Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tippeket, hogy a...

Adnátok tippeket, hogy a 10,5hós babámat mivel etethetném?

Figyelt kérdés

Utál enni. Már feladtam a főzőcskézést, mert nem fogadta el. Babakaját eszik-kecskemétit, sokfélét adtam már.

Eszik? max fél üveggel/etetés. Napi 5x etetem.

Sinlacot, tejpépet nemigen szereti.

Tápszert nem fogadja el. Egyébként szoptatom éjjel-nappal, az jó neki, csakhát nem fejlődik tőle.

Túrórudit próbáltam, natúr joghurtot, háztartási kekszet, banánt. Mindenből minimális mennyiségeket fogad el.

Súlya iszonyat lassan nő. Elmúlt 2 hétben megint fogyott 20dkg-ot.

Ma megyünk orvoshoz. tiszta ideg vagyok

4kg felett született, most 8,1kg.

1db fél foga van.

Kérlek segítsetek!!!!!!

Valami betegsége lehet? Kezdetektől ez van.


2012. jan. 4. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Voltatok már vele vérvételen?

Lehet semmi baja nincs, csak ő ilyen keveset evő gyerek (állítólag én is ilyen voltam). De egy vérvételből kiderülne, hogy nincs-e valami baja, mondjuk vérszegénység, ami miatt étvágytalan.


Ételeket azért nem írok, mert úgy látom nem azzal van a baja, hogy mit adsz neki, hanem magával az evéssel van gondja.

Amúgy én 6 éves koromig nem ettem rendesen, anyu mindig mondja, hogy iszonyatosan szenvedett velem, és mindig is átlagon aluli volt a súlyom. De nem voltam beteg, és utána jobb is lett az étvágyam.

2012. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj a doki biztos talal megoldast
2012. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 hónapja volt, más okból kifolyóan vérvétele.

1-2 érték csillagos volt, de a dokinő nem szólt, hogy baj lenne.

2012. jan. 4. 14:56
 4/9 anonim ***** válasza:

szia, én vagyok a másik anyuka, aki feltette a kérdést.

Nos, hát igen, a Sinlacot és tejpépet az én babám sem szereti.Van, hogy két napig megeszi és utána nem kér többet. tápszert ő sem iszik, belekeverem a gyümijébe, már csak egyszer szoptatom meg altatom is vele, de ez semmire nem elég.

5x eszik, ő megeszik mindent szinte, csak épp keveset


neked hogyan alakul a napi étrended, egy jobb napon és egy rosszabb napon? hátha tudunk segíteni egymásnak

:)

amúgy nekem is sírógörcsöm van, de hát ez van, nem akarok idegeskedni, mert ráncos leszek :)

neked is kitartás és várom válaszod

2012. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtál, most 6-ra megyünk dokihoz.

reggeli: sinlac vagy tejpép max 80gr

felébred 11: fél babaüveg gyümölcs

14 ebéd: fél babaüveg főzelék

felébred 17: fél babaüveg gyümölcs, néha próbálok natúr joghurtot is beletenni, de akkor már ki sem nyitja a száját

napok óta kínálom háztartási keksszel, ma banánnal, kb 5 cm-t evett belőle.

túrórudit is csak nyalogatta, tán 2cm tűnt el belőle.

Ő már fogy is.

2 hónapja feláll, sétálgat bútorok mellett

igény szerint szoptatom, bár nem tudom mennyit szopik.

éjjel kereken 2 óránként kell, ekkor sokat szopik, reggelre tele a pelenka

nem kakil, csak ritkán

nagy súllyal született febr. 24-én

1 db fél fogacskája van.

nagyon hasonló a helyzetünk

most a párom vesz a dm-be baba desszertet, valami babakekszet.

már nem tudom, hogy mit találjak ki.

ugyanez, hogy eszik, de iszonyat keveset.

napi 5x 80-90gr szerintem siralmas. ő még folyadékos sem fogad el:((((

nekem is már a gyomorszám is fáj, minden etetés előtt.

lehet, hogy érzi, de már nem tudok mit csinálni

pár napja egyébként én is úgy örültem, mert 5x megette az egész üveg kaját, azaz 5 üveggel, de másnap már megint semmi.

szóval egy héten 1x eszik kb rendesen.

