Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit élveztek a...

Anyukák! Mit élveztek a gyereknevelés első 3 évében?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam nemrég múlt 5 éves. Nagyon sokat változott az utóbbi 1 évben (kedvező irányba).


Azon gondolkoztam, hogy amikor annyira túlromantizálják, rózsaszín ködben tüntetik fel a kisbabás, valamint a totyogós éveket, tulajdonképpen mire gondolnak, mi a szép benne?


Talán az, hogy a gyermeknek még nincs (akkora)! öntudata, kevésbé tudja érvényesíteni az akaratát? Esetleg hogy nem beszél (sokat) ekkor még? A sok átvirrasztott éjszakát, a pelenkázásokat, az értelmetlen hisztiket, a fájdalmas szoptatásokat?


Őszintén szólva, én pont azt tapasztalom a közvetlen környezetemben (és annak idején magamon is), hogy a kismamák leharcoltak, nincs idejük saját magukra, depressziósak, kedvtelenek, folyton ingerültek, és ami a leglátványosabb, hogy rendkívül kimerültek.

Ebben mit lehet akkor élvezni, ha a kezünket a szívünkre tesszük mindannyian? Elhiszem, hogy vannak szép pillanatok is, szívet melengető ölelő kiskezek, az első, nyálas puszik, az első szavak..... igen, ezek tényleg gyönyörű emlékek maradnak!


De valóban az első 3 év lenne ""legszebb""? Én nem gondolom! Határozottan nem!


A fiam egyre jobban és jobban szeretem, ahogy nő, okosodik, nyiladozik a kis értelme... és nem, soha többé nem kívánom vissza a fárasztó első 3 évét, de főleg nem a csecsemőkort!


Miért kell valamit tökéletesnek álcázva túlromantizálni a fiataloknak, ha egyszer nem az, és Ti magatok is látványosan belefásultok az első időszakba?



okt. 19. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
63%
Végig sem olvastam inkább a leírást, mert ez megint egy egyértelmű provokáció. Ha meg te tényleg nem voltal képes élvezni az első éveket, az nagyon sajnálatos, de szerintem ez megint az a kérdés, amire várod, hogy ugorjon rögtön 100 ember, csak más körítéssel. 🤦
okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Ha nem olvasod végig a leírást, amelyből EGYÉRTELMŰEN kiderül, hogy én is sok mindent imádtam a picikorból, akkor minek írsz ide, mint egy analfabéta? A provokátor itt egyedül te vagy a semmitmondó válaszoddal, nem a kérdés feltevője!
okt. 19. 11:34
 3/66 anonim ***** válasza:
77%

"Miért kell valamit tökéletesnek álcázva túlromantizálni a fiataloknak, ha egyszer nem az, és Ti magatok is látványosan belefásultok az első időszakba?"

Ez NEM kérdésfeltevés, hanem feltételezés, és a saját véleményed (gyengén) álcázott megosztása. Ami oké, csak akkor ne hívjuk kérdésnek. Az őszinte, tényleg választ váró kérdés, amire az ember nem érzi úgy, hogy felesleges energia válaszolni, így hangzik például: "nektek mi volt a legnagyobb nehézség / legszebb momentum a 0-3 éves időszakban?" Ez egy igazi kérdés. Amit te ideöntöttél, az színtiszta provokáció, ahogy az 1. válaszoló is írja.

okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésedre a válasz a leírásodban van:

Apróbb pillanatokat. Amikor olyan pici, hogy a mellkasodon elfér, kis szuszogásokat, ahogy markol az icipici kezével, ahogy o szájjal néz a világra csodálkozva, hozzádbújik, ilyesmik. Igen, értelemszerűen egy magatehetetlen csecsemő 24 órás kiszolgálása fizikailag és lelkileg is kimerítő, amihez képest valóban könnyebb egy 5 évessel mondjuk társasjátékozni, de ez van. Ezekbe kell kapaszkodni, hogy később mást is tudj értékelni.

okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
71%

Én is azt akartam írni, mint a 3-as, hogy ez nem is igazi kérdés, te egyértelműen eldöntötted, hogy az első 3 év mindenkinek sz*r és aki mást mond, az hazudik még önmagának is. De miért gondolod, hogy valaki nem érezheti másképp, mint te?


