Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit élveztek a...

Anyukák! Mit élveztek a gyereknevelés első 3 évében?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam nemrég múlt 5 éves. Nagyon sokat változott az utóbbi 1 évben (kedvező irányba).


Azon gondolkoztam, hogy amikor annyira túlromantizálják, rózsaszín ködben tüntetik fel a kisbabás, valamint a totyogós éveket, tulajdonképpen mire gondolnak, mi a szép benne?


Talán az, hogy a gyermeknek még nincs (akkora)! öntudata, kevésbé tudja érvényesíteni az akaratát? Esetleg hogy nem beszél (sokat) ekkor még? A sok átvirrasztott éjszakát, a pelenkázásokat, az értelmetlen hisztiket, a fájdalmas szoptatásokat?


Őszintén szólva, én pont azt tapasztalom a közvetlen környezetemben (és annak idején magamon is), hogy a kismamák leharcoltak, nincs idejük saját magukra, depressziósak, kedvtelenek, folyton ingerültek, és ami a leglátványosabb, hogy rendkívül kimerültek.

Ebben mit lehet akkor élvezni, ha a kezünket a szívünkre tesszük mindannyian? Elhiszem, hogy vannak szép pillanatok is, szívet melengető ölelő kiskezek, az első, nyálas puszik, az első szavak..... igen, ezek tényleg gyönyörű emlékek maradnak!


De valóban az első 3 év lenne ""legszebb""? Én nem gondolom! Határozottan nem!


A fiam egyre jobban és jobban szeretem, ahogy nő, okosodik, nyiladozik a kis értelme... és nem, soha többé nem kívánom vissza a fárasztó első 3 évét, de főleg nem a csecsemőkort!


Miért kell valamit tökéletesnek álcázva túlromantizálni a fiataloknak, ha egyszer nem az, és Ti magatok is látványosan belefásultok az első időszakba?



okt. 19. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
51%
Majd ha kamasz lesz, vagy kiskamasz akkor eszedbe fog jutni, mit élveztél az első 3 évben.
okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyjából mindent tudok,engem az alváshiány gyilkolt le teljesen,és az total ko-ra teszi az embert. A férjem akkoriban külföldön dolgozott,kéthetente jött haza hétvégére,épkézláb nagyszülő egy darab sem a közelben,nulla segítség. Hasfájás,fogzas,holdallas,isten tudja meg mi,két és fél évig az atlag éjszakán öt órát aludtam két három részletben. Az első három hónapban ennyit se. Volt hogy jobb volt,volt hogy nem,de rémisztő hülyeségeket csináltam a kialvatlanságtol,teljesen leepultem benne. Nem szabad senkit sem elítélni,nem tudhatod min megy keresztül,mennyit bír,nem bír,stb. Nekem bivaly szervezetem van,de biztos hogy éveket vett el az életemből az első pár év. Pedig imádtam,imádom. Kevés anyuka van,aki az anyaságot nem szereti meg a gyereket. Egyszer kétszer ugyan tudtam egy nagyobbat aludni,ha a férjem ittthon volt,de az kevés a feltamadashoz,az még annak is három napba került,aki közülünk a legkülönbebb..
okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Aki azt írja, hogy "élete legnyugisabb időszaka volt" az első 3 év, az nyilvánvalóan hazudik, könyörgöm, ne állítsunk már olyat, ami a Holdról is bűzlik!


Nem véletlen lett ennyire lepontozva, csakúgy, mint az a maszlag, hogy "majd ha kamasz lesz, eszedbe fog jutni, mit élveztél az első 3 évben"!


Csak közvetlen kollégák körében 3 kamaszos anyukát ismerek, mindegyikük örül, hogy a gyermekük önállósodik, már nem kell mindenhez a szülő jelenléte, kiszolgálja magát, nem hisztizik nyilvánosan (a kamasz hiszti megint más!), nem fáj a hasuk, vagy a foguk, nem kell éjszaka virrasztani miattuk.