2012. jan. 4. 16:48
 6/9 anonim válasza:

Amíg érzik rajtatok az ideget,ne is várjátok,hogy normálisan egyenek...Az én babám 7 hós,8 kg.A napirendje:

Reggeli:180 ml tápszer

Tízórai:1 üveg gyümölcs hússal

Ebéd:1,5 üveg főzelék hússal

Uzsi:160 ml tejpép+gyümölcs

Vacsi:180 ml tápszer

Amit nem értek,hogy egy 10,5 hós babát még miért szoptatsz éjjelente 2 óránként?Ha nem enne éjjel,éhesebb lenne nappal,nem?Próbáltál már neki "rendes" ennivalót adni?Mondjuk májkrémes kenyeret csipegetve?A cukra rendben van?Esetleg adj neki kevesebb gyümit,több főzeléket,annak nagyobb a tápértéke.Próbáltad már nappal sűrűbben etetni?Mikor eszik húst?

2012. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, én vagyok a másik anyuka, most olvastam csak ezt a válaszodat. Jajj te, nem lehet könnyű, nekem is volt idő, amikor így evett a lányom, és én is azt mondom, most sem eszik sokat, de ennél többet azért.

Tudod mit szoktam én csinálni, és ezzel kezdtem és ettől kezdve evett jobban (szerintem a vitaminok miatt, meghozták az étvágyát)

nálunk a reggeli szintén 80 gramm joghurt, előtte szopizik.

tízórai állítom össze, hogy 140 ml tápszer (vagy 120, attól függ mennyit keversz ki), alma és beleteszek még babakekszet vagy gabonapépet, hogy jó sűrű legyen. És ebből sokat megeszik, ez az egy ami nálunk fogy. Egy hét múlva már jóval többet evett.


A másik amit én észrevettem a babámon, hogy ha picit híg a kaja, már nem eszik annyit, csak fél üveggel, ahogy a tied is. Ha jó pépes, sűrű, akkor ugye jó nagy adagot teszek a kanálra, jó púpos, és akkor megeszik egy egész üveggel is.

Próbáld ki ezt, hogy mindent jó sűrűre csinálsz. A gyümölcsök többnyire folyósak, nem?

amit még a lányom nagyon szeret a bébiételből, az a kecskeméti joghurtos desszertje. Próbáltad? Annyira finom, hogy néha én is eszek egyet. :)

tejpépet is jó sűrűre csinálom, hogy két adag is rámenyjen a kanálra.


Próbáld ki, hátha bejön. Nagyon szurkolok nektek!!

És ami igaz, amit én is tapasztalok, ha én is ideges vagyok, kevesebbet eszik a babám. Ha nem koncentrálok rá, akkor többet, ha mondjuk megy a zene a tévében, vagy reklám, (ez csak reggel szokott lenni), vagy csak etetem.


Új: ha fél üveggel eszik a babám, akkor 15 perc múlva visszateszem és megeszi a másik felét.


szóval összeségében nem eszik már olyan rosszul a lányom, mint korábban (ahogy a tied evett, így evett hónapokig), de amikor csak fél üveggel eszik, és előtte 4 órája nem evett, az furcsa nekem. Ilyenkor tiszta ideg vagyok, de megnyugszom, visszateszem és megeszi a másik részt.


csak ne lennék néha annyira ideg, amikor beteg volt, akkor napi 400 grammokat evett, ez volt 3 hétig.

képzelheted, fogyott is, de vissza hízta szerencsére, és most már jobban eszik, de a lelkem nem tud nyugodni, ezért ma meditálni fogok mialatt alszik délután.

háhta.. :)

2012. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ja, a mi étrendünk egy jó napon és rossz napon


Reggeli 07 előtt: szopi és 100 gramm / 80 gramm joghurt

Tízórai 09:30: 220 gr / 140 gr almás kevert (tápszeres)

Ebéd: 12:30 180 gr / 100 gramm főzelék (saját)

Uzsonna: 15:30 200 gr / 100 gramm tejpép vagy joghurt

Vacsi: 19:00 190 gra / 150 gramm főzelék


a legújabb, hogy vacsi után még este eszik joghurtot, tőlem nézte el :)


a rosszabb napok gyakoribbak, de a héten eddig kétszer volt jó nap és egyszer rossz nap. Egy hete jött vissza az étvágya a három hétig tartó nem evés után.

2012. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja, és nincs még foga, de adunk neki kenyérbelet, kukit, túrórudit, ezt azt
2012. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!