Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spórolós tippeket tudtok?

Spórolós tippeket tudtok?

Figyelt kérdés

Szeretném összegyűjteni és szeretném ha megosztanánk a többi anyukának ki hogy tud spórolni ezekben a rossz időkben

(Gyes gyed csökkentésre gondolok)

Kinek mi vált be


2012. febr. 16. 16:26
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
43%
kompenzálni fogják, azt tudod ugye? arra az időre gondoltál, amíg nem érkezik meg?
2012. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
igen és hosszabb távra is gondolok itt
2012. febr. 16. 16:30
 3/57 anonim ***** válasza:
98%
Én szinte csak csak olyat vásárolok, ami akciós újságban van. Megjönnek az újságok, és kinézem, hogy mit fogunk enni :)) Mindent akciósan veszek meg és akkor persze be is tárazok "nem kér enni" alapon. Hadd legyen a szekrényben belőle pár darab. Pl.: tejpor, üveges gomba, sűrített paradicsom, liszt, stb. A babának mindig akkor veszek pelust, ha akciós. Pl. ma vettem DM-ben nagy dobozosat, szigorúan kuponnal. Minden kupont gyűjtök, kivágok, minden fajta kártyám van (SuperShop, Dm/Rossmann kártya). Minden pontot gyűjtök.
2012. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
ilyenekre gondoltam köszi a tippet
2012. febr. 16. 16:38
 5/57 anonim ***** válasza:
90%

- egymás után fürdünk egymás vizében

- figyelni arra, hogy ne folyó vízben mosogassunk

- több napra főzni egyszerre

- mosható pelenka

- nagy áruházban bevásárolni (listával menni), kenyeret le lehet fagyasztani szeletelve

- fölírni minden költséget (már ez is visszatartó erő, illetve kontrollálni tudjuk vele a dolgokat)

- teregessünk úgy ki, szépen kisimítva, hogy vasalásra ne legyen szükség

- inkább öltözzünk föl és legyen 20-21 fok otthon, ne 24-25 és rövidnadrágban vagyunk

- babának főzni

- ha van otthon gyertya, esténként villany helyett lehet azokkal hangulatvilágítást csinálni. (de csak ha amúgy is van, egyébként gondolom így drágább lenne)

- teából nagy kiszerelésű kimérős (nem a kifejezetten tea üzletekre gondolok)

- jó alkalom leszokni a cigiről :), ha valaki dohányzik

- betegségnél rákérdezni, hogy van-e egy gyógyszernek helyettesítő terméke

- tápszer akciót figyelni, vagy ha valaki be meri vállalni, megvenni mástól a maradékot


ezek jutottak eszembe. lehet, hogy valami evidens, vagy túl apróság, de hátha valakinek hasznos

2012. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
köszönöm jok nagyon!
2012. febr. 16. 16:43
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

amit kihagytam és fontos: amennyire lehet ételnél alapanyagokat venni. példa kedvéért: ne kész pudingot, hanem készítsd magad. ne gyümölcsjoghurtot, hanem natúrt és rakj bele házilekvárt.


egy heti terv is jó lehet a menüvel, hogy olcsó is legyen, de ugyanakkor kerüljön az asztalra egy kis hús is a héten,zöldségek is. Ha egy-két nap van ilyen is, akkor másik nap belefér a krumplileves grízestésztával, anélkül, hogy az egészségünk bánná

2012. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
szupi!
2012. febr. 16. 16:47
 9/57 anonim ***** válasza:
100%
ha semmi kaja nincs itthon, csak pár dolog és nincs ötletem, akkor itt meg szoktam kérdezni, hogy "mit főzzek ezekből az alapanyagokból". mindig jön több oldalnyi ötlet. és tök jók!
2012. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok

Igen, a babának magunk kell főzni, ha spórolni akarunk. Szerencsére nekem már nem kell külön főzni, 1 éves és a miénket szereti enni, de idáig főztem neki külön. Spórolás tippem ahogy én csináltam: vettem nagy adag brokkolit, répát, céklát. Megfőztem őket (külön) és főzőlével turmixolva be a fagyóba bébiételes üvegekben. 1,5 kg brokkoli 600,- , 1 kg répa 180,- , 2 kg cékla 500,- körül volt és majdnem 10 üveg lett belőlük fajtánként. Ja meg sütőtököt is így csináltam :))

2012. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!