Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görögország autóval, 10...

Görögország autóval, 10 hónapos babával? Mennyire vállalható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megerősítést, vagy lebeszélést szeretnék-e, még én sem tudom.

Nagyszüleim régen sokat jártak lakókocsival Görögországba, családdal, barátokkal. A nagyim kitalálta, hogy ő utoljára menni akar még, a családdal, mint egy "utolsó nyaralás". Semmi gondja, baja, de a fejébe vette nemrég, hogy ő már csak 2 évig fog élni...

Paralia lenne az úticél, apartmanba, autóval.


Nekem már ez az apartmanozás is elveszi kicsit a kedvem, mert mi a férjemmel olyanok vagyunk, hogy ha már utazunk, akkor szép szállodákba megyünk, tegyék elénk az ételt, tegyenek meg a kényelmünkért mindent. Ez a "majd viszünk itthonról mindent és ott felváltva főzünk" nekem annyira nem jön be.

A másik, hogy van egy 8 hónapos kislányunk, 10 hónapos lenne, mikor mennénk. 10 óra a menetidő, ehhez jön még a határokon történő várakozás, a pisiszünetek, ebédszünetek... Nyugodt baba, az a fajta, aki elvan bárhol, bárkivel, amíg tele a hasa. Utaztunk már vele többször, de autóval 5 órás út volt a maximum, repülőn pedig kaptunk mózeskosarat és abban aludta át az utat.

Valamint az útvonal is aggaszt, Szerbián-Macedónián kéne átmenni.


Férjem szerint egyszer élünk, menjünk és ha útközben úgy látjuk, hogy sok, alszunk közben valahol, sehol nem esznek embert.

Nagyimnak próbáltam mondani, hogy esetleg menjünk egy repülővel is könnyebben elérhető helyre, papám is 75 éves már, nem biztos, hogy úgy veszi ezt a távot, mint 20-30 éve... Vagy, találtam ott egy jobb szállodát, azt is mondtam, hogy esetleg megszállhatnánk ott, kényelmesebb lenne. Nem, az ő holmiját ne pakolgassák idegenek, ő nem fog kerülgetni minden nap több száz embert. Szóval semmiből nem enged, nem jó semmilyen alternatíva, mi alkalmazkodjunk pici babával.



jún. 30. 12:20
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
76%
A család többi tagja nem a te tíz hónapos gyereked.
jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
92%

"Az a baj, hogy a család többi tagja azt mondja, ki lehet ezt bírni értük, meg hogy jó lesz ez"


A család többi tagja menjen úgy, ahogy akar, szálljon meg ott, ahol akar.

A gyereked és a saját igényeidet kell nézni.

jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
85%

Először is: ti hárman mehettek repülővel és megszállhattok szállodában, ugyanúgy együtt tölthetitek az időt, ha elég közel vannak a szállások akkor ott tudjátok tölteni az estéket is, aztán hazasétáltok a szállodába.


De ha mégsem, akkor:


Út: számoljatok több megállással, esetleg egy éjszakát töltsetek el félúton valahol.

Szerbia-Macedónia: nehezen tudom elképzelni mitől félsz.

Apartman: én szeretek apartmant bérelni nyaraláskor, de mi programozunk napközben, eszem ágában sincs főzőcskézni mindennap. A helyedben csak akkor mennék ha megengedhetnénk magunknak, hogy étteremben együnk mindennap, max. 1-2x lehet poénból egy-egy nagy közös főzést csinálni, de akkor sem vinnék innen dolgokat, hanem pont hogy helyi friss alapanyagokból (feta, olajbogyó, halak, tengeri herkentyűk stb.) dobnék össze valami egyszerűt, tésztaételt, salátát, seprenyőben sütött vagy grillezett hal/tenger gyümölcsei pl.

jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanúgy együtt: mármint a család többi tagjával, akik apartmanoznak.
jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező leesik az aranygyűrű az ujjadról ha a nyaralás alatt egyszer összedobsz egy paprikás krumplit vagy valamit? Amúgy meg nem hiszem hogy kiakadnának ha elmondanád hogy te nem akarsz főzni beleadsz az ételebe de csinálja meg más.


Én a nagyimért megtenném. Bár nálunk tervbe volt de indulás előtt egy héttel hirtelen rosszul lett és meghalt. El se tudom mondani mi mindent elviselnék csak egyszer utoljára együtt nyaralhassunk.

jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

Nem esne le, de nem ezért járunk nyaralni.

Itthon sem szoktam főzni hétköznap például, mert van más alternatíva.

jún. 30. 13:58
 17/53 anonim ***** válasza:
68%

Én 17 évesen voltam kocsival Görögországba, rohadt hosszú volt, kényelmetlen, hazafele indulásnál pánikrohamom volt hogy megint be kell ülnöm az autóba.

Úgyhogy biztos nem vállalnám be pici babával.

jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%
Ja a főzést én se csinálnám, de rendelni ott is lehet pizzát, meg vásárolni gyümölcsöt stb. Én az említett úton pizzán és nektarinon éltem.
jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
67%
Kocsival egyedül se vállalnám, gyerekkel meg esélytelen. Csak repülővel.
jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
86%

15. Főzne a nyaraláson a hóhér.

Az úgy nem nyaralás.

jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!