Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolós tippeket tudtok?

Spórolós tippeket tudtok?

Figyelt kérdés

Szeretném összegyűjteni és szeretném ha megosztanánk a többi anyukának ki hogy tud spórolni ezekben a rossz időkben

(Gyes gyed csökkentésre gondolok)

Kinek mi vált be


2012. febr. 16. 16:26
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%

A szépen teregetés nagyon jó ötlet, én már régóta alkalmazom. Áramot és időt is spórolok, hogy nem kell vasalni. meg különben is utálok!


Takarítószert alig veszek, szinte mindenhol, mindenre ecetet használok.


Fűtésen nem igazán spórolunk, mindegyikünk szereti a meleget, éppen ezért építkezéskor erre is gondolunk. Az egész házat fával fűtjük, vízteres kandallónk van.

2012. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Nagyon jók. És is nagyobb mennyiségbe szoktam venni zöldséget és le is fagyasztom nagy zsákos Burgonyát szoktam venni. Mikor még kelett Tápi akkor Baby Love tápszert vettem mert töéletesnek tünt.

Aztán saját markas pelust veszek 2300.- /csomag van benne 45 darab

Mi sis fával is szoktunk tüzelni de a gyerekszoba konvektoros addig nme megy el a meleg.

villanyt feleslegesen nem oltok. Ugy huzom el a függönyt is hogy reggel ne a villanyt oltsam fel hanme már a világosság szürödik e.

2012. febr. 16. 17:02
 13/57 anonim ***** válasza:
48%
ha valaki tevezik,ne hagyja ugy,amig mosogat,porszivozik,babat etet stb.ha lejar a szavija v.minek,akkor en siman megeszem,meg soha semmi bajom nem lett,sajat markas dolgokat teszta stb.veszek,szemetesbe beletaposni,draga a zsak,fogmosasnal viz elzar.hajamat magam vagom es jo:)
2012. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát énis az akciós újságokat bújom állandóan és persze járom az üzleteket séta közben és figyelem mi merre olcsóbb.... Pl. most annyi popsitörlőt vettem akciósan hogy az idén már arra tuti nem kell költeni. Úgyis eláll. ÉN mindennel így vagyok, kivéve a romlandó élelmiszerekkel. Pelenkát is mindig előre veszek, van hogy jóelőre gondolkozok. Pl. most még 3-ast használunk de már vettem egy pár 4-est is.

A vasalást énis nélkülözöm(kivéve a gyerekholmiknál) én mondjuk nem "simogatom" hanem amit lehet vállfára akasztgatom és úgy a szárítóra és még nem is foglal annyi helyet! A nagytételben főzés is jó ötlet. Ja és én pl. majdnem minden gyerekruhát használtboltban vásároltam meg. Szinte még nem is vettem újat és itt is előre gondolkozok, ha olyat látok ami később tuti jó azt megveszem és elrakom(4hónapos a picim, de van már egy tucat 2 évesre való ruhája is). Nem nagyon veszünk pl. üditőket sem, esetleg ásványvizet. A csapvizet meg lehet bolondítani egy kis citromlével is, és ezzel még a c-vitamin bevitel is megvan! Esetleg száraz kenyeret nem dobáljuk ki, hanem ledaráljuk zsemlemorzsának.

2012. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
100%
tea filtert nem egy poharban oldom fel,hanem nagy kancsoban,cukor nelkul.olajat ujrahasznalom,ha tiszta es nem budi.szilvia helyett nedves szivacsot hasznalok.hasznaltruha bolt,meglepoen jorucik vannak neha.hajra ,borre babaolaj,nem kell sok.a karacsonyi,szulinapi ajandekokat elajandekozom masoknak,ha meghivnak
2012. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépen kérlek titeket ne bántsatok ezért.Férjemmel mindketten főiskolások vagyunk.Nincs állandó keresetünk.Férjem suli mellett azért dolgozik,én meg apukámnak dolgozom ilyen otthonülős munkát,amire nem lenne ideje de nagyon fontos azt megcsinálom.Szóval havi olyan 140-150 ezerből élünk most,abban a városban van az albérletünk ahol a sulink,már csak 1 félév van.Babának mindene megvan de abszolút minden igénye ki van elégítve.Ja és van egy lakásunk is,csak így egyszerűbb volt megoldani amíg tart a suli.Gondoltam ezeket leszögezem mielőtt kapnám a felelőtlen szülő stb cseszegetéseket,nyilván suli után mindketten megyünk dolgozni.

