Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptattok nyilvános helyen?

Szoptattok nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a hírekben a tömeges-szoptatást a könyvtárban.Az én babám tápszeres,de vele is haza kellett érnem evésre,mert meg kellett melegíteni,kikeverni meg ilyesmi.Ő is 3 óránként evett,mégis megtudtuk oldani.De tény,hogy szánalmas,hogy nincs lehetőség nagyobb helyeken,hogy pl. átpelenkázd a kicsit.
2009. okt. 4. 15:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
39%
Nekem ugyan nincs gyerekem, de nagyon zavar ha valaki nyilvános helyen, parkban, szálloda éttermében kiveszi a mellét és elkezd szoptatni. Nekem jogom van jól érezni magam nyilvános területen, és ez megakadályozza eme vágyamat. Arról nem tehetek épp éhes a gyerek vagy igény szerint szopik sőt arról sem ha nem biztosítanak külön helyeket erre a célra. Akkor legrosszabb esetben bújjon el az anyuka vagy menjejn haza vagy akármi csak nem az orrunk előtt. Szerintem egy csak két emberre tartozó intim dolog. Én sem szexelek a játszótéren.
2009. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
55%

nem szoptatnék nyilvános helyen.

csak most divat ez az igény szerinti szoptatás, emiatt van ez a felhajtás és kampány.

ha nagyon muszáj lenne, persze megetetném, de elvonulnék valahova.

sokszor szerintem ez az egész csak provokáció.

2009. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
69%
Én sem szoptatnék nyilvános helyen, nem is szoptattam mindig megoldottuk. Az igaz hogy sokszor a pelenkázást az autóban kellett megoldanunk
2009. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
88%

Igen ,szoptatok nyilvanosan mert sokszor nem lehet mashogy megoldani.Amennyire lehet elfordulok,felreeso helyen probalom vagy letakarom a baba fejet textil pelenkaval.

Szerintem nem a nyilvanos szoptatassal van baj, hanem a moddal.nem feltetlenul kell "kidobni" a mellet, lehet azt diszkreten is.

2009. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
86%
Én mindig úgy oldottam meg, hogy hazaérjünk etetésre. Én nem szoptattam, mert engem zavart a dolog... még elbújva a wc-ben is. Viszont egyáltalán nem zavar, ha más anyukákat látok szoptatni, de én nem szeretem, ha engem látnak.
2009. okt. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
71%
Eszembe nem jutna nyilvános helyen szoptatni. Szerintem az egy bensőséges, intim dolog a babával, nem tartozik senkire. Meg aztán senki ne nézegesse a mellem. Inkább sietek haza etetésre.
2009. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
83%

Mi felnőttek se együnk akkor az utcán, ha megéhezünk?


Félreértés ne essék, én mindig azt mondtam, hogy képtelen lennék nyilvánosan szoptatni. Namost belefutottam most 2 nap alatt két olyan helyzetbe is, amikor muszáj volt. Mondjuk én az autó hátsó ülésén rendeztem le a dolgot, máshol most sem érzem , hogy képes lennék. Több fagyasztott tejem meg nincs, felhasználtam, fejni meg már nem tudok.

Ergo: a gyerek éhes, enni kap, mert pl. a kórházból nem érünk haza a köv. etetésre.


Egyébként a nyilvános helyen szoptatásnak szerintem három feltétele van:

1. Ne dobja ki az anyuka a melleit, hanem legyen diszkrét.

2. Aki észreveszi mi zajlik, ne bámuljon, ne tegyen megjegyzést, hanem szépen haladjon tovább (ő is volt gyerek egyszer).

3. Több szoptató-pelenkázó hely kellene, a wc erre nemalkalmas, én sem eszek a wc-n. Rém higiénikus lenne. "Pici babát óvd a baciktól, de etesd meg a budiban."-lehetne ma Mo mottója erre.

Lehetne pl.üzletekben a próbafülkék közül erre ki lehetne egyet nevezni és retkes műanyag hokedli helyett egy karosszék vagy fotel bele, egy asztal pelenkázólappal, egy szemetes max. pár ezer forintból megvan.

2009. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
49%
Hát igen csakhogy a mell és a baba evési módja kicsit más mint az hogy előkapok egy szendvicset...
2009. okt. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
81%

Én nem szoptattam nyilvánosan, de az én babám csak 8 hónapig szopizott, nem tudom, hogy utána hogyan alakult volna.

Szerintem meg lehet ezt diszkréten is oldani, parknak félreeső padján stb. Nemrég pont azon gondolkodtam, hogy ha az embernek van egy 2-5 éves gyereke és itt a tesó, aki még sűrűn szopizik, akkor azt pl a nagyobb törpe játszóterezését hogyan lehet összeegyeztetni a pici szoptatásával :(


A nyilvánosan cicit előkapó szoptatások nekem sem teszenek. Mivel mostanában tervezzük a tesót, azóta kifejezetten stírölöm, hogy hol miként lehet szoptatni és bizony mindenhol meg lehet oldani a diszkrét, másokat nem zavaró szoptatást, egyáltalán nem indokolt a játszótér közepén előkapni vagy a könyvtár közepén.


A szoptatás egy gyönyörű intim dolog, ami anyára és gyermekére tartozik. Sokkal több mint táplálás, de gondolom mindenki érti miről beszélek. Elkeserítőnek találom, hogy ez a mostani szoptatási mániás, lll ligás, mesterséges anya modell ennyire terjed és ilyen közönséges dologgá teszi a világ egyik legszebb dolgát, a szoptatást :(

Ugyanez a véleményem a tápis etetésről is, azt is intim körülmények között, csenben meghitten.

2009. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Azt hittem,majd lehurrogást kapok a kérdés miatt,és mindenki azt mondja, az milyen természetes,ha valaki az utca közepén szoptat.Örülök,hogy nem így történt és nem vagyok egyedül a véleményemmel.:-)
2009. okt. 4. 21:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!