Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptattok nyilvános helyen?

Szoptattok nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a hírekben a tömeges-szoptatást a könyvtárban.Az én babám tápszeres,de vele is haza kellett érnem evésre,mert meg kellett melegíteni,kikeverni meg ilyesmi.Ő is 3 óránként evett,mégis megtudtuk oldani.De tény,hogy szánalmas,hogy nincs lehetőség nagyobb helyeken,hogy pl. átpelenkázd a kicsit.
2009. okt. 4. 15:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
55%

Nem megyek haza, ha megéhezik alányom, hanem megszoptatom és nem cumiüvegből etetem meg a ti kedvetekért.

És ehhezmn nem kell, hogy kirakjam a mellem, hogy mindenki lássa.

Álszentek, szűklátókörűek vagytok.

2009. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy egy másik babás anyukát nem zavar, de nem csak azok vannak az utcán. Pl a kisiskolás unokaöcsémet nagyon is zavarja, a 17 évest is, a férjemet nem, mert engem ügye látott mostanában szoptatni, észre sem veszi, de 60 éves apukámat szintén zavarja, ha lemegy a parkba, játszótérre az unokával és tőle egy méterre egy fiatal nő előkapja a cicijét, de természetesen őt, a kisiskolást, a nagypapát én engem sem zavarna, ha arrébb menne az anyuka pár méter. Nem kell hazáig szaladni :)

Azért mert valaki nem otthon szoptat, attól még nem kell közönségesnek lenni.

2009. okt. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
97%

csatlakozom az utolsó válaszolóhoz,igenis lehet nyilvános helyen diszkréten szoptatni.

volt,hogy én is szoptattam pl.autóban hátsó ülésen,mert nyár volt,iszonyú meleg és a kisfiam nem nagyon fogadott el üvegböl innivalót.és már nagyon szomjas volt.

mit kellett volna tennem,hagyni szomjazni hazáig?

amúgy szerintem nem is vette észre senki,próbáltunk nem túl forgalmas helyet keresni.

2009. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
82%

Autóban szoptatni szerintem nem nyilvános dolog. Nyilvános az utcán, a villamoson, a padon, a plázában, stb...

Én ellene vagyok a nyilvános szoptatásnak. Én is igény szerint szoptattam a babámat, mégis mindig hazaértünk, mire éhes lett (vagy autó hátsó ülés).

Azt mondják, ez természetes dolog. A pisilés is természetes, mégse az utcán csináljuk (jó esetben).

2009. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
92%

Sziasztok!

A szoptatás egy szép és bensőséges dolog. Én is szoptattam már utcán, de az autó hátsó ülésén, a kisbabámat egy textilpelussal letakarva. Télen pedig eldugtam a télikabátomban :) Szerintem azért nyilvános hely és nyilvános hely között is van különbség. Az nem nyilvános hely, ha bekéredzkedek egy próbafülkébe szoptatni, hiszen ha ruhát próbálok sem jön be senki. Parkban padon is meg lehet oldani a dolgot diszkréten, csak leleményesnek kell lenni. A leleményességet úgysem lehet elég korán elkezdeni annak, akinek gyereke van.

Plázában ha jár az anyuka, akkor sem muszáj a központ kellős közepén szoptatni a gyereket, hisz a legtöbb helyen van pelenkázó. Az más kérdés, hogy némelyik, hogy néz ki. Amit elfogadhatatlannak tartok, hogy némely helyen, ahova elég sok kisbabás család jár, nem lehet megoldani a dolgot. Pl. okmányiroda, önkormányzat, egyéb hivatalos szervek részlegei.

Szóval mindkét fél álláspontját megértem, de szerintem kölcsönösen kellene alkalmazkodni. Ha autómban szoptatok, akkor ne bámuljanak be az ablakon, és akkor én sem fogom a Váci utca kellős közepénz elővenni a mellemet és belecuppantani a kisbabám szájába.

2009. okt. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
52%
Én nem ítélem el a szoptató nőket, de azért máshogy is megoldhatnák, nem mindenki kíváncsi az elővillogó nagy mellekre! A múltkor kisfiammal a Westendben sétáltunk és a nő szoptatta közel 2(!!) éves gyerekét a padon, egész mellét elővéve! Az én pici fiam meg azt kérdezte, hogy anya a kisbaba most szopizik, és mondtam, hogy igen és kérdezte, hogy a Westendben? és mondtam, hogy igen! És elcsodálkozott rajta! Most hogy magyarázzam meg neki? Meg a kamaszoknak? Szerintem ez nem természetes! A wc-zés is alapdolog, mégsem csináljuk mindenhol! Aki kocsiban, eldugott helyen szoptat az nem botránykoztat meg, de aki előkapja amilye van áááá az gusztustalan! Én is megoldottam, hogy hazaérjek időbe, oldja meg ő is!!! vagy etesse cumisüvegből! SZÉP NAPOT ANYUCIK!
2009. okt. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
79%

Én szoptattam már az utcán egy padon a babámat, úgy hogy beraktam a pólóm alá.

A kislányomat pedig autóban, a póló nem volt olyan bő, hogy ráhúzzam a fejére, pelenka nem volt kéznél, tehát előkaptam. Marhára nem érdekel, ki mit szólt hozzá, a gyerek éhes volt.

Ezek speciális esetek voltak, nem szórakozásból, magamutogatásból tettem, sőt, megbotránkoztatni sem akartam senkit. Tehát általában otthon szoptatok...:)

2009. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
67%
Soha eszembe nem jutott eddig, hogy egy kisbaba szoptatását, bárki is gusztultalan , undorító dolognak tarthatja. 5 hónapos a babám, még nem fordult elő, hogy nyilvános helyen kelljen őt megeteni, de eddig, nem frusztrált volna ha, meg kellett volna tenni. Ezentúl fog, viszont biztos, hogy akkor sem marad éhes a babóm :-)
2009. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
85%
Igény szerint szoptatok, általában megpróbálok hazaérni a következő etetésre. Persze ez nem minden esetben sikerül. Ilyenkor behúzodok egy lépcsőházba, felmegyek néhány emeletet, leülök a lépcsőre, és ott szoptatok.
2009. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
64%

Én bárhol szoptatok, pelenkázok ha kell, nem érdekel ki mit gondol róla. Akinek nem tetszik, nem néz oda. Természetesen kulturált keretek közt tettem-és fogom is tenni.

Amúgy igen , elég szar, hogy kevés ilyen hely van, ha már egyre több is. Szoptatni már sok helyen lehet, a pelenkacsere még midnig gond, nem beszélve arról, ha már nagyobb a babád, és melegíteni kéne a kaját... na olyat még sehol nem láttam....

2009. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!