Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görögország autóval, 10...

Görögország autóval, 10 hónapos babával? Mennyire vállalható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megerősítést, vagy lebeszélést szeretnék-e, még én sem tudom.

Nagyszüleim régen sokat jártak lakókocsival Görögországba, családdal, barátokkal. A nagyim kitalálta, hogy ő utoljára menni akar még, a családdal, mint egy "utolsó nyaralás". Semmi gondja, baja, de a fejébe vette nemrég, hogy ő már csak 2 évig fog élni...

Paralia lenne az úticél, apartmanba, autóval.


Nekem már ez az apartmanozás is elveszi kicsit a kedvem, mert mi a férjemmel olyanok vagyunk, hogy ha már utazunk, akkor szép szállodákba megyünk, tegyék elénk az ételt, tegyenek meg a kényelmünkért mindent. Ez a "majd viszünk itthonról mindent és ott felváltva főzünk" nekem annyira nem jön be.

A másik, hogy van egy 8 hónapos kislányunk, 10 hónapos lenne, mikor mennénk. 10 óra a menetidő, ehhez jön még a határokon történő várakozás, a pisiszünetek, ebédszünetek... Nyugodt baba, az a fajta, aki elvan bárhol, bárkivel, amíg tele a hasa. Utaztunk már vele többször, de autóval 5 órás út volt a maximum, repülőn pedig kaptunk mózeskosarat és abban aludta át az utat.

Valamint az útvonal is aggaszt, Szerbián-Macedónián kéne átmenni.


Férjem szerint egyszer élünk, menjünk és ha útközben úgy látjuk, hogy sok, alszunk közben valahol, sehol nem esznek embert.

Nagyimnak próbáltam mondani, hogy esetleg menjünk egy repülővel is könnyebben elérhető helyre, papám is 75 éves már, nem biztos, hogy úgy veszi ezt a távot, mint 20-30 éve... Vagy, találtam ott egy jobb szállodát, azt is mondtam, hogy esetleg megszállhatnánk ott, kényelmesebb lenne. Nem, az ő holmiját ne pakolgassák idegenek, ő nem fog kerülgetni minden nap több száz embert. Szóval semmiből nem enged, nem jó semmilyen alternatíva, mi alkalmazkodjunk pici babával.



jún. 30. 12:20
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
22%
De az vicces, hogy 8 hónapos örökmozgó kislány mellett nincs időd főzni de egész nap a gyakorira írogatni arra igen :-D Vagy kislány addig egy helyben marad míg gyakorizol, csak akkor megy ha főzni akarsz?:-D
jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Nem, de a stílusod elég árulkodó. :)

Senki nem akadt fenn a főzésen, senki nem kezdett kötekedni egy lényegtelen témán.

jún. 30. 16:20
 43/53 anonim ***** válasza:
85%
Szia, szerintem az apartman ponthogy jó ötlet ilyen kis babával, mi is rengeteget utaztunk mindig is es mindig hotelben szálltunk meg, de most h a kisfiam 8 hónapos, es mászik egész nap a földön, nem szivesen teszem le olyan helyen ahol mindenki járkál koszos cipővel. Ok h a hotelszobában leteszed a földre, de ha nincs a hotelben gyereksarok, akkor bajban leszel. Mi most egy villát vettünk ki, ott vtunk egy hetet, vt medence meg minden, nagyon jól éreztük magunkat. Babóca lent vt a földön végig, bejárt ungot berket es nem vt semmi baj:) az odautazást meg szerintem repülővel 1-2 orat simán ki lehet bírni. Mi kocsival is vittuk már nagyon sokat mindenfele, régebben semmi gond nem vt mert aludt, most a legutóbb vegigorditotta a 12 órás autokazast mert már nem szeret egy helyben ülni. Szóval ilyen hosszú autóutat egyelőre nem tervezünk vele megint, max 4-5 órás autóút, azt kibírja. Viszont Görögbe én a helyetekben inkább repülővel mennék, azért az kocsival tényleg húzós picit.
jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

Igen, erről beszéltem.

