Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görögország autóval, 10...

Görögország autóval, 10 hónapos babával? Mennyire vállalható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megerősítést, vagy lebeszélést szeretnék-e, még én sem tudom.

Nagyszüleim régen sokat jártak lakókocsival Görögországba, családdal, barátokkal. A nagyim kitalálta, hogy ő utoljára menni akar még, a családdal, mint egy "utolsó nyaralás". Semmi gondja, baja, de a fejébe vette nemrég, hogy ő már csak 2 évig fog élni...

Paralia lenne az úticél, apartmanba, autóval.


Nekem már ez az apartmanozás is elveszi kicsit a kedvem, mert mi a férjemmel olyanok vagyunk, hogy ha már utazunk, akkor szép szállodákba megyünk, tegyék elénk az ételt, tegyenek meg a kényelmünkért mindent. Ez a "majd viszünk itthonról mindent és ott felváltva főzünk" nekem annyira nem jön be.

A másik, hogy van egy 8 hónapos kislányunk, 10 hónapos lenne, mikor mennénk. 10 óra a menetidő, ehhez jön még a határokon történő várakozás, a pisiszünetek, ebédszünetek... Nyugodt baba, az a fajta, aki elvan bárhol, bárkivel, amíg tele a hasa. Utaztunk már vele többször, de autóval 5 órás út volt a maximum, repülőn pedig kaptunk mózeskosarat és abban aludta át az utat.

Valamint az útvonal is aggaszt, Szerbián-Macedónián kéne átmenni.


Férjem szerint egyszer élünk, menjünk és ha útközben úgy látjuk, hogy sok, alszunk közben valahol, sehol nem esznek embert.

Nagyimnak próbáltam mondani, hogy esetleg menjünk egy repülővel is könnyebben elérhető helyre, papám is 75 éves már, nem biztos, hogy úgy veszi ezt a távot, mint 20-30 éve... Vagy, találtam ott egy jobb szállodát, azt is mondtam, hogy esetleg megszállhatnánk ott, kényelmesebb lenne. Nem, az ő holmiját ne pakolgassák idegenek, ő nem fog kerülgetni minden nap több száz embert. Szóval semmiből nem enged, nem jó semmilyen alternatíva, mi alkalmazkodjunk pici babával.



jún. 30. 12:20
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:

Nincs a gyerek 24/7 velem, bármilyen hihetetlen. Így jut időm a munkámra is, amit nagyon szeretek, valamint a hobbijaimra, barátaimra is, de még pihenni is szoktam egy jó könyv, finom bor társaságában, ha épp ahhoz van kedvem.


Igen, tudom, ez lesz a következő, amibe bele fogsz kötni, mert "Minek szülted akkor?!".

Azt nem értem, hogy miért kell itt verni magad a semmire? Mire jó ez? 5 oldalnyi válaszból mindenki tudott normálisan írni, csak te nem.

jún. 30. 17:47
 52/53 anonim ***** válasza:
71%

Hagyjad kérdező, tipikus magyar, savanyú neki a szőlő. Őneki az s nyaralás, hogy döglik a vízparton és zabálja az otthonról hozott rántotthúsos szendvicset, belegebed a gyereknevelésbe, szétsz*pja magát a konyhában. Ennél tovább nem lát, mert csak 1 agysejtje van. Ne állj le vele.

Kérdésre válasz: nem vállalnám be. A közös nyaralás legyen olyan, ami mindenkinek jó, a nagyi meg ne húzza elő a nemsokára meghalok, ezért mindenki csicskuljon be kártyát...

jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
29%

Megint át vagytok verve, a kérdező tegnap még azért írt ki kérdést, hogy nem akar a közeli kórházban szülni :D

Mindennek bedőltök? :D

jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!