Miért nem lehet elfogadni, hogy sokak jobban kijönnek egy nagyobb, érettebb, ugyanakkor akaratosabb gyerekkel, mint egy kiszolgáltatott, önállótlan, hisztiző kicsivel, aki nem tudja még elmondani sem, mi bántja?


Nem vagyunk egyformák.

okt. 19. 14:42
 14/66 A kérdező kommentje:

"Az enyémnek nem volt semmi baja, így elsőperctől átaludta az éjszakát."



Aha, persze, mesélj még! Játékbabád van, akinek nem volt emésztése, sose fájt a pocakja, sosem pisilt be, nem kakilt be, sosem szomjazott, éhezett meg egyszer sem, sosem kívánkozott az öledbe..?!


Arc nélkül, egy névtelen fórumon a világon a legegyszerűbb mindig azt nyilatkozni, hogy a mi életünk mennyire tökéletes volt mindig is, és a mi gyerekünk nem is úgy viselkedett csecsemőként, mint egy élő, igazi baba, akinek igényei vannak....szánalmas

okt. 19. 14:48
 15/66 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve, hogy míg a kamasz gyereked mellől könnyen elmehetsz teljes állásba dolgozni, addig egy kisgyerek mellől örülj, ha felvesznek valahová dolgozni....


Nos, ez igen nyomós érv például arra, miért jobb, könnyebb, előnyösebb egy nagyobb gyerekkel, mint egy picivel.

okt. 19. 14:55
 16/66 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyunk egyformák.

Akkor TE miért nem fogadod el, hogy másnak az volt a legjobb időszak?

Miért csak a te igazad, az igaz?

Tartós beteg gyerekem van. Másról se szólt az első időszak, mint fejlesztésről fejlesztésre jártunk, orvostól orvosig... MÉGIS nosztalgiával emlékszem vissza arra az időszakra, mert mindezek mellett extrém cuki volt, mindenhol megállítottak minket és dícsérték, akkoriban még senki se tartotta furának, betegnek... Ami egy 1,5 évestől cuki, az egy 5 évesnél már ciki. És a többi és a többi.

Sokkal több gond van egy nagyobb gyerekkel még akkor is, ha egészséges. Van kiskamasz egészséges gyerekem is. Na vele is visszasírom még a hasfájós időszakot is.

Önálóbb nyílván, mégsincs több időm magamra, mert a munka elveszi és utána halmozottan zúdul a nyakamba még egy gépesített háztartással és jó férjjel is.

Az örökös ügyintézés, amit napközben nem tudok elintézni. Iskolai ügyek, házi feladat, beadandók, szmk részvétel (nálunk nem csak annak a kettő szülőnek van dolga), mellette edzsések, logopédia...

okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
55%
A nagyobb gyerekem 11 múlt, bár az első év iszonyatosan nehéz volt vele, de visszasírom! 1000x jobb volt, mint most! 2,5 éves volt, amikor megszületett a testvére, kb 1,5-3 éves kora között elvoltunk, azóta megint pokol minden.. Nyílt az értelme ja, csak más irányba, mint a miénk, így minden egy pokol
okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

#17 jelentettelek!


Semmilyen személyeskedésbe, trágár beszédbe NEM mehetsz át, olvasd el a szabályzatot is!


Rajtad kívül mindenki értelmesen tud válaszolni a kérdésre, tudod, a vita, attól vita, hogy érveket- és ellenérveket sorakoztatunk fel mind az egyik, mind a másik oldalon!


Legyél nagyon büszke magadra, hogy anya létedre ilyen unintelligens módon nyilvánulsz meg az eltérő véleményt képviselő anyatársaid felé te tanulatlan, észérvekkel nem rendelkező, ezért kínjában csak vagdalkozni képes egysejtű!

okt. 19. 15:21
 19/66 anonim ***** válasza:
38%
19# te most magadat írtad le 😂
okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
38%
Téged is lehetne jelentgetni a stilusodert, de nem mindenki óvodás.
okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!