Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptattok nyilvános helyen?

Szoptattok nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a hírekben a tömeges-szoptatást a könyvtárban.Az én babám tápszeres,de vele is haza kellett érnem evésre,mert meg kellett melegíteni,kikeverni meg ilyesmi.Ő is 3 óránként evett,mégis megtudtuk oldani.De tény,hogy szánalmas,hogy nincs lehetőség nagyobb helyeken,hogy pl. átpelenkázd a kicsit.
2009. okt. 4. 15:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
92%
Nem szoptattam soha nyilvános helyen. Bár már nem szopik a babám, de mindig ha mentem valahová otthon lefejtem és üvegből kapta. Tényleg gáz, hogy erre szinte semmi lehetőségük nincs a kismamáknak, de szerencsére eddig mindig megoldottam.
2009. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
65%

Engem sem nagyon érdekel, ki mit gondol, ha a gyerek éhes, bizony szopizik. Ha nyilvánosan, hát nyilvánosan. De hogy megnyugtassam a szűklátókörű és korlátolt ellenzőket: szoptatni nyilvánosan nem egyenlő azzal, hogy közszemlére teszem a mellemet. Nagyon szépen és diszkréten is lehet csinálni. Aki elmegy mellettünk semmi mást nem lát, csak hogy a karomban fekszik a kisbabám.

Elég nagy baj lenne, ha a szoptatós anyukák nem mozdulhatnának ki a házból, mert mi van, ha a baba megéhezik... Azzal viszont egyetértek, hogy jó lenne több olyan hely, ahol nyugodtan lehet szoptatni, pelenkázni. Ennek hiányában pedig igenis szoptatok ott és akkor, amikor és ahol a gyerekem megéhezik. Nem fogom kiírni a fényreklámra, mit csinálok, igyekszem a lehető legdiszkrétebben szoptatni, de ha valakinek nem tetszik, hát menjen haza ő. Nekem se tetszik pl. hogy a bagósok az ucán szétszórják a csikkeket meg a képembe fújják a füstöt, de ha a szoptatós anya menjen haza szoptatni, hát a bagós meg menjen haza bagózni. Főleg, mert a szoptatás nem káros senki egészségére, a bagó viszont mindenkiére. Mért nem őket szólják meg mégis? Miért a szoptató anyákat?

2009. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó válaszolóval 100% ig egyet értek, akárcsak én írtam volna...
2009. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
59%
Igaz ritkán,de előfordult, hogy nyilvános helyen szoptattam, A baba úgy kivánta meg, a többi ember nem érdekelt. Próbáltam úgy, hogy ne nagyon látszódjon.
2009. okt. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
54%

Hát igen...elég szomorú ez tényleg,hogy aki úgy gondolja a szoptatásról a dolgot,hogy "az nem illik".Volt már olyan bizony,hogy én is szoptattam a babámat a parkban,mert igényelte.Voltak ott,de észre sem vették.Egy kedves idős néni jött oda hozzánk rámmosolygott,én megkérdeztem Tőle,hogy zavarja-e,hogy szopik a Babám?Mire Ő: Ugye viccel,Anyuka?Ez egy nagyon természetes,egészséges dolog,és semmi köze az intimitásnak!Aki ilyesmire gondol,az biztos a kecske tejét szopta. :D Ha a Babának kell,akkor legyen bárhol és bármikor,MINDIG Ő az első,minden,és mindenki más a háttérbe szorul.Egy másik példa: Kb 5 hónappal ezelőtt szintén egy parkban voltunk,sétáltunk,kellemes idő volt,és egyszer csak gyermekem felébredt sírva.Gondoltam biztos szomjas,éhes,hiába,hogy evett mielőtt elindultunk,Ő sokat szopott,volt amikor napi 9x is!Tehát kerestem egy üres helyet,de mivel szép idő volt,így többen is voltak kint.Lényeg: Tudjátok hova sikerült leülnöm szoptatni a Babámat?Egy büdös bagós ember mellé,persze mikor gyújtott rá??!!Amikor már szopizott gyermekem!Na először finoman mondtam,hogy ugye nem gondolja komolyan,hogy most rágyújt amikor éppen szoptatok?!Erre a parazita még neki állt feljebb,hogy a park mindenkié,és azt csinál amit akar,neki senki ne parancsoljon,menjek,és vigyem haza a kölykömet otthon szoptassam!Hát köpni,nyelni nem tudtam!Hát nagyon nagy szerencsémre jött egy ismerős,és látta,hallotta a történteket,na az úgy el tessékelte mellőlem,hogy az életbe nem fogja elfelejteni azt a napot!Nos,melyik a jobb a 2 dolog közül?!A cigi,vagy az,hogy éppen éhes volt a Baba és az Anyuka(ÉN)megszoptatta.Szóval erről ennyit.Legközelebb ha ilyen történne(persze azóta már nem szoptatom a gyermekem)biztos lefújnám gázsprayvel,persze a Baba biztonságban lenne.

