Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görögország autóval, 10...

Görögország autóval, 10 hónapos babával? Mennyire vállalható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megerősítést, vagy lebeszélést szeretnék-e, még én sem tudom.

Nagyszüleim régen sokat jártak lakókocsival Görögországba, családdal, barátokkal. A nagyim kitalálta, hogy ő utoljára menni akar még, a családdal, mint egy "utolsó nyaralás". Semmi gondja, baja, de a fejébe vette nemrég, hogy ő már csak 2 évig fog élni...

Paralia lenne az úticél, apartmanba, autóval.


Nekem már ez az apartmanozás is elveszi kicsit a kedvem, mert mi a férjemmel olyanok vagyunk, hogy ha már utazunk, akkor szép szállodákba megyünk, tegyék elénk az ételt, tegyenek meg a kényelmünkért mindent. Ez a "majd viszünk itthonról mindent és ott felváltva főzünk" nekem annyira nem jön be.

A másik, hogy van egy 8 hónapos kislányunk, 10 hónapos lenne, mikor mennénk. 10 óra a menetidő, ehhez jön még a határokon történő várakozás, a pisiszünetek, ebédszünetek... Nyugodt baba, az a fajta, aki elvan bárhol, bárkivel, amíg tele a hasa. Utaztunk már vele többször, de autóval 5 órás út volt a maximum, repülőn pedig kaptunk mózeskosarat és abban aludta át az utat.

Valamint az útvonal is aggaszt, Szerbián-Macedónián kéne átmenni.


Férjem szerint egyszer élünk, menjünk és ha útközben úgy látjuk, hogy sok, alszunk közben valahol, sehol nem esznek embert.

Nagyimnak próbáltam mondani, hogy esetleg menjünk egy repülővel is könnyebben elérhető helyre, papám is 75 éves már, nem biztos, hogy úgy veszi ezt a távot, mint 20-30 éve... Vagy, találtam ott egy jobb szállodát, azt is mondtam, hogy esetleg megszállhatnánk ott, kényelmesebb lenne. Nem, az ő holmiját ne pakolgassák idegenek, ő nem fog kerülgetni minden nap több száz embert. Szóval semmiből nem enged, nem jó semmilyen alternatíva, mi alkalmazkodjunk pici babával.



jún. 30. 12:20
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm szépen, mielőtt nagyon személyeskedésbe menne át, igyekszem zárni a kérdést.


Mi sem a hotelben szoktunk ülni, de örülünk, hogy egy fárasztóbb, aktívabb nap után elénk teszik az ételt, vagy épp tisztaság vár a szobában, nem nekünk kell még ezzel is bajlódni.

Ahogy azt is szeretem, ha a medencétől 5 méterre van a kinti bár, ha szép környezetben lehetünk, ha nem kell még a 3. törölközőt is nekünk vinni, mert van minden helyben, kéznél. Mióta megvan a babánk, még jobban értékeljük ezeket a kényelmi dolgokat, ez van.


Valószínűleg elmondom majd, hogy mi megyünk utánuk repülővel és foglalunk külön hotelt, napközben még tudunk majd együtt lenni ettől függetlenül. Ha így jó, megyünk, ha pedig nem, akkor maradunk itthon.

jún. 30. 15:23
 32/53 anonim ***** válasza:
75%
Ja,hogy ráadásul a medence a cél?Ha nem is tengerezni akartok,meg kirándulni, akkor tök felesleges elmenni.Medencés hotel itthon is van, akkor az a babával közelebb van.Amúgy az étel elétel tétele pont ugyanúgy meg tud valósulni apartmanban is,mert ott is el tudtok menni étterembe.De mindegy,mert neked eleve más az igényed,így akkor eleve nem kell menni,és ezt meg kellondani akkor.A mama gondolom együtt szeretett volna utazni,élményt gyűjteni,kocsit együtt lakni,ez lett volna a lényeg.Ha külön utaztok, külön vagytok,és csak néha összefuttok ott,az szerintem akkor felesleges kör.De ti tudjátok.
jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

Lassan 50 országban megfordultam már, úgyhogy rutinos utazónak gondolom magam. De sem tengerbe, sem óceánba, sem tavakba nem szeretek belemenni, ezért mindig olyan szállást foglalunk, ahol van medence is.


Utazni amúgy sem egy autóval utaznánk, mindenki menne a sajátjával.

jún. 30. 15:37
 34/53 anonim ***** válasza:
84%
Hát egyrészt úgy tényleg felesleges annyit utazni ha nem is akartok a tengerben fürödni. Amúgy attól még hogy apartmanba mentek nem kell főzni, nem is értem mi az összefüggés
jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Én nem fürdöm élővízben, a férjem igen.

Ha meg mindenki az apartmanban akar enni, mi pedig naponta 3x eszünk majd étteremben, akkor azzal is probléma lesz.

jún. 30. 15:54
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

Azért az is hülye, aki elmegy Görögországba, hogy ott paprikás krumplit főzzön és egyen. 🤦

Helyi gasztronómia, kis tavernák, friss alapanyagok, helyi hal, gyümölcs, sajt, édességek...

Utóbbi két évben apartmanoztunk, onnantól hogy a kisebb is 4 lett, de kávét leszámítva semmit se főztem a konyhában, nem azért megyünk, elég otthon főzni.

A mosógép miatt sokkal jobban bejött az apartmanozás az 5 csillagos hotelnél is. Na meg az, hogy jóval nagyobb az életterünk így. Idén pl: négyünkre 2 szoba plusz nappalis lakást foglaltam, miközben a környéken elérhető hotelekben a legnagyobb családi lakosztály 35 m²-es lyuk tripla áron. Annyit nem ér, hogy helyettem dobják a törölközőt a mosógépbe.

jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyiéknak is jobb lenne a ti verziótok, próbáljatok erre hatni. Ha meg nem megy akkor nem mennék nyaralni velük. Az a baj, látszik hogy semmi rugalmasság nincs benne, mindennel ez lenne egész úton. A főzés nálunk apartmanba sem volt opció volt elég étterem a környéken.
jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
38%
37es a kérdezőben sincs semmi rugalmasság, így szerintem a nagyiéknak is jobb lenen ha nem mennének.
jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Igen, tudjuk, mert lusta vagyok paprikás krumplit főzni, leírtad már 4 válaszon keresztül.
jún. 30. 16:16
 40/53 anonim ***** válasza:
75%
38as szerinted mindenki ugyan az, aki nem ért veled egyet?:-D
jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!