Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak szuperanyukák...

Tényleg csak szuperanyukák vannak itt?

Figyelt kérdés

Akik lehurrogják, ha valaki nem aszerint nevel, ahogy ők. Ők, akik minden tudományos olvasnivalót végigkutatnak a neten, hogy ők legyenek a tökéletesek. Vajon, tényleg igaz az a sok "zagyvalék", amit manapság a neten lehet olvasni a gyerekneveléssel kapcsolatban? A régi nevelés, ahogy mi is felnőttünk, az miért nem jó? Aki úgy nevel, mint régen, az miért van leszólva?

Annyira elment a kedvem ettől az oldaltól:(


2011. jan. 25. 13:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
51%
Én elolvasok sok dolgot, de inkább a saját eszemre, szívemre, és a kisfiamra hallgatok.Ami jó neki, az jó nekem is.de igen vannak szuperanyukák, és még szerintem olyanok is vannak, akiknek nincs gyerekük, és itt okoskodnak!
2011. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos ilyenek az emberek.Én is sok dolgot olvastam,mert első babámat vártam,de aztán meguntam,mert ahány ember annyi variáció volt a kérdéseimmel kapcsolatban,.Minden ember,minden terhesség,minden gyerek más.Mindenkinek más jött be.Mindenki elött más példa van a szüleitől.Csak ezt sajnos sokan nem fogadják el,és inkább leszólják az embert.Vagy ha máshogy tudja a dolgokat,mert mástól úgy hallotta,akkor azért is megszólják.De én ezen már nem bosszankodom,mert ez mindig is így lesz. :)
2011. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%

Ja itt csak szuper anyukák vannak.

Ha meg nem tetszik, amit válaszolnak akkor ne tegyél fel kérdést.


Mindenkinek más a nézete. De még családon bellül is. én mindent meghallgatok, és sokmindent olvasok, majd úgy cselekszem ahogy jónak látom.

2011. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Szerintem mindenki szuper anyuka, aki normálisan, egészséges környezetben, ordibálás, verés nélkül fel tud nevelni 1-2-3-4-5-stb gyermeket.

Én mindig a szívemre hallgatok, bár szoktam tanácsot kérni, amit átgondolok, ha olyan megfogadok, ha tetszik az alap ötlet, de változtatni szeretnék, akkor úgy...

Szerintem mindenki másképp neveli a gyermekét, és nem minden gyermeknek jó az, ahogyan mások nevelnek.


Csak saját példa...

nagylányom autista...érzékeny, mindenre. Ő rá nem lehet úgy rászólni, mint a kisebbre.

A kicsi hiperaktív, őt jobban kell fegyelmezni.

Szóval már egy családon belül két gyermeknek is eltérnek az igényei.


Hallgass a szívedre, és hidd el, az nem csap be!

2011. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
56%

Nincs kedvem már nekem se járni az utóbbi napokban irok valamit erre mások kiragadnak belőle egy részletet és azon csámcsognak hogy mikor induljon a kórházba erre leirom hogy ne túl korán. 5 perceseknél erre valaki visszakérdez hogy mi az hogy ne túl korán hát az agyam eldurran.


semmi se jó! ha azt irom hogy 10 perceseknél beszólnak ha meg azt hogy 5 perceseknél - korrekt megoldás- akkor is beszólnak. úgyhogy lényegében mindegy hogy mit irok... semmi se jó.


szuperanyu: hát lehet hogy megvetendő de nem veszek fp játékot nem fejlesztem a gyereket nem olvasok vida ágit se suttogót. a gyerek akkor kel amikor akar 8kor fekvés van és eljátszik ha épp úgy alakul.

most babát várok és nem csinálok semmit másképp mint vele tettem.


ugyanúgy nem fogok kivit adni egy év alatt se tápszert hogy jobban aludjon nem veszek 100 ezres babakocsit se szivhanghallgatót.


inkább a szivemre hallgatok ha ez valakinek fáj..... hadd fájjon.

2011. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
41%
Mindenki követ valamilyen elvet, manapság már annyi féle lehetőség van, régen csak egy volt és mindenki úgy csinálta, holott nem is volt hol megkérdezni, csak a szülőktől. Csak némelyik anyuka elfelejti, hogy nem csak az lehet jó ahogy ő csinálja.
2011. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom, nagyjából állandó, kik látogatják az oldalt, így aki egyszer válaszol, máskor kérdez. Ergo: nincsenek szuperanyuk, mert azok nem kérdeznek, mindent tudnak. :)


Nem érdemes magad ennyire felhúzni.

A másik kategória, aki az ilyen oldalakon tobzódik, aki azt lesi, hol lehet a másikba név nélkül, arc nélkül belekötni, és ott rúgni a legnagyobbat, ahol a legjobban fáj.


A harmadik kategóriát a (problémás) kamaszok képviselik.


Most őszintén, szerinted itt ki "szuper"?

:D


Nem szentírás, amit válaszolnak, ha tetszik, megfogadod, ha nem, akkor átlapozod.


Egyébként én is a régi nevelés híve vagyok, és rengetegszer lehurrognak a liberális szülők. Majd meglátjuk, kit igazol a jövő. :)

2011. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%

A szuperanyukák szemében én nem vagyok szuperanyuka:

-még mindig cipelek 10 kg túlsúlyt, nem vagyok fitt

-a konyhában nem vagyok túl ügyes, de igyekszem...

-nem sikerült a szoptatás, 3 hónapig kínlódtunk

-a gyerekem vékony és rossz evő

-macerás az esti lefektetés nálunk, ez sem sikerült

-20 hónaposan még nem beszél nagyon sokat, nem tanítottam meg erre sem...


De neki akkor is én vagyok a világ legjobb anyukája, más véleménye meg nem érdekel. :)

2011. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok szuperanya, de az 20-30 évvvel ezelőtti nevelés és táplálási elveket nem tartom jónak. Ennyi
2011. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem én tipikusan a szuperanyukák ellentéte vagyok.

Amikor azt hallom,hogy 3-4 gyerek mellett is csitti-vitti rend van,akkor ki tudok akadni.Nekem nincs kapacitásom 1 gyerek mellett is ragyogó rendet csinálni.Ez van nem vagyunk 1formák.Nem úszik a lakás,de tip-top rend sincs.Nem járunk mindenért orvoshoz,nem nyaggatok senkit,hogy ki hogy csinál ezt azt a gyerekkel.Nem olvasok szaklapokat,arról,hogy hogyan kell gyereket nevelni.Ha most követném at a könyvet amit a Felicitástól kaptam,akkor a gyerekem már rég beteg,mert nem 1 éves kora után kezdett el járni,hanem 9 és fél hónapsan és még egy csomó ilyen.

A másik ilyen,hogy megszóltak egyszer,hogy a lányomnak miért ilyen és miért csak ennyi játéka van.Amik itthon vannak azoknak a legtöbbje nem márkás játék,mintha csak az számítana.Attól hogy annyi játéka van egy gyereknek,nem biztos,hogy az jó is.Sztem sok játéka van,de konkrétan én alig vettem 1-2-t.

2011. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!