Mi a következőképpen szoktunk spórolni.

Minden hónap elején összeírom mi az ami kell a babának egy teljes hónapra,és mi az amire nekünk szükségünk van,csinálok listát,összeadom,mi mennyi,elmegyünk bevásárolunk,így a babának való dolgok 99%át beszerezzük egyszerűbb is és a Dmben van egy csomó kuponom meg vásárlási végösszegből 15%kedvezmény,így takarékosabb is.Félre tesszük a rezsi+albérlet pénz,és félreteszünk,ha esetleg valami rendkívüli költségünk lenne pl gyógyszer vagy ilyesmi.veszünk egyszerre pl 30kiló krumplit,ugye amíg olcsóbb,megnézzük hol milyen akciók vannak és ami nem romlandó abból többet bevásárolunk.Igyekszünk több napra főzni. A babának is én főzöm,de amúgy is jobban szereti az én főztöm,mint a bolti üvegeset.A lakásban 21-22fok van,teljesen jó így a gáz számla sem olyan sok,Hetente 2szer mosok 1szer a babának,egyszer nekünk.Egymás után fürdünk.Mindenhol lekapcsoljuk a villanyt,ahol nem tartózkodunk.nem tvzünk nem szeretjük,de filmet azért szoktunk nézni.

Persze sztem sok minden evidens csak leírtam mi hogy csináljuk,és igazából így sokat is spórolunk,és nem is kell annyi mindenről lemondani.Kozmetikushoz nem járok magam oldom meg ez is nagy segítség.Fodrászhoz,meg 1szer megyek félévente,ha kell én igazítom.

2012. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
67%
jövő szerdán duplán lehet levásárolni a super shop pontokat a sparban!
2012. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
65%

Igen, azt én is nagyon várom!! Évek alatt összegyűlt 3700 pontom és nagyon jól jön, hogy 7 e ft-ot vásárolhatok :)) végső soron ingyen. Csak kár h ez a pontmennyiség tényleg évek alatt gyűlik össze :) Ja és én is mindig saját márkás termékeket vásárolok mindenhol. Meg mindig nézem h van-e közeli szavis dolog leárazva és ha szükségem van rá, abból mindig veszek. Hús megy a fagyóba, ott nem lesz semmi baja. Édességet is így veszek, pl gyümölcsjoghurtot, túrórudit, ha aznapi szavis olcsóbb, és úgyis megesszük még aznap. Persze ez a babára nem vonatkozik, ő mindig frisset kap.

3. és 10. válaszoló

2012. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon jókat írtok,én mindenkinek adtam zöld kezet és persze lopom az ötleteket :)
2012. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy azóta lettem spórolós mióta meg van a babánk! Azóta gyűjtök minden kupont, mindent beváltok amit küldenek (hipp. felicitas.. stb) Supershop, tescó kártyákat kötelezően használom! Ha akciós valami megveszek sokat egyszerre! Múltkor mosogatószer volt akciós a spárban 200 ft volt a nagy púr vettem vagy 10-et enni nem kér alapon! Turiban vásárolok a bábának és magunknak is! Én csak a babával fürdök egy vízben (apa nem mindig van akkor itthon) Sajnos társasházban élünk így a fa tüzelés nem megoldható :( Pedig milyen jó volna :(! És a praktikus teregetés híve vagyok én is! De azt hittem eddig ezt csak én csinálom így :) Most rendesen büszke vagyok :)
2012. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!