Amúgy nekem két gyerekem van, és szerintem egy 3 év alattival sokkal könnyebb (a kicsi még nincs annyi), mint egy 3+ évessel. Én szeretem, imádom a fiam, klassz, hogy lehet vele már beszélgetni és csinálni ezt-azt, viszont brutál leszív minden egyes nap az akaratossággal, nyávogással, hisztivel. Amikor oviban van, olyan, mintha a nyugalom szigetére csöppentem volna.


Amúgy nekem rossz alvó volt az első gyerekem, de attól még az alvást elketintve ténylrg olyan tipikis rózsaszín nyálasnak eltem meg az első 1-2 évet. Nem tudnám jelenleg azt mondani, hogy ez a 3 év jobb, mint az első 3 ev, engem most sokkal jobban leharcol idegileg, ez az igauság.

okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
62%

5-ös vagyok, lehagytam, hogy én például élveztem összebújni vele. Imádtam, hogy nagyokat sétáltunk, ő elvolt, nézelődőtt, csodálkozott. Szerettem, hogy bármit meg lehetett mellette/vele csinálni, mittudomen, ültettem a kertben a virágot, szedtem a borsót, ő meg ott volt velem.


Most meg kb. mindenen a hiszti megy.

okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:

4-es és 5-ös, ezek már értelmes, lényegre törő válaszok! 😊


Én nagyon élvezem, hogy szalad az idő, és cseperedik a kisfiam! Én a csecsemőkorából azokat imádtam a legjobban, amiket már említettem a leírásban, de úgy gondolom, ahogy nő, egyre jobban szeretem, élvezem vele az együtt töltött időt.

okt. 19. 12:21
 8/66 anonim ***** válasza:
27%

Életem legnyugisabb időszaka volt. Azért, hogy otthon lehetsz 2 évig és lényegében semmi dolgod nincs a babázáson kívül nagy luxus.

Az enyémnek nem volt semmi baja, így elsőperctől átaludta az éjszakát.

okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
43%

1. cukik voltak

2. én imádtam azt a kort, amikor 2 éves koruk körül filozófiai mélységű társalgásokba tudtam velük bonyolódni :D

3. szerettem a "kisgyerekes család" státuszt a társadalmon belül

Ami a szép benne az a szimbiózis, minél kisebb, annál jobban rád van utalva, és ez egy egészen különleges élmény, amit más kapcsolatokban nem tudsz megtapasztalni, és óvodás kor felett sem.

És igen, durva fárasztó is egyben, nyilván azt a részét nem élvezi senki, de a kettő együtt jár.

okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
42%

Jelenleg 9 és 5 évesek a gyerekeim. Szeretem a jelenlegi korszakunkat, de imádtam a 3 év alatti időszakot.

Nem a kínlódva szoptatós szenvedést, meg a hasfájást, refluxot. A kedvencem az 1 és 2 éves koruk között volt.

Amikor elkezdtek beszélni, rácsodálkoztak a világra, minden nap egy új felfedezés volt, ugyanakkor egy nagyon lelassult, szemlélődő időszak volt számomra is. Szerettem, hogy ráérünk andalogni, hogy megvizsgálhatunk minden lehullott levelet, nem kell rohanni. Nem munka-gyerek-háztartás és az örökös robot van.

Soha olyan tiszta és rendezett nem volt a lakás, pedig nem törtem magam és milliószor inkább kint csavarogtunk, mégis volt időm mindenre. Most meg nem.

Ha felmondanék és háztartásbeliként lézenghetnék újra, akkor sokkal jobb lenne, csak épp megölne az unalom, mivel a gyerekek nem lennének velem.

okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!