Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolós tippeket tudtok?

Spórolós tippeket tudtok?

Figyelt kérdés

Szeretném összegyűjteni és szeretném ha megosztanánk a többi anyukának ki hogy tud spórolni ezekben a rossz időkben

(Gyes gyed csökkentésre gondolok)

Kinek mi vált be


2012. febr. 16. 16:26
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

- ha elmegyünk otthonról minden fűtést leveszek őrlángra (kis panel lakás kis idő alatt nem hűl le)

- mosógépben 1 órás programon mosok és melegvízre van kötve, így felveszem a boylert amikor forrót akarok(első szívásokhoz), öblítésnél leveszem, hogy hideg víz menjen

-tápszerhez egyszer forralok fel több liter vizet, így nem kell egész nap forralgatni újat, csak felmelegíteni egy adagnyit(hamarabb is rájöhettem volna, nagyon sok gázom elment korábban)

-hajat csapban mosok, mndig elzárom a vizet amíg felhabosítok, és gyors tus van, és hajszárítóval nem szárítom ki a hajam teljesen nyirkosan hagyom

- pelust Dm-es 25%os Jokerrel veszem, így annyiba kerül, mint egy százasbolti márkátlan, törlőkendőt nagy csomaggal veszem, ruhák turiból, játékok kilóstól, német lomostól, meg amiket csak lehet, felíratok receptre. por alakú pépekből csak a 890 Ft-osokat veszem, soha nem adok ki 2500-akat

-magamra tisztálkodási szereken kívül kb semmit nem költök, csak étvágycsökkentőket veszek, meg luxus ugyan, de zöld teát (napi 140-170 Ft).

2014. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Boltban mindig mindennek a kilónkénti, literenkénti, vagy darab árát nézem. Nagyon sokat jelent. Illetve öntözésnél ha tele a ciszterna, akkor nem kapcsolom be a szivattyút, hanem kimerem a kannával. Nem sok, de sok kicsi ugye... :)
2014. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Akkor most segítsetek ki az alábbiakban:


Tudomásom szerint csak a hagyományos égőt jó kapcsolgatni, az energiatakarékosnál nem spórolok a le-föl kapcsolgatással, pont hogy pazarlok.

Van is talán a tudatosvasarlo.hu-n erről cikk, hová milyet vegyünk.


A másik: nem biztos, hogy spórolok, ha félévre-évre előre bevásárolok, más használja addig az én pénzem, és a hirtelen jövő jó ajánlatokat már nem tudom kihasználni.


Max. 2 hónapra vásárolok be előre.

2014. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Kenyeret, péksütiket otthon sütök, esetleg nagy ritkán még frissében fagyasztom is. (Bár bevallom, kenyérsütőgép nagy barátom, gyerek mellett kötelező darab ilyen munkákhoz)

Egyébkén minden mást is épp úgy én is csinálok, mint az előttem szólók írták.

2014. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi vűlaszokat


még várok ötleteket

2014. dec. 17. 10:07
 56/57 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a az eddigieket de szoptatni olcso :) aztan egye ami ti foztok az elso nehany honapban vedd ki fuszerezes elott es puresitsd.
2014. dec. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Van egészségpénztári kártyánk. Adóból vissza tudunk igényelni 20%-ot, ha a kártyával fizetünk vagy kérünk számlát a vásárlásról. Emellett csinaltattunk hitelkártyát, így 4%-ot visszakapunk az általunk választott üzletkategóriákban. Ez plusz dm/rossmann kuponok és a pelenka kevesebb mint fél áron van. De a hitelkártya máshol is jól jön. Egy év alatt 15 ezer Ft-ot spórolunk vele, persze mindig időben vissza kell ehhez tölteni. Amivel még sokat spórolunk, hogy nincs autónk.
2014. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!