Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptattok nyilvános helyen?

Szoptattok nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a hírekben a tömeges-szoptatást a könyvtárban.Az én babám tápszeres,de vele is haza kellett érnem evésre,mert meg kellett melegíteni,kikeverni meg ilyesmi.Ő is 3 óránként evett,mégis megtudtuk oldani.De tény,hogy szánalmas,hogy nincs lehetőség nagyobb helyeken,hogy pl. átpelenkázd a kicsit.
2009. okt. 4. 15:01
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
25%
Te beteg vagy!
2009. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
58%

09:39-es vagyok és 8:19-es vagyok

Nagyon gáz, hogy aki természetes módon táplálja gyermekét- akátr nyilvános helyen azt, lepontozzák.

70 éves nyanyák meg hasig lógó mellekkel mászkálnak a vízpraton, bálnateszű nők meg tangába feszítenek.

Na ez gusztustalan.

Azért mert van gyerekem és szoptatom, nem fogok egész nap otthon ülni, vagy rohanni haza, mert valakit zavar, hogy megszoptatom.

Igen smeg zoptattam nyáron egy görög kompon az akkor 5 hónapos lányomat, mert megéhezett-rajtam kívül még egy görög nő is szotatott-és senkit nem zavart.

Szoptattam amikor kirándulni voltunk (nálunk nem az a kirándulás, hogy megállunk az erdő közepén kocsival, tescos szatyrot elővesszük, eszünk iszunk ás megyünk haza.)

Hanem több órát túrázunk és ha mi megéhezünk, akkor eszünk, ha a baba, akkor ő meg cicizik.

Inkább adnék neki cumisüvegből tejet, vagy ha nem tudnék annyit lefejni, akkot tápszert, mert valakit zavar a nem otthon történő szoptatás?

2009. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
78%

Senki nem mondta, hogy csak otthon lehet szoptatni. Nyilvános helyen és meg lehet oldani diszkréten, félrehúzódva, nem kell a nőnek a csöcsét mások képébe vágnia.

Én láttam már parkban szoptató anyukát, háttal az útnak egy padon, teljesen elfogadható és természetes dolog, de ez nem egyenlő azzal, amit pl én láttam egyszer: étterem kerthelyiségében ültünk Balatonfüreden a Tagore sétányon, majd egyszercsak oldalra fordultam és tőlem pár méterre lévő padon előkapta a melleit egy idióta, a sétány kellős közepén elkezdett szoptatni, elment az étvágyam (természetesen nem a szoptatástól, hanem a módjától és a nőtől). Kb 5 percet kellett volna sétálnia egy félreeső padig.

2009. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
100%

Igen a mod a fontos.Egyszer ugy kellett szoptatnom -szukseghelyzet volt- hogy kesett a gep es elkezdem szoptatni a varoban,de 2 perc mulva hirtelen megkezdtek a beszallast es nem tudtam levalasztani a cicirol a gyereket ... tehat igy szalltam be a gepbe, de senkinek nem tunt fel, mivel a babam feje le vorlt takarva.Inkabb nezett ki a ovintezkedesnek a virustol...

Ettol eltekintve tenyleg kar hogy nincsenek megfelelo helyek kialakitva (legalabb reptereken, nagy kompokon, bevasarlokozpontokban...).

2009. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatni illik, bámulni nem illik.

Amúgy csak a móddal van valóban sok esetben gond.


ÉS valóban több ilyen hely kellene.

Csak az a fura, hogy amikor egy országos ruházati nagyáruház egyik házában dolgoztam pár éve és felvetettem ezt a lehetőséget (hol volt ez még ilyen közkérdés...), olyan mértékű ellenállásba ütköztem minden vezető és kolléga személyében, hogy teljesen elképedtem. És 90 %-uk anya.

Máig nem értem...

2009. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
39%
D
2009. okt. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
38%
De mi az, hogy nemn illik bámulni? Szerintem a köztér azért van hogy használjuk! Sétálásra, vásárlásra, padon ücsörgésre... Azt viszont nem mondják sehol, hogy szoptatásra használják... Mi az hogy nekem nincs jogom ott lenni ha zavar egy rám nem tartozó, nem oda illő dolog, az anyuka meg szoptathat az utca közepén!? Kicsit el vagytok tévedve. Szerintem a kzötérről nem nekem kell elmenni ha zavar a a szoptatás, mivel én azt csinálom ott amire ki lett találva. Ülök a padon, sétálok stb... Könyörgöm, azért, mert nem csinálnak megfelelő helyeket, azért engem kell büntetni, mert zavar a dolog!? Szerintem semmi közöm hozzá, hogy más gyereke hogy eszik és az anyjának megkkora mellbimbója van! Nem igaz, hogy ha más nem , elbújni nem tudnak... Nekem ahhoz sincs közöm, ha arra szoktatták a gyereket, hogy akkor eszik amikor akar, akkor se a szeme előtt. Mert sajnos kevés olyat látok aki elbújik. Én az étteremben nem a szopást szeretném hallgatni meg nézni, hanem a kaját és a többieket akik oda jöttek velem. Mért kell azért lehurrogni? Minden tiszteletem az ősanyáké, oké ez a egy természetes dolog, sőt nagy szám hogy van tejük, de könyörgöm akkor sincs hozzá semmi közöm, nem akarom látni és nem én fogok a parkból meg asz étteremből elemenni hogy ne kelljen néznem... Most ettől baromi gonosz és szemét vagyok, ugye?
2009. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
25%

utolsónak

De ha te kétpofával tömöd magadba a hamburgert az utcán az teljesen természetes ugye?

2009. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
34%
Én meg téged nem szeretnélek a köztéren látni. Akkor te is hazamész, ugye? ELőre is köszönöm.
2009. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
65%
Ha két pofára tömné a válaszoló magába a hamburgert az engem spec nem zavarna, de ha úgy tömné magát, hogy a férje mellette letölt alsógatyával segít, akkor már igen.
2009. okt. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!