Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon miért "romlott el"...

Vajon miért "romlott el" teljesen a 9 hónapos babám éjszakai alvása?

Figyelt kérdés

Már több mint 4 hete borzalmasan alszik éjjelente. Külön szobában alszik születésétől kezdve. 5,5 hónapos volt mikor indult nála a szeparációs szorongás, onnantól csak rajtam volt hajlandó elaludni. Ez napközben csak 5-15 perceket, éjjelente fél órás-órás altatást igényelt. A karomban, vagy rajtam a fotelben elaludt, majd letettem a kiságyba és szépen aludt reggel 8-ig legalább.

Aztán amint elkezdett kúszni elkezdődött... De hozzáteszem 2 héten belül elkezdett még egyedül ülni, mászni és feltérdelni is. Egyre többször megébredt éjjelente, először csak fél órákra, órákra, aztán egyre több időre. Elalszik 8-fél 9 körül, majd bizonyos időn belül megébred és üvölt. Újabb kézben altatás, aztán sokszor próbálnám letenni, de amint tenném be a kiságyba, rögtön felkel. Minden altatásnál egyre több és több időt igényel, mire elalszik. Volt, hogy negyed 12-től éjjel 4-ig szórakoztam vele, mire végre úgy tudtam letenni, hogy nem kelt fel...

Utána olvastam a mozgásfejlődésnek, de ott mindenhol azt írják 1-2 hét ez az állapot és visszaáll a baba alvása, vagy legalább javul. Hát a miénk nem javul, sőt ma már ott tartunk, hogy fél 10 múlt és le se tudjuk tenni aludni, se én se a férjem. (Amióta ezt a 4 hetes időszakát éli, már a férjem is "altathatja", legalább...).

Az elmúlt 1 hónapban ezen a héten szerdán aludta át az éjszakát egyedül, a többi éjjel szenvedés.

Napközben továbbra se kell túl sokat szenvedni az alvásával, meg könnyebben le is tudom tenni anélkül, hogy felkelne.


Már próbálkoztunk citromfű teával, de nem vállt be. Most Álommanó teát iszik, ezt másfél hete issza, de úgy tűnik ez se igen segít.

Gondoltunk már arra is, hogy velünk akar aludni, de úgyse hajlandó. Csapkod engem is, az apját is, most is itt hempereg ide-oda köztünk, egy pillanatra nem lehet lefogni.


Lehetséges, hogy próbálna átállni napi 2 alvásról 1 alvásra?


Néztem napirend "sablonokat" 9 hónapos babának, és azoknak teljesen megfelelünk.

A napirendünk jelenleg:

- 8-fél 9 között kel

- Fél 9-9 között megeszik kb 150-170 mili tápszert

- Játszik, szabadon mozgolódik

- 11-kor eszik valamilyen gyümit, darált keksszel

- 11-negyed 12 között alvás

- Fél 1-1 között ébred

- 2-kor ebédel, husit gyümivel, zöldséggel, tésztával, stb. Lényeg húst minden nap fogyaszt, darabosat is eszik már, de inkább még pépes

- Játszik, szabadon van, elmegyünk babakocsival sétálni, levegőzünk

- Háromnegyed 4 körül alvás

- 5 előtt kel

- 5-kor vacsora gyümölcs keksszel pl.

- Ismét szabadon mozog, apával játszanak

- 7-kor megissza az Álommanó teát (120 milit)

- 8-kor fürdés, megeszik 220 mili tápszert és indul az altatás


Szerintetek mit rontok el?


A "hagyd sírni" és társai tanácsokat inkább mellőzzük... Képes már köhöhésig, öklendezésig üvölteni magát a kiságyban és nem, nem igen hajlandó abbahagyni.


Segítségünk nincs, csak én vagyok és a férjem.



tegnap 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Időszakok vannak. A jó és a rossz is elmulik és változik.
tegnap 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!