Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit élveztek a...

Anyukák! Mit élveztek a gyereknevelés első 3 évében?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam nemrég múlt 5 éves. Nagyon sokat változott az utóbbi 1 évben (kedvező irányba).


Azon gondolkoztam, hogy amikor annyira túlromantizálják, rózsaszín ködben tüntetik fel a kisbabás, valamint a totyogós éveket, tulajdonképpen mire gondolnak, mi a szép benne?


Talán az, hogy a gyermeknek még nincs (akkora)! öntudata, kevésbé tudja érvényesíteni az akaratát? Esetleg hogy nem beszél (sokat) ekkor még? A sok átvirrasztott éjszakát, a pelenkázásokat, az értelmetlen hisztiket, a fájdalmas szoptatásokat?


Őszintén szólva, én pont azt tapasztalom a közvetlen környezetemben (és annak idején magamon is), hogy a kismamák leharcoltak, nincs idejük saját magukra, depressziósak, kedvtelenek, folyton ingerültek, és ami a leglátványosabb, hogy rendkívül kimerültek.

Ebben mit lehet akkor élvezni, ha a kezünket a szívünkre tesszük mindannyian? Elhiszem, hogy vannak szép pillanatok is, szívet melengető ölelő kiskezek, az első, nyálas puszik, az első szavak..... igen, ezek tényleg gyönyörű emlékek maradnak!


De valóban az első 3 év lenne ""legszebb""? Én nem gondolom! Határozottan nem!


A fiam egyre jobban és jobban szeretem, ahogy nő, okosodik, nyiladozik a kis értelme... és nem, soha többé nem kívánom vissza a fárasztó első 3 évét, de főleg nem a csecsemőkort!


Miért kell valamit tökéletesnek álcázva túlromantizálni a fiataloknak, ha egyszer nem az, és Ti magatok is látványosan belefásultok az első időszakba?



okt. 19. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:

Egyébként ha az "első perctől kezdve való alvásnak minősül", ha a baba aludt 5 órát egyhuzamban, akkor tessék, az enyém is átaludta az éjszakát, mert éjféltől hajnali 5-ig aludt.🤷‍♀️


De ugye mindenki érzi, hogy ez még mindig nem végigalvás....?! 😊 na ugye!


Ma már reggel fél 9-9-ig fixen alszom! 😉

okt. 20. 11:30
 52/66 anonim ***** válasza:
77%
Várod a kamaszkort?? Soha életemben egy embertől sem hallottam még ilyet!! 😅 Na az az igazi kínszenvedős időszak! 🤣
okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:

#52


Igeeeen, várom! 😄 De majd emlékezni fogok szavaidra, kíváncsi leszek, milyen az élet egy 14-18 éves fiúval! 😊

okt. 20. 11:39
 54/66 anonim ***** válasza:
67%

"eleve 3 óránként etetni (szoptatni) KELL(!)"

Ha a gyerek édesdeden alszik, dehogy kell.

"pelenkázni, ha nem akarod, hogy ekcémás legyen"

Szintén dehogy kell azért kelteni 3 óránként, hogy átpelenkázd. Ha bekakál, nyilván nem hagyod benne akkor se ha alszik, de csak pisi esetén, nem kell.

"mérni a súlyát, mennyit hízik"

Ezt se éjjel kell, sőt még csak naponta se. Újszülöttet hetente, nagyobb babát havonta.

"és minden egyes kisbaba fogzik"

Minden kisbaba fogzik, de nem minden babát visel meg.

"fáj néha a pocakja (még aki nem hasfájós típus, annak is"

Ez se igaz.

Ha már azzal dobálózol, hogy nem kellene fals dolgokat állítani, neked se kellene.

