Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak szuperanyukák...

Tényleg csak szuperanyukák vannak itt?

Figyelt kérdés

Akik lehurrogják, ha valaki nem aszerint nevel, ahogy ők. Ők, akik minden tudományos olvasnivalót végigkutatnak a neten, hogy ők legyenek a tökéletesek. Vajon, tényleg igaz az a sok "zagyvalék", amit manapság a neten lehet olvasni a gyerekneveléssel kapcsolatban? A régi nevelés, ahogy mi is felnőttünk, az miért nem jó? Aki úgy nevel, mint régen, az miért van leszólva?

Annyira elment a kedvem ettől az oldaltól:(


2011. jan. 25. 13:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
66%

Hehe,vicces a kérdésed,pont ma gondolkodtam főzés közben ezen. Mármint én még csak állapotos vagyok első babával,és elég fiatal is 24 éves,és olvasgatok jobbra-balra,többnyire itt is.

Sok esetben szöges ellentéte annak,hogy például minket neveltek a férjemmel, tesómmal, mégis itt vagyunk egészségesen,egyikünk sem beteges,allergiás,sőt nem is haldoklunk.

Emlékszem,hogy tesóm alig egy éves volt rámart az abált szalonnára,és jóízüen ette például,anyós mesélte,hogy ő 3 hónapos koruktól hozzátáplálta a gyerekeit,én először lestem,mint interneten "tanuló kismama",de aztán elgondolkodtam,hogy végülis,lehet nem mond hülyeséget. Szóval én megfogadtam,hogy nem fogom a hiperszuper modern elvek alapján nevelni a kicsinket, persze,hallgatok az orvosra,védőnőre,de anyumra,és anyósomra is,végülis felneveltek 4 gyereket nagyon szépen.

Egyébként ugyanez a helyzet már magával a terhességgel is. Ne csináld ezt,ne csináld,ne igyál semmi szénsavasat(pl tegnapi aggódó kismama: "megittam 3 dl tonikot,baja lesz a babának?"nekem ez már sok...Én például iszom kólát,ha jól esik,járok uszodába,fürdőbe,ha éppen olyanom van,szaunázok. Sőt a hajamat is festettem első trimeszterben is,meg még most is:).Mielőtt valaki megszólna,orvosom tud minderről,és csúnyán fogalmazva még biztat is,azt mondta,hogy élvezzem ezt az időszakot,míg még nem túl nagy a pocóm,és kapcsolódjak ki.

Meg ez olyan,hogy például itt olvastam,az imént,hogy valaki a doktornőt megszólta,hogy hülyeséget beszél(banán)...Honnan tudja a kedves válaszoló,hogy nem az ő orvosa mond hülyeséget?

Semmit nem tudhatunk szerintem biztosra,ahány orvos,annyiféleképpen látja a dolgot...Valamint ahány szervezet,annyiféleképpen reagál.

Egy viszont biztos, 20-30 évvel ezelőtt is születtek egészséges és beteg gyerekek is(csakúgy,mint most), ők is felnőttek, hiszen ők a mai "szuperanyuk".

egy kismama

2011. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Figyelj, engem is mindig leszólnak, kioktatnak; hol az egyik tábor, hol a másik. Mert, hogy kettő van. Bármilyen kérdés megosztja a válaszolókat. Mindig mindenért lepontoznak, mert mondjuk más a véleményem, és nem azt nézik, hogy hasznos-e a válasz. DE mindig legalább két tábor van, mindig van több vélemény... De hát ez így normális. Nem vagyunk egyformák. Mellesleg szuper anyuka vagyok. :) Szerintem! Magamat is megleptem, hogy mennyire jól kezelem a helyzetet. Mármint az anyaságot. És nem azért vagyok szuperanya, mert itt azt mondják rám; hanem mert én tényleg úgy érzem, hogy jól helyt állok anyaként, plusz kilókkal, 23 évesen, császárral, 3,5 hónap szoptatással.
2011. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Azt azért látni kell hozzátáplálás terén, hogy az élelmiszerek minősége sokkal silányabb, mint 20-30 éve. Az én lányom pl. tejfehérje-allergiás, igazoltan, és egy úristennek sem tudom eltolni a mamák agyáig, hogy a bolti "tej" nem egyezik meg azzal a friss boci tejcsivel, amin mi nőttünk fel a férjemmel.

