Hallottatok már a "természetes csecsemőhigiéniáról"? Mi a véleményetek róla?
Azért érdekelnek a válaszok, mert számomra meglepő módon a környezetemben sem a védőnők, sem a gyerekorvosok, sem az anyukák nem hallottak még róla, viszont az első meglepődés után szinte mindenki érdeklődve, nyitottan reagál rá, és sokat is kérdeznek ezzel az egésszel kapcsolatban.
Itt egy kis összefoglaló: [link]
itt meg egy szuper blog, rengeteg infóval erről a témáról is: [link]
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy csak itt vidéken nincs a köztudatban a dolog, vagy nagyobb városokban, esetleg Bp-en is fehér hollók az EC-s családok.
Kérdezhetek egy-két praktikus választ,nagyon érdekel,válaszolj légyszi? (Ha már irtad ezeket bocsi,de mindet nem olvastam végig)
-Volt olyan hogy kint bepisilt,bekakilt volna a babád,ugy hogy ruhacsere kellett? Hányszor? Volt hogy mondjuk éjjel szoptatás közben bepis./kak. volna,hogy netán öltözni,öltöztetni,ágyat huzni kellett éjjel? Hányszor?
Ha hidegben kint sétáltok,hogy fogod ezt megoldani,ha épp nem laszik,hogy gondoltod a beöltöztetett babéával a gyors pisit,és hova? Mi van ha bepisil és a város közepén vagy vele,-5 fokban?
Igen hallottunk! (csakhogy a kérdésedre válaszoljak ;)
Próbálkozunk, vagyis vannak napok amikor nem nagyon kell pelenka. (abból is csak mosható van, mert a szeméttel nekünk lenne gondunk, egy tanyán élünk)
MIvel a lakásban fatüzelés miatt jó meleg van így bátran pucérkodhat kedvére a fiam, már kezdem érteni a jelzéseit, pedig nagyon sok dolgom van, tényleg nem őt lesem egész nap, de fél szemem így is ,úgy is rajta tartom. Alvásnál és séták alkalmával mindig van rajta pelenka.szóval megtalálhatja mindenki a középutat semmi írott szabálya nincs az Ec nek. Vannak balesetek, a fiúknál szerintem amúgy is gyakoribb :D DE nagyon élvezem, szeretnék elmélyülni, kisérletezni, úgy érzem ez is fontos pillére a gyermekemmel való kapcsolatomnak. A védőnéni nagyon nyitottan és érdeklődően áll hozzánk. Szerintem akit érdekel ez és ilyen beállítottságú ahhoz úgyis eljut az információ , de azért jó róla beszélni!
49-50: Több gyerekes anyuka vagyok, mint írtam, nekem is van egy 2,5 éves fiam a 8 hónapos lány mellett. Meg még sokaknak. :) Nincs előírva, hogy a kakit ott tárold éjjel az ágyad mellett, szerintem ezt nem is csinálja senki. A bili nálunk az ágy lábánál van a padlón, és én mondjuk ki szoktam önteni, de ha pár órát ott van egy anyatejes baba pisije, annak szaga sincs. :)
Nem akarok vitatkozni, a kérdést sem ezért tettem fel, hanem kíváncsi voltam, ki hallott róla és ki nem.
51: Kinti baleset, komplett ruhacserével nem volt még, de mondom, én általában adok rá egy textilpelust, ami felfogja az esetleges balesetet. Olyan előfordult, hogy bepisilt/bekakilt és nem volt nálam több pelus, onnantól "élesben" mentünk.
Éjjeli ágyhúzás sem volt még, eddig két alkalommal kellett éjszaka cserélnem az aláterített pelenkát, érdekes módon két egymást követő éjjel, olyan 5 hónapos kora körül (első hónapokban pelusoztam, de nagyon korán száraz maradt éjjelre, utána kezdtem el neki nem adni éjszakára). Kakilni reggel szokott, ő szerencsére nem az az éjjel, vagy cicizés közben kakilós típus. :)
Hidegben úgy pisil, hogy letolom a nadrágját, csak a popója van kint, pisil, megtörlöm, visszaöltöztetem. Fél perc kb. Pelus mostanában mindig van rajta, főleg hogy már mászik és ül, hőszigetelésnek sem utolsó – és van hogy egész nap nem kerül bele semmi termék.
Érdekes módon, sokkal szívesebben pisil amúgy kint a szabadban mint bent a házban (több a néznivaló), nyilván mínusz húszban nem fogok vele kijárni, de mostanában még simán.
53: mi is tanyán lakunk. :) Örülök, annak amit írsz, hogy mindenki megtalálHATja azt az utat, ami számára megfelelő. Mert ez nem kényszer, hanem lehetőség. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!