Szóval engem egyáltalán,sőt,még támogatom is akik nyilvánosan szoptatnak,mert éppen akkor KELL!És a Babának NEM lehet azt mondani,hogy fiam/lányom várj még fél órát míg hazaérünk,addig bírd ki kaja nélkül!Próbálja meg vki azt,hogy egész nap nem megy wc-re!Pl.

Hülye példa,de az is az,hogy sok Anyuka "ellenzi" a ny.szopiztatást....Erről ennyit.

2009. okt. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
20%
Gratulálok annak aki lepontozott.Ezek szerint szégyen a szoptatás?utolsó v. vagyok.Mert ebből azt veszem ki.Hát elég szomorú...
2009. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
44%
Nem, az a szégyen, hogy az anyák szülnek és azt hiszik ettől kezdve, hogy nekik mindent szabad és ők a hősök. Elnézést, hogy én amikor a szerelmemmel sétálok nem ezt akarom nézni, meg egy kisgyerekes sem a másik szülő mellét. Én is sz*rok rájuk akkor és majd megyek a parkba szexelni, pisilni meg a kutyáimat viszem a játszótérre majd mert más nem érdekel csak az ami enekünk jó! A gyerek nem hal bele, ha hazaviszik, ha elbújnak vele. Csak sajna a legtöbb anya az utca közepén kidobja a mellét és ettől érzi magát igazi anyának, keveset ismerek akie lbújik vagy megérti, hogy ez nem tartozik másra, és másnak nem olyan csodálatos dolog mint neki. Vicces, hogy én vagyok a rossz, bámuló, ha az parkban ahova én sétálni meg üldögélni mentem ki, leül velem szemben ehy szoptató nő és én vagyok a rossz mert bámulom. Az is vicces aki leül is bagós izé mellé aztán meg ő küldi el a francba!?Itt a gyönörű példa, hogy az anyák azt hiszik, mert kiszültek egy gyereket már azt tehetnek amit akarnak! Ki az a hülye aki olyan helyre ül ahol olyanok vannak akik nem tetszenek neki!? Aztán meg mág ő van felháborodva, hogy olyat csinál a másik ami nem tetszik neki. Amíg ninvcs tiltva a dohányzás addig azt csinál amit akar. Ne annak jérjon a szája ki mellé ült... Majd leközelebb leülök a parkban szexelni (az is természetes és szép dolog) egy szoptatós nő mellé, és elküldön a p*csába, mert nem tetszik amit csinál, igaz, hogy ő volt ott előbb de nekem mindent szabad. Azért mert van gyerek még kéne maradni egy kis észnek is... -.-"
2009. okt. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
54%
A másik meg az, hogy az anyák nem tolerálnak senkit aki nem olyan mint ők, senki emberfia nem érdekli őket, de azt meg elvárják, hogy őket mindneki szeresse, részesítse előnyökben, elfgadja őket, tegyen a kedvükre! Aztán meg sipítoznak, hogy mennyi szemét ember van a világon, ők utálkoznak a legjobban.
2009. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
62%

Bizony igazad van, mint anyuka mondom, aki szoptatott :)

Sok nő úgy érzi, hogy szívességet tett a világnak azzal, hogy gyermeket szültek és na akkor innentől mindenki fogja be a száját :D Több milliárd nő szült már gyereket, ettől senki sem lesz különleges vagy hős, ezt kellene végre felfogni. Sokkal természetesebben kellene ezt az egészet kezelni, nő vagyok, szültem egy tüneményt, anya lettem, de rajtam kívül még több milliárd nő tette ugyanezt. Ezt a mesterséges "ősanya" baromságot terjesztik mostanában és ettől az egész szülés-szoptatás témakör már elveszítette a varázsát. Ezekből az ősanyákból árad az agresszió, a pökhendiség és az ostobaság.

2009. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
52%
Én szoptatok nyilvános helyen, egyáltalán nem csinálok belőle problémát. Sosem gondoltam volna, hogy így lesz, amíg a lányom meg nem született. Ha mást láttam a térenm szoptatni, nem néztem oda feltűnően, de nem zavart, csak azt gondoltam, na én biztosan nem fogok. Hát hála Istennek, nem így történt. Van tejem, szoptatok és a mellem jelenleg nem intim zóna, hanem a lányom táplálkozik a segíteégével. És ha éhes, akkor én nem nézek mást, mert nem érdekel, ki mit gondol, nekem a kislányom az első és az egyetlen. Ez ennyire egyszerű.
2009. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!