Én vegyesen alkalmazom a régi és az új "elveket", de pl. sose fogom magamnak megbocsátani, hogy nem igény szerint szoptattam a lányom, hanem a régi merev 3 óránkénti módszerrel, mert akkor lehet hogy nem apad el, szopott volna, és most nem kéne a tejfehérje-allergiával kínlódnia.Hát én ezért nem vagyok szuperanyu, mert hallgattam anyám-anyósom hülyeségére, akik nem tudtak szoptatni.

Szerintem nem azon kéne filózni, hogy régi vagy új elvek, hanem azon hogy nektek mi a jó.

2011. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Előző Tanuló kismama!


A szüleink elveivel (mint anyósod) csak az a gond, hogy az egy generáció volt. A szoptatásról és a hozzátáplálásról tanultam és írtam szakdogát és sokan nem tudják, de pl. az 1800-as és az 1900-as (kb. 1930-ig) években is a 6 hónapig tartó kizárólagos szopit javasolták. Sőt, amikortól létezik a csecsemőkről írott dokumentum, ez az irányadó. Mennyiségekre is ugyanannyit írtak, mint ma. Anyáink korában (1930-1980-ig) volt egy időszak, amikor a 6 hetes kortól való hozzátáplálást és a tápszer nagyszerűségét propagálták, gondolom sejted hogy miért. Akkor a csapból is ez folyt és sajnálatos módon a ma szülő generációra is sok anyuka/anyós próbálja rátukmálni. Sajnos nem ismered a statisztikákat. Nem akarlak meggyőzni, ha akarsz, adj a gyermekednek egy évesen abált szalonnát vagy akár már 3 hónaposan is. A te döntésed. DE!! Ettől nem leszel felelősségteljesebb anyuka semmivel sem. Jó babázást. Szerintem ha már a kezedben a baba, tízszer is átgondolod, hogy mit adj neki.

2011. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

13.40 vagyok ismét.

Először is tök jó ez a kérdés, még senkinek nem sikerült rá hasznos választ adnia. :)

Másodszor: nem tudom, miért sértegetsz. A válaszomban éppen arra szerettem volna kilyukadni, hogy attól, hogy valaki máshogy nevel, még nem "szuperanyuka", de sajnos sokan így nevezik azokat, akiknek genetikai alapon, vagy mittudomén, hogyan, sikerült az, ami nekik nem (természetes szülés, szoptatás stb.)

Igen, természetesen szültem, könnyen, a szoptatással sincs gond. Erről nem tehetek, anyukám, nagymamám is így volt vele. És igen, számtalanszor olvastam már ezen az oldalon lenéző (valójában inkább kisebbségi komplexussal küszködő) hozzászólásokat, akik le ősanyázzák, szuperanyázzák, meg ki tudja, milyen szarkasztikus jelzőkkel illetik azokat, akiknek - szigorúan csak ebből a szempontból - szerencsésebb alkat jutott.

Amikor mindenféle minősíthetetlen jelzőkkel illetted azokat, akik "itt tespednek" (ez csak a legenyhébb volt), én annyit válaszoltam, hogy te is itt vagy. Nem neveztelek p.csának, k.rvának, mint Te a többieket, és nem is foglak, mivel nem ismerlek, és akit ismerek, sem szoktam így nevezni. A kérésemre, hogy idézz téged sértő hozzászólást, viszont nem reagáltál.

