafog,holnap után csak 15 percet és így tovább.Egy hét múlva már úgy alszik,mint Kisangyal.Mutasd meg a kommenteket a férjednek is,meg fog nyugtatni,hogy jól csináltátok.
2010. jún. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
50%
És nem ártottál a Kicsinek,ott voltál mellette.
2010. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
74%
A lányom most lesz egy éves, sajnos ő is "ölben elalvós" néhány hét óta. Éjszaka is többször ébredt, és akkor ölben aludt el, ami rettentő kimerítő hosszú távon. Én is nekifutottam a sírni hagyós módszernek, bementem hozzá 5 prcenként, de Ő csak állt a kiságyban és keservesen sírt, nem bírtam tovább 20 percnél, és kivettem, de már úgy is nagyon nehezen aludt el, és szipogott, mint a Ti babátok. Nálunk még az sem volt jó, ha magam mellé fektettem, csak az ölemben. Pár napja magam mellé fektetve altattam el délután, sírt vagy 10 percig, de nem engedtem az ölembe, megnyugodott, és azóta melléfekszek, és úgy altatom el nappal, és este is. Ha éjjel sír kiveszem visszaaltatom, és visszateszem az ágyába. Én már ezt is sikernek könyvelem el, sajnos a kiságyban magától még nem tudom elaltatni, de én egyszerűen nem vagyok képes egy bizonyos szint után sírni hagyni. Csodállak, hogy végig tudtad csinálni, de én nem vagyok meggyőződve róla, ahogyan egyesek gondolják, hogy ez sok sírás és bizonytalanságérzés nem árt a kis lelküknek. Még talán az, hogy végig benn voltál, jobb, mintha kimentél volna. Én is hányszor, de hányszor elhatároztam az éjszakázások után, hogy megpróbálom, de nem megy. Ez van. Leírnád nekem, hogy hogy csináltad részletesen? Nem néztél rá, de mit tettél, ha felállt, visszafektetted, megsimogattad, vagy beszéltél hozzá? Írd meg, hátha én is rászánom magam. Köszi! Bocsi, hogy hosszú lett.
2010. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
41%
Egy gyerek nem tud olyat tenni,hogy egy óráig hagyni kell sirni.Szegény....A miénk köztünk alszik,éjjel 2szer ébred szopizni.15hónapos.Eszembe nem jutna eddig sirni hagyni.Nem tetted jól.
2010. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
37%

Kedves utcsó!

A módszer lényege,hogy elmondasz neki egy mesét,megpuszilgatod ,leteszed a kiságyba,majd leülsz ágy a mellé de nem nézel rá,csak ott vagy vele.Ott vagy végig,amíg el nem alszik.Ha ki akar mászni,visszateszed,de nem szólsz hozzá.Ezt kell játszani,míg szépen elcsicsizik.Működik és hatásos,csak ki kell tartani mellette,hidd el egy idő után rekordidőre csökken a lefektetés ideje.Ilyenkor nem azért sír,mert éhes,szomjas,fáj valami,csak rájött már,hogy milyen jó állni,ülni,mászni,milyen jó,ha anya szórakoztat.Most kell megtanulnia,hogy az este azért van,mert csicsizni kell,mert később már sokkal nehezebb lesz.

2010. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!