Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolós tippeket tudtok?

Spórolós tippeket tudtok?

Figyelt kérdés

Szeretném összegyűjteni és szeretném ha megosztanánk a többi anyukának ki hogy tud spórolni ezekben a rossz időkben

(Gyes gyed csökkentésre gondolok)

Kinek mi vált be


2012. febr. 16. 16:26
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy avval a legolcsóbb:)Csak a gyerekek koszos ruháját nehéz:)E.
2012. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

eszembe jutott még valami: rengeteg papír dolgot használunk. papír zsepi, törlőkendő, szalvéta. ha ezeket mosható textilre váltjuk, az is több ezer Ft-ot jelent havonta. a mosógépben meg annyira kis helyet foglal, bármihez hozzá lehet rakni.


egy van ami nem helyettesíthető: a wc papír :) de pl. ha valakinek van bidéje, akkor ez is csökkenthető és tulajdonképpen higiénikus dolog egy kis mosakodás intim területeken wc-zés után, ha belegondolunk. (csak papírral nem tudunk olyan hatékonyan törölni... nem részletezem tovább :))

2012. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

35-ös vagyok!

Még eszembe jutott ez is amikor ránéztem a szobanövényeimre: pl. én soha nem használok tápoldatot a növényeimen, nyáron esővizet gyűjtök és ezzel locsoljuk őket, ha télen elfogy akkor az olvadt hó is tökéletes!

2012. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Mosódió: mosáshoz, attól függ mennyire kemény a víz - 7/9 fél dió, 3/5 alkalom 30/40 fokos mosáshoz. Az elhasznált mosódiót ha kifőződ, felmoshatsz vele - kúszó/mászó baba mellett kifejezetten jó, mert nincs benne semmi veszélyes anyag. Kifőzés után pedig komposztálható. A kifőzőt levet mosogató gépbe is lehet használni. Én a jomtom-nál szoktam venni.

[link]

2012. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami. Olyan hitelkártyám van, hogy egy évben egyszer visszatérítik a vásárlások összegének 1 százalékát. Nomost mindent azzal veszek, számlát is fizetek vele, így összegyűlik annyi, hogy fedezi a hitelszámla költségeit, és marad még ezen felül 5-6 ezer forint. Persze nagyon vigyázni kell vele, hogy mindig a megadott határidőig utaljam a pénzt, így kamatmentes és a bankkártya díjat kell csak fizetni, de az a visszatérítésnél bőven visszajön. Meg vésztartaléknak is jó, több százezer rajta a hitelkeret, ha nagyon nagy gáz van, ebből kaját mindig tudok venni. (bár ha nem tudom visszafizetni őrületes a kamat, de még szerencsére nem volt ilyen, mindig számontartom, mennyit költök). Meg akinek erste bankos kártyája van, az 3szoros supershop pontot kap. Nekem most összegyűlt 6000 egy év alatt, ha ennek a 3szorosa lenne, azt jelentené, hogy 36000 Ft-ot vásárolhatnék le szerdán a sparban :) Na jó, csak álmodozom.... :)
2012. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
De azért a Sparban nem spórolós vásárolni. Vagy tévedek?
2012. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tévedsz. Nem szeretem a spart, tényleg nem éppen spórolás ott vásárolni. És én egyszer nagyot csalódtam bennük. Meghirdették, hogy csak szombaton 25%-kal olcsóbb lesz a hajfesték. Tesóm ment pénteken, megnézte az árát, én meg jól beleéltem magam, hogy milyen jó árban megkapom másnap. Aha. A Pénteki árat jól megemelték, a lejövő 25%-kal alig lett volna olcsóbb. Hát azóta nem mentem oda vásárolni.
2012. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok boltba járok, mert mindent akciós újságokból vásárolok. És azt tapasztaltam, hogy az S-Budget saját márka jó árban van. Máshol sem olcsóbbak a dolgok...
2012. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

talán nem olyan olcsó a spar, de az s-budget termékeik jók. tescoban már ötször átgondolom a tesco value termékeknél, hogy megvegyem-e, de inkább nem, mert ott sokszor a minőség is rosszabb.


babának pl. spar-os zabpelyhet szoktam venni. 100-200 Ft között mozog, attól függően, hogy épp akciós-e, vagy sem. (500 grammos) remekül lehet belőle egész picinek, pl. pépet csinálni

2012. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
ha van rá lehetőség, otthon termeszteni, fűszernövényeket, zöldségeket.
2014. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!