Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolós tippeket tudtok?

Spórolós tippeket tudtok?

Figyelt kérdés

Szeretném összegyűjteni és szeretném ha megosztanánk a többi anyukának ki hogy tud spórolni ezekben a rossz időkben

(Gyes gyed csökkentésre gondolok)

Kinek mi vált be


2012. febr. 16. 16:26
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
mosódióról kérdeznék még: mennyibe kerül és adott mennyiségből hány adagot lehet kimosni?
2012. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
Tök jó kérdés! Már korábban válaszoltam, de éjszakai álmatlanságom alatt tovább törtem a fejem és még eszembe jutott ez: lehet egy kicsit morbidnak tűnik valakinek, de pl. a wc-t is úgy használjuk hogy megkérdezzük egymást kell-e és egymás után letudjuk a dolgok(nem a nagy wc-zést csak a pisit) és így spórolunk a vízen is. Még töröm a fejem.....hirtelen nem jut eszembe több.
2012. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

a wc tényleg sok vizet elvisz. ha egyedül laknék, tuti csak nagy wc-nél húznám le, de így a család előtt azért nem. :)


vannak házak amikben ez meg van oldva, hogy a wc-hez van vezetve pl. az esővíz, de ez már egy nehezebb megoldás. hiszen ha belegondolunk, nagy pazarlás ivóvíz tiszta vízzel öblíteni a wc-t. teljesen jó a felvetésed

2012. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötleteket írtok.Tegnap ezt már én is kérdezni akartam.Én is több napra szoktam főzni.Általában előre összeírom,hogy mit főzzek.Hónap elején azt is összeírom,hogy mi kell a kisfiunknak (pelus,popsitörlő) ezeket még aznap meg is veszem.Most a rossmannban is van olyan,hogy a vásárlás összegéből 10% lejön.Ebből még van 5 kuponom.:)A számlák havonta közel ugyanannyi, így párom fizujából+az én gyesemből kiszámoljuk,hogy miből mennyi marad.Pl jövő hónapban már a kisfiamnak is kell tavaszi ruha,cipő,...A ruhákat turiból veszem!

Vasalni én sem szoktam.Ti mivel spóroltok még?E.

2012. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

Na eszembe jutott még egy ötlet! Mi kertesházban lakunk és most azon gondolkozunk hogy veszünk hagyományos mosógépet+ centrifugát(emlékeztek még rá??), igaz azt mondják tönkreteszi a ruhákat, kinyújtja stb., de csak a munkásruhákat, törlőkendőket, ágyneműt, szőnyegeket mosnám vele. Szerintem tök víztakarékos( emlékszem gyerekkoromban nagymamám az udvaron 20liter vízből mennyi ruhát kimosott). Ja és nekünk van fúrottkútunk is és így használnánk(pl. a garázsban mosnék), ugye akkor nem is kell fizetni a vízért+szennyvízért.

És még a műanyag dobozkákat sem szoktam kidobálni(pl. gombásdoboz...) ezekben is szuperul lehet tárolni dolgokat.

Na még gondolkozok tovább....

2012. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok.Kifelejtettem,hogy hagyományos mosógéppel mosok.Tényleg kevés vizet használ,viszont TISZTÁBBAN mos.E.
2012. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
De sok áramot fogyaszt, nem? Mit értesz hagyományos alatt? Kevesebb víz mit takar?
2012. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Nekünk van keverőtárcsás mosógépünk és hozzá 2400-s fordulatos centrifuga. A munkásruhákat, szőnyegeket ezzel mossuk, de én a ruhákat nem teszem bele.

Amit még mosásnál alkalmazok: csak 40 fokon mosok, mosógéllel. Amíg port használtam addig kellett a 60 fok, mert másképp nem oldódott fel rendesen és maradtak mosóporszemcsék a ruhák szálai között. Mosódiót próbáltam, nekem bejött, viszont a páromnak nem, mert Ő azt szereti, ha a ruhái nagyon illatosak.

2012. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Nem fogyaszt több áramot.A villanyszámlánk a (legmagasabb) 8700 ft (a mostani,de használtunk olajradiátort,ami nagyon fogyasztja az áramot:S)A keverőtárcsás mosógépre gondoltam.Az automata legalább 4x öblít, tehát több vizet fogyaszt,mint a keverőtárcsás.Az vízdíjunk is 2 havonta 6500 ft körül van szemétszállítással és csatornadíjjal együtt.E.
2012. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:

Nekünk 6-7 ezer szokott lenni a villany, én tudom is, hogy mennyit fogyaszt a gépünk: 0.8 kWh-t és 70 litert a 60 fokos programban. De elhiszem, hogy a keverőtárcsás kevesebb, csak meglepődtem.


Kézzel mosni a legolcsóbb :) de az már nagyon munkaigényes.

mondjuk kevésbé koszos ruhával megcsináltam már, hogy kézzel mostam ki lavórba és a gépbe csak öblítés-centrifugálásra ment

2012. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!