Az én babám sem tökéletes (vagyis nekem az, de objektíven nem): 9 hónapos létére nem alussza át az éjszakát, sokszor sír a babakocsiban, nem tapsol, nem integet, mint itt sokaké. Mégsem fogom leszólni azokat, akiknél mindez működik.


És továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy ez egy felesleges, provokatív kérdés, amit kár volt kiírni.

2011. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

' Aki úgy nevel, mint régen, az miért van leszólva? '


A nevelés alatt mit értesz?


Igazából nekem az a fura, hogy az új, modern gyógyszereket megveszed a babádnak, ha beteg. Nem mondod azt, hogy anyám idejében még nem volt ilyen gyógyszer ezért az én babám se kapja, mert még élünk mi is. Eszedbe sem jut azt elutasítani. Eszedbe sem jut pl. textilpelenkát tenni a gyerek feneke alá, csak mert te is abban nőttél fel. Akkor a többi, bizonyított eredményt miért vonod kétségbe? Ezt sosem értettem, de ha megmagyarázod, akkor azt mondom, hogy szuper anyuka vagy.

2011. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
A kérdező kommentjét törölték? Csak mert visszaolvasva néhányan utaltak rá, de nincs sehol.
2011. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ez valóban egy nagyon provokatív kérdés, egyetértek, ilyesmit nem kéne ide kiírni, mert ez az oldal nem erre való. Itt információkat kellene adott kérdésekkel begyűjteni konkrét problémára, kérdésre. Ilyesmivel nyiss fórumot, vagy mittudomén, amit akarsz. Kérdésed csak arra volt jó, hogy egy csomó itt olvasgatót feldühíts, és egymásnak ugrassz. Gratulálok!
2011. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Kedves 15:53!

Egy kérdést feltevő ember sosem arra akar kilyukadni,hogy mást feldühítsen vagy egyebek!Normális esetben persze.Aki emiatt bosszankodik és miegyebek,az magára vessen.


Párom mamája a minap mondta,hogy mit nem adott volna azért,ha textilpelus helyett ilyen eldobható pelenkát tudott volna használni a 4 gyereke mellett.Azt is mondta,hogy sok esetben könnyebb a mai anyukáknak,de túlmisztifikálják az egészet.Folyton görcsölnek a dolgokon.

A gyógyszerekről annyit,hogy én se szedtem be náthára azt a sok gyógyszert amit az orvos felírt.A gyereknek se fogok mindent beadni.Valamennyire azért kell a szervezetnek edződnie.Épp az unokatesóm kérdezte múltkor,hogy milyen oltásokat adatok be a lányomnak a 18 hónapos oltáskor.Mondtam,hogy azt amit kötelezőnek előírnak és neki és nekem is beadatom a bárányhimlő ellen,mert én és a testvéreim nem estünk át ezen.És akkor már rögtön nekem jött,hogy miért nem adatom be ezt és ezt. -.-"

A H1N1 vírus sztem megint csak kacsamese,mint tavaly.De ezért is kaptam már hideget-meleget.

Most 13 hónapos a lányom és még ma is 5x szopik.Ezt egyszer valahol leírtam és olyan balhé lett belőle.meg se kérdeztek engem csak rögtön dobálóztak vele,hogy ennyi idősen már rendes kajákat kellene ennie.Eszik rendesen reggelizik,10óraizik,ebédel,uzsonnázik és vacsizik,de utána szopi,csak ilyen részletesen nem írtam le,mert nem erre voltak kíváncsiak.Azt hiszik egyesek,hogy mindenki hülye és mert nem írt le valamit,már rögtön nem is tudja.

2011. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
én vagyok a világ legszuperebb anyukája, nekem van a legboldogabb családom, leggyönyörűbb gyerekem, sőt, még minden tökéletes is, minden úgy működik ahogy tervezzük, ideális állapot a mienk, ha tanács kell, irjatoookkkk!!!! hehe
2011. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!