Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görögország autóval, 10...

Görögország autóval, 10 hónapos babával? Mennyire vállalható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megerősítést, vagy lebeszélést szeretnék-e, még én sem tudom.

Nagyszüleim régen sokat jártak lakókocsival Görögországba, családdal, barátokkal. A nagyim kitalálta, hogy ő utoljára menni akar még, a családdal, mint egy "utolsó nyaralás". Semmi gondja, baja, de a fejébe vette nemrég, hogy ő már csak 2 évig fog élni...

Paralia lenne az úticél, apartmanba, autóval.


Nekem már ez az apartmanozás is elveszi kicsit a kedvem, mert mi a férjemmel olyanok vagyunk, hogy ha már utazunk, akkor szép szállodákba megyünk, tegyék elénk az ételt, tegyenek meg a kényelmünkért mindent. Ez a "majd viszünk itthonról mindent és ott felváltva főzünk" nekem annyira nem jön be.

A másik, hogy van egy 8 hónapos kislányunk, 10 hónapos lenne, mikor mennénk. 10 óra a menetidő, ehhez jön még a határokon történő várakozás, a pisiszünetek, ebédszünetek... Nyugodt baba, az a fajta, aki elvan bárhol, bárkivel, amíg tele a hasa. Utaztunk már vele többször, de autóval 5 órás út volt a maximum, repülőn pedig kaptunk mózeskosarat és abban aludta át az utat.

Valamint az útvonal is aggaszt, Szerbián-Macedónián kéne átmenni.


Férjem szerint egyszer élünk, menjünk és ha útközben úgy látjuk, hogy sok, alszunk közben valahol, sehol nem esznek embert.

Nagyimnak próbáltam mondani, hogy esetleg menjünk egy repülővel is könnyebben elérhető helyre, papám is 75 éves már, nem biztos, hogy úgy veszi ezt a távot, mint 20-30 éve... Vagy, találtam ott egy jobb szállodát, azt is mondtam, hogy esetleg megszállhatnánk ott, kényelmesebb lenne. Nem, az ő holmiját ne pakolgassák idegenek, ő nem fog kerülgetni minden nap több száz embert. Szóval semmiből nem enged, nem jó semmilyen alternatíva, mi alkalmazkodjunk pici babával.



jún. 30. 12:20
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
88%
Ok, a nagyiék menjenek kocsival. Én viszont csak a saját igényeinknek megfelelőbe mennék bele. 10 hónapossal nem utaznék autóval ilyen hosszú úton, csak repülővel. Plusz keresnék a nagyiék apartmanjához közel szállást. Így mindenkinek megfelel. Béreljetek ott autót.
jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
59%

Ha szeretném a nagyimat, megerőltetném magamat.

Mondjuk mi ha apartmanba megyünk se azért, hogy főzzek, úgyhogy azt a részét passzolnám, de az én családom elfogadná, hogy sehány hónapos/éves gyerek mellől nem főzni megyek.

Úgy mentünk gyerekkorunkban, hogy vittük a fék házat és anyukám semmit nem nyaralt, de ő se jókedvében csinálta ezt, hanem mert erre volt pénz. Ha lett volna pénze, nem főzőcskézik.

jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
85%
Így nem. Tulajdonképpen lehetne mindenki számára élvezhető nyaralás is, semmi akadálya, de a mama ragaszkodik hozzá, hogy valakinek sz@r legyen. Megmondanám neki, hogy döntse el, hogy elmegy egyedül az "utolsó" nyaralására vagy képes kompromisszumra és elfogadja, hogy ő tőletek mehet gyalog is és felőletek alhat sátorban is, de ti a gyereketek igényeit is figyelembe fogjátok venni, az pedig a repülő és egyéni preferenciád szerint a szálloda. (Nekem az apartman még talán beleférne, bár, ha nyaralok, én se főzni megyek.)
jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
78%
Nem vállalnám. Még felnőttnek is megerõltető, hát még egy ilyen kicsi gyereknek. A többi részéről (apartman, főzés) már nem is beszélve, ez minden csak nem nyaralás.
jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
85%
Ti menjetek külön repülővel. Amit megspóroltok pénzt a szàllással abból meg ebédelni/vacsorázni járjatok el a maradèkba meg esztek hideget vagy amit a mama főz.
jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%
Csak ti mennétek meg a mamáék? Ha nem, a többiek mit gondolnak?
jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
81%
Hát mi mentünk így kocsival Görögbe, elég rossz volt, konkrétan 1 nap csak az utazással megy el, meg egy vissza. Amúgy az apartman még hagyján, ott se kötelező főzni. Mi Horvátba szoktunk apartmanozni, reggelire veszünk friss pékárút, felvágottat, vacsora meg étteremben
jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy mennék kocsival Görögországba, hogy aztán a tetű melegben ugyanazzal gürizzek, mint itthon. Repülő, hotel, kocsibérlés.
jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
70%
Ja és iszonyatos redflag az, hogy ti alkalmazkodjatok a kisbabával. Nagynénémmel pl emiatt nem vagyok hajlandó semmilyen programra menni. Mert szerinte tud az a gyerek kicsit később enni, meg később aludni, stb. Na meg a fenéket.
jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a család többi tagja azt mondja, ki lehet ezt bírni értük, meg hogy jó lesz ez. És hogy gyerekként is mennyire élveztem az apartmant velük... Igen, gyerekként, mikor az összes dolgom annyi volt, hogy összepakoljam, milyen játékokat akarok vinni a partra magammal.
jún. 30. 13:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!