Egyedül vagyok ma itthon, mert beteg vagyok, férjem a babával a nagyszülőknél van. De ha éppen 3 bébiszitter vigyázna a gyerekre, amíg én minden nap a körmösnél ülök, mert úgy tetszenek a körmeim, ha minden nap más színűek, ahhoz sem lenne semmi közöd.

jún. 30. 16:22
 45/53 A kérdező kommentje:
Köszi, 43-as, valószínűleg amúgy nekünk is ez lenne a legjobb, hogy odáig repülővel + ott autót bérelni. Felvetem, mint ötlet, aztán meglátjuk, mi lesz.
jún. 30. 16:24
 46/53 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy én megertem h nem furdesz a tengerben, nálunk ugyanez van csak fordítva:) a férjem nem szereti az élővizet, ezért mi is olyan helyekre megyünk ahol van medence is, hogy tudjon ő is fürödni 😄
jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam el a válaszokat, csak leírom a mi tapasztalatainkat.

Tavaly nyáron mentünk görögökhöz nyaralni, Nei poriba (Paralia mellett van). 2 éves volt a kisfiunk akkor, autóval mentünk mi is, apartmanba.

11 óra volt az út, mi este 8kor indultunk, így odafelè a teljes utat átaludta szinte. Nem tudom miért félsz Szerbián és Macedónián keresztül utazni. Szerbiában végig autóúton haladtok, le se kell róla menni (Belgrádtól a déli határig nagyon jó az út, simán haladtunk 120-30-al), az út 2/3-a Szerbián keresztül vezetett de 4.5 óra alatt letudtuk a 600 km-t kb. Macedóniában rosszabb az út, de gond nélkül haladtunk itt is, kb 2 óra alatt átèrtünk görögökhöz, benzinkúton mindkét országban kártyával fizettünk gond nélkül.

Egy másik családdal mentünk nyaralni de ragaszkodtunk hozzá, hogy külön apartmanban legyünk, ezt ti is intèzhetitek így. Reggelire vettünk friss pèkárut, felvágottat, ebédeltünk a parton, vacsorázni mindig mentünk ètterembe. Egyszer főztem egy gyors zöldséglevest mert a kisfiam arra èhezett.

Nekünk nagyon jól telt el az 1 hét, bármikor újra bevállalnám. Tényleg nem volt semmi negatívum, de útközben sem az ott töltött idő alatt. Én azzal számoltam, hogy repülővel sem lenne kényelmesebb vagy rövidebb. Alapból 2 órával a járat előtt odaèrsz, becsekkolsz, repülsz, kicsekkolsz, autóbérlés... mi ugyanott lettünk volna időben, viszont kényelmesebb volt így saját autóval, saját gyerekülèssel amit tudok, hogy megfelelő minőségű/osztályú a gyerekemnek.

Ha nagyon nem szeretnèd akkor ne menj bele - de nekünk tényleg nagyon bejött így a nyaralás.

jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező akkor aki az apartmanban akar enni főz magának, te meg megmondod hogy te nem azért jársz nyaralni, hogy a konyhában töltsd a fél napot. A 41es válaszoló meg megint egy irígy begyöpösödött anyuka lehet aki főz, mos, takarít, a férje tesped a kanapén aztán még a Balatonra se jutnak el soha
jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom, mi rosszat szóltam ezzel, hogy mi hétvégén máshogy oldjuk meg az ebédet, néha a vacsorát is. Évek óta ez a rendszer, már baba előtt is így csináltuk, mikor főállásban dolgoztam én is.

Bevált, maradtunk ennél.

Bár az is ritka elegáns, mikor egy szintén itt írogató számon kér, hogy miért használom az oldalt vasárnap délután. Elnézést, hogy élek, ez már az a kategória.

jún. 30. 16:49
 50/53 anonim ***** válasza:
10%
Hajajj, milyen felelősségteljes lehet az a munka, amit tudsz csinálni a gyerek mellett, aki persze "örökmozgó" :D mind az ilyenkor! Na de a lényeg, felnőtt vagy, nem? El tudod dönteni, hogy nyilván ha ilyen lusta vagy, és nem engedsz a nyaralási hisztiből, akkor milyen megerősítést vársz?
jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!