De ebből a felsorolásból már érthető, hogy miért élted meg pokolkénz, hisz ha valaki minden lényegtelen dologra így ráfekszik és csinálja magának a felesleges köröket, nem csoda, ha kipurcan.

okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:

#54



Tényleg??! Mindezeket, amiket ide leírtál, magyarázd már el légyszíves a családomnak, Szent Istvánban kórházban dolgozó, csecsemőorvos távoli rokonomnak is, hogy nem kell, "felesleges körök", mert konkrétan egy nap 10x felhívtak, ugye keltegetem a babát 3 óránként, hogy egyen, ugye nem alszom egész éjjel, hátha bekakil és pelenkázni kell, ugye mérem minden nap, mennyit hízott, és természetesen, ugye szoptatom a kicsit és még véletlenül sem adok neki cumisüvegből enni, tápszert meg végképp nem!?!


Beszélgess már el velük, mert valami nagyon nem stimm....😄


(Egyébként ha mindez nem jött volna át egészen idáig, egy elsőgyermekes, akkoriban fiatal édesanya voltam, aki konkrétan az iskola padjából, és az első, diákmunkája mellett ment el szülni! 😉)


Több empátiát, ha esetleg lányod van, es még gyerek, kerülhet Ő is hasonlóan stresszes, váratlan élethelyzetbe!😉 Fiatalon örülsz, ha a saját szárnyaidat képes vagy önállóan próbálgatni,.nem pedig tökéletesen tudsz mindent a gyerekneveléssel kapcsolatban, ahogy megszületik az egyáltalán nem tervezett, be nem kalkulált gyermeked!

okt. 20. 11:50
 56/66 anonim ***** válasza:
66%

Hát márpedig nem kell 3 oránkent kelteni. Én sosem keltettem. Akik besargulnak, koraszülöttek, nem gyarapszanak, stb. ott eleinte kellhet. De ha egyik sem áll fenn, akkor nem kell. 5-6 órakat siman hagytam aludni a par hetes babámat. Semmi baja nem volt, nem lett, makk egeszseges 4 eves most. Közösségbe kerülese előtt (3 eves koraig) egyszer volt beteg, 3 napos láz, azon kivul semmi, még nátha sem.

A korhazban mondtak pár fura dolgot, pl. azt sem ertettem miert eves elott pelenkazunk... végigorditja, mert éhes, majd eves kozben megjon az inger es tuti pisil-kakil, tehat ujra csere. A modern, jo minosegu pelenkak jol tartjak a pisit, kivulrol nem nedves, nem zavaro ha kicsit pisis. Kakit nyilvan csere amint lehet.

okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
58%
Nem mindenki hülye attól még, hogy fiatalon szül. 9 hónap fiatalnak, idősnek is elegendő ahhoz hogy felkészüljön, ha fordít rá kellő energiát. Aki tojik az egészre, az persze, hogy megvezethető, felkészületlen balekként vág neki.
okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:

#57


"Nem mindenki hülye attól még, hogy fiatalon szül".


Nem mindenki olyan naiv, hogy elhigyje, 9 hónap terhesség elegendő ahhoz, hogy felkészülj a totális ismeretlenre, tekintve, hogy NINCS 2 egyforma gyerek, 2 egyforma személyiségű szülő, 2 egyforma élethelyzet, egyforma körülményekkel!


Hülyézd saját magadat, totál égő a degradáló, mégis igazságtartalmat, realitást nélkülöző hozzászólásod.


Tapasztalatlan a megfelelő kifejezés, semmiképpen sem a "hülye". Ahogy állsz embertársaidhoz, pont ugyanazt vissza fogod kapni, az égvilágon semmennyivel nem leszel több attól, hogy rúgsz mégegyet abba az anyába, aki végigaggódta a gyermeke első hónapjait, mindezt azért, hogy a picinek jó legyen... tudod, még mindig EZ A JOBBIK verzió, mint az, aki belesz@rik, és nem érdekli a kisbabája fejlődése, hogyléte, közérzete. 😉

okt. 20. 12:11
 59/66 anonim ***** válasza:
24%

#57

Nem a fiatalsaggal van a gond. Az élethelyzete nem lehetett túl rózsas, vagy alkalmas, ha a környezetében mindenki le akarta beszélni, es abortuszt javasolt.

okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

#59


Pontosan. Néhányan megérdemelnék, hogy hasonlókat átéljenek, amiket anno én, rögtön átértékelnék a nagyraduzzadt arcukat, érdemes-e mást bántani....

okt. 20. 12:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!