Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak szuperanyukák...

Tényleg csak szuperanyukák vannak itt?

Figyelt kérdés

Akik lehurrogják, ha valaki nem aszerint nevel, ahogy ők. Ők, akik minden tudományos olvasnivalót végigkutatnak a neten, hogy ők legyenek a tökéletesek. Vajon, tényleg igaz az a sok "zagyvalék", amit manapság a neten lehet olvasni a gyerekneveléssel kapcsolatban? A régi nevelés, ahogy mi is felnőttünk, az miért nem jó? Aki úgy nevel, mint régen, az miért van leszólva?

Annyira elment a kedvem ettől az oldaltól:(


2011. jan. 25. 13:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
63%

Úgy vettem észre, egyesek szerint már mindenki szuperanyuka, aki

- természetesen szült. Ha mindeközben még fájdalomcsillapítást sem kért, tényleg forduljon fel;

- olyan szerencsés, hogy van teje;

- nem bírja hallgatni, ha a gyereke 20-30 percen keresztül sír;

- követi az orvos tanácsát a hozzátáplálás kérdésében, így nem kezdi el azt 3 hónaposan, és nem ad 1 éves kor előtt tehéntejet;

- aki pedig véletlenül vásárolni mert egy hordozókendőt, az aztán nem csak szuperanyuka, hanem egyben földanya is, ami pedig a legalja mindennek.


Én is sok dologban követem édesanyám és az anyósom tanácsát, de néhány dolgot azért azóta meghaladott az orvostudomány, más dolgokban pedig épphogy visszatért a néhány generációval ezelőttiek gyakorlatához (pl. a szoptatás hossza.)

Hogy csak egy mindennapi példával érzékeltessem: Kérdező, szoktál főzni? Ha igen, mivel? Sertészsírral vagy olajjal? Gondolom, ez utóbbival. De miért, ha a nagymamád is vígan élt sertészsíron? Hát mert azt azóta meghaladta a tudomány. Ugyanez van sok babagondozási gyakorlattal is.

Azt meg végképp nem értem miért zavar az téged, ha valaki olvas? Nem kötelező, vannak, amiket én sem szeretek, de ha valakit érdekel, minek azért máris megszólni?


Meg aztán, ahogy látom, te is éppen eléggé leszólod azokat, akik nem a nyolcvanas évek trendje szerint nevelnek, úgyhogy nem sokkal jobb a hozzáállásod az övékénél.

2011. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Küldenél egy összehasonlítást a régi és az új nevelésről? Kíváncsi vagyok konkrétan mire gondolsz?
2011. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
28%
nem tartom magam régimódinak,de liberálisnak sem.nem tartom jónak,ha mindig,mindent rá hagyunk a gyerekere,majd leszokik róla címszóval,nem tartom jónak,ha mindig mindenért rá szólunk,és ütünk elő szóra.Nem nevelem katonásan a gyerekem,mert fontos,hogy nyugodt békés élete legyen,és ne legyen rémálmai,de vannak határok amit ha átlépünk akkor következménye lesz.Vannak fontossági sorrendek is,meghallgatom mások tanácsát,és ha számomra és a fiam számra hasznos,el is fogadom.ha valaki le szól e miatt,ám tegye,az ő lelke,jó hogy ennyi energiája van másokkal foglalkozni.nekem nincs.
2011. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
44%

13:41, nem hiszem, hogy a kérdező az általad felsorolt ismérvek alapján ítél szuperanyának valakit. A szomorú az, hogy Te sem vagy különb, egyből támadsz, gondolom, Te is a sok, kioktató, lehurrogó közé tartozol. Csak mert valaki nem úgy csinál valamit, mint Te. Igazából sorolhatnám az ellenkezőjét, sokan itt még le is írják, hogy sz.r anya vagy, ha nem természetes úton szültél minden beavatkozás nélkül, ha nincs tejed, ha nincs hordozókendőd, ha nem házilag sütöd a kekszet stb., stb.

Kedves kérdező, Én pl. nem vagyok szuperanya, és nekem is elegem van az itt tespedő, unatkozó, mindenkinek okoskodóan beszólogató, más véleményét elfogadni képtelen, frusztrált hü..e pi..ákból. Azokból, akik azt gondolják, hogy szuperanyák. Szánalmas. Persze, Ők ezt sosem fogják így érezni, úgyhogy nézz át rajtuk, lépj át rajtuk, ne reagálj a hozzászólásaikra, mert pont azt élvezik. :-)

2011. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok "szuperanyuka",mert:

császárral szültem,és ugyebár az "sokkal könnyebb"

nem tud egyedül elaludni az 5 hónapos gyermekem

megszoptatom éjszaka,ha felébred

utálok szoptatni

fél éves kora előtt banánt eszik,mert a doktornéni javasolta,mert imádja,és mert nem elég tápláló már neki az anyatej

háziállatot tartok

nincs időm főzni,és néha szalad a lakás

néha elfáradok és kiborulok

egy hónapban egyszer a nagyszülők vigyáznak a babára,hogy kikapcsolódhassak.


És mégis JÓ anya vagyok,mert szeretetben és gondoskodásban soha nincsen hiánya.


Amiket felsoroltam,azt sokan a szememre vetették itt az oldalon is,és a családban is,de nem vagyok hajlandó magam rosszul érezni miattuk,és szerintem te se tedd.

2011. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

13.41 vagyok. Légyszíves idézz 1 olyan választ, amelyikben azt írják hogy rossz anya az, akit császározni kellett, vagy akinek nincs elég teje. Én ilyennel még nem találkoztam. Olyannak igen, aki megszólja azt, aki kényelemből tápszerez vagy választja a császárt, de olyat nem aki azt bántja, aki szükségből tette.

Egyébként meg te is épp a gép előtt tespedsz, úgyhogy nem értem, mitől lennél különb.

2011. jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Doktor néni jó nagy hülyeségeket beszél:-(((
2011. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Én azért nem tartom magamat szuperanyunak, mert:

az 1 szem gyermekem minden energiámat kiveszi,sajnos gyakran van rendetlenség nálunk, nem főzök minden nap, sokszor nem játszok annyit a gyermekemmel, amennyit talán kellene,2 hónapig tudtam csak szoptatni, már 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, és még sorolhatnám,sajnos nem vagyok tökéletes:(

De:

Elgondolkodtam, hogy miért ennyire népbetegség az elhízás, magas vérnyomás, cukorbetegség, érszükület,gerincbetegségek stb.(elég, ha a családomon végignézek).Nem feltétlenül, de közrejátszik például a helytelen táplálkozás, vagy a rosszul kialakított cipők.

Felnőtt koromra én is allergiás lettem(igaz, hogy 2 hónapos koromtól tehéntejet kaptam és hasonló finomságokat), gerincbetegségem is van(a legolcsóbb cipőkben jártam, bár nem hibáztatom szüleimet, mert szegények voltunk)

Szóval nem vagyok szuperanyu, de néhány dolgot azért szeretnék másként csinálni, mint annak idején édesanyám.Megvártam a tejjel az 1éves kort.Igaz, hogy 3000 ft-os cipőt vettem a gyermekemnek, de viszonylag jobban kialakítottat.

És még sorolhatnám, de nem teszem, mert a gyerkőcöm már hiányol:)

2011. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
31%
14:09 vagyok, hát 13:41, most aztán igazán beigazoltad, hogy az vagy, akinek gondoltalak. Fogalmad sincs, hogy mit csinálok, de ítélkezel. Na mindegy, felvilágosítalak. 2-kor ültem le az asztalomhoz a laptopom elé a kis ebédemmel a munkahelyemen, mert most van 30-40 percem megenni az ételt, és nem a munkával foglalkozni, mint azt tettem ma reggel 6 óta. Ennyit erről.... na megyek vissza a dolgomra, Te meg köpködj csak itt másokra tovább!
2011. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem csak szuperanyák vannak itt, csak sokan nem szeretik a kioktatást, a beszólogatást, a lenézést csak azért, mert nem egyezik a véleményük...

Én pl sokszor nem válaszolok egy-egy kérdésre, ha az első válaszok alapján azt látom, hogy szitkozódás lesz, mert nekem más a véleményem...

Inkább kerülöm az ilyen kérdéseket. Egy-egy fárasztó éjszaka után más se hiányzik, minthogy vadidegen emberek beszólogassanak. Inkább megtartom magamnak a véleményem. És ezzel mindenki jól jár: én is, mert nem bosszantanak fel, és ők is, mert azt hihetik, hogy tényleg csak az a helyes, ahogy ők gondolják!

2011. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!