Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babának miket célszerű...

Első babának miket célszerű vásárolni? Mik a "viral" babaholmik most?

Figyelt kérdés

Kicsit bőség zavara helyzet van nálam, az az igazság. :D

Szeretnék olyan babaholmikat, amik szépek, jó minőségűek. Mindenből van olyan, ami épp felkapott, érdekelne, babás berkekben jelenleg mik ezek, melyek azok a termékek, amikre mindenki esküszik? Pl. mint az Artipoppe hordozók, Stokke TrippTrapp, mindenféle kategória, termékcsoport érdekelne.


Köszönöm a segítségeteket, szép hétvégét! :)



ma 11:59
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Tényleg nincs jobb dolgod? :)

Értelemszerűen nem neked szól a kérdésem, tehát, nem értem, miért vagy itt.

ma 14:58
 32/49 anonim ***** válasza:
86%
#34. Oh, ha ez volna az egyetlen, amit nem értenél...
ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy troll. Nem kell etetni.


(Ha meg nem az, akkor ajánlom récsöl bababoltját, remélem a legdrágább cuccokat sózzák rád “must have” jeligére. )

ma 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
69%
A monello helyen javaslom a szaturnuszt. Mármint lakhatásra.
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
97%

De basszus miért nem írod oda, hogy elektromos körömreszelőből melyik a viarl? Nehogy már valami tök nem viralt vegyünk meg.


Szóval az asztalos az most viralabb, mint a nagy márkák kész bútorai? Jó tudni. De minden asztalos viral, vagy köztük is vannak viralabbak?

Segíts, nehogy elrontsam.

ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekvallalas elott nekem is voltak elveim. Aztan lett gyerekem :D

Azert majd ne omolj ossze, ha a babad mast szeretne, mashol szeretne lenni, aludni, mint amit te gondolsz. Csak elegitsd ki az igenyeit, ez a lenyeg!:)

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom eldönteni, hogy troll vagy, vagy csak egy elsőgyerekes, fészekrakó ösztön miatt megvezetett anyuka, de jóindulatú leszek:


Különböző halmazokat soroltál fel, a hasznos, az időtálló, a viral/menő mind külön szempont, és kihagytad a legfontosabbat, hogy a babád ebből mit lesz hajlandó használni.

A cybex tényleg jó márka, én kölcsön kaptam egy babakocsit, amiben a 2 gyerekem közül egy sem volt hajlandó utazni. Visítva, taknyosra ordították magukat. Ha én vettem volna meg, meglehetősen szívom miatta a fogam, nem azért, mert anyagi csőd, hanem mert tényleg felesleges volt nekünk. Ellenben a csatos hordozóval (liliputi), amit viszont rongyosra koptattunk, azt nagyon szerettem. Azért ezt a márkát választottuk, mert leellenőriztettem gyógytornásszal, hogy gerincbarát legyen.

Az időtálló pedig nem szempont egy kisbabánál, tekintve, hogy hetek alatt fejlődik ugrásszerűen, ami hasznos és jó neki 2 hónaposan, az 6 hónaposan már lehet teljesen felesleges. Bútorból az időtálló a tömörfa, de ha neked tetszik valami dizájnos préselt farostlemezes verzió az ikeában vagy a brendonban, az is tökéletesen ki fog szolgálni 1-2 évig, annál tovább meg nem kell.

Ruha szintén. Hacsak nem a felsőkategóriában vásárolsz, ahol 10-20 ezer csak egy db body, akkor a ruha anyaga 100% pamutjelzés mellett is ez az újrahasznosított pamut lesz, ami most környezetvédelmi okokból pörög. Viszont egy fos. Nekem van 15+ éves tisztapamut babaruhám, meg olyan, amit 2 hónapja vettem elvileg kézműves hazai gyártótól, aki szintén tisztapamuttal dolgozik, és zongorázni lehet a különbséget. Nyilván a régi ruha nem divatos, de 5000x mosás és szárítógépezés után sem bolyhos, plusz fogalmam sincs miben más az anyag, de sokkal kevésbé foltosodnak ételtől, könnyű tisztán tartani.

Tehát nyugodtan felvásárolhatsz bármit, de ha azt írjuk, hogy felesleges, akkor a tapasztalat mondatja, nem az irigység. Ha nekem lenne "tuti" ajánlásom az angelcare fürdető lenne, amit be tudtam rakni a nagy kádba. Alig foglalt helyet, és mivel a baba relatív gyorsan megtanul ülni, amikor már felesleges volt, könnyű volt megválni tőle.

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 babyboom567 ***** válasza:
90%

Mennyi átsírt éjszakád lesz,mikor rájössz ,hogy a vagyonokért megvett kacatok,haszontalanok.

Pl a matracmelegítő még veszélyes is szerintem,a meleg, rossz légmozgású,telezsúfolt kiságy a bölcsőhalál melegágya.Én is ilyen "bátor" elsőbabás kismama voltam,én hálózsákot is vettem, hát a gyerekem kb 5-6 hónapos korától takaró és minden nélkül aludt,mert nem viselte el magán.

A légzésfigyelő nagyon hasznos, akkor HA tudod mi a teendő tényleges légzésleállásnál, de ne írtál erre a listára gyerek elsősegély tanfolyamot.(a matracmelegítő helyett ezt írd fel)

A bölcsőből a nagyobbat vedd meg(vagy a bővíthetőt),a miénknek 50x70cm volt a fekvőfelülete, 3 hetesen már nem fért el benne,mindig beütötte a kezét vagy lábát.

Fehérzajból ilyen volt nekünk, még én is szerettem,nagyon strapabíró,már 8 éves és ugyanúgy működik, semmi baja.

[link]

ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

"kihagytad a legfontosabbat, hogy a babád ebből mit lesz hajlandó használni."

Emelem kalapomat az előtt, aki ezt már terhesen is tudja. :)

De gondolom, az itteni szuperanyák ezzel tisztában voltak, már a fogantatás pillanatában. Azt pedig külön öröm nézni, ahogy most itt majd megvesznek, ahogy próbálnak kifigurázni. És a legszebb, hogy ezek felnőtt nők, "anyák" (már ha annak lehet ezt a bagázst nevezni).

ma 15:26
 40/49 A kérdező kommentje:

“Mennyi átsírt éjszakád lesz,mikor rájössz ,hogy a vagyonokért megvett kacatok,haszontalanok.”

Segítek, 1 sem. Tárgyakhoz nem ragaszkodom. Nem jön be valami, akkor majd kidobjuk. Van egy kutyám, hidd el, nála ezt már végigjátszottam. :)


Telezsúfolva a kiságy nem lesz, mert veszélyes. Még a babavárón kapott szundikendőket, babaplüssöket is egy külön kis tárolóban tartjuk.


Tanfolyamból elvégeztünk mindent, amit ajánlanak, de nem gondolnám, hogy ilyesmi egy ilyen listára illik… Bármikor lehet gond, én most nem erre szeretnék fókuszálni. Én egy könnyed, beszélgetős témát gondoltam itt, nem azt, hogy kinek adjam örökbe a babánkat, akire 2 évet vártunk. Dehát, már értem az egyik barátnőm mondatát, hogy az anyáknál gonoszabb közösség nincsen. :D